احتمال انجام مسابقات لیگ قهرمانان و لیگ اروپا در 4 روز در ترکیه! | تماشاچی

احتمال انجام مسابقات لیگ قهرمانان و لیگ اروپا در 4 روز در ترکیه!

احتمال انجام مسابقات لیگ قهرمانان و لیگ اروپا در 4 روز در ترکیه!
تماشاچی - شیوع ویروس کرونا در بیش از ۱۲۰ کشور جهان نه تنها باعث توجه عموم مردم جهان به این موضوع شده ، بلکه ورزش جهان را نیز تحت تأثیر خود قرار داده است . پس از اینکه رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا به دلیل شیوع ویروس کرونا از کشور چین لغو شد ، حالا شاهد همین اتفاق در فوتبال باشگاهی کشورهای مختلف جهان هستیم.
فوتبال باشگاهی اروپا در حالی با ویروس کرونا روبرو شده است که پس از ممانعت از حضور تماشاگران در سری A ایتالیا ، این ویروس حالا باعث لغو بازی‌ها نیز شده است . در حال حاضر لیگ‌های فوتبال باشگاهی اسپانیا ، ایتالیا ، هلند ، پرتغال ، دانمارک و … به حالت تعلیق درآمده‌اند . همچنین ادامه بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نیز به حالت تعلیق درآمد تا نشان دهد این ویروس شوم فارغ از هر مختصات جغرافیایی در حال پیشرفت است.

اتحادیه فوتبال آلمان نیز صبح امروز تصمیم به لغو تمام بازی‌های فوتبال بوندسلیگا تا دوم آوریل سال جاری میلادی گرفت.

لیگ برتر جزیره هم با همین تصمیم لغو شد.

اتفاقی که نشان می‌ دهد بحران شیوع ویروس کرونا بر ورزش نیز سایه سنگینی انداخته است تا سلامت تمام دست اندرکاران ورزش تبدیل به مهمترین دغدغه برای صاحبان امر شود.

شایان ذکر است ، با اعلام یوفا تمامی تورنمنت‌ های اروپایی به طور کامل لغو به حالت تعلیق درآمد . باید دید تعلیق بازی‌ های فوتبال و دنیا تا چه زمانی ادامه خواهد داشت و اقدامات سازمان بهداشت جهانی در قبال ویروس کرونا که حالت پادمیک (جهانی) پیدا کرده است به کجا خواهد انجامید.
یک رسانه انگلیسی از احتمال برگزاری ادامه مسابقات لیگ قهرمانان اروپا به صورت تک بازی خبر داد . نشریه ((میرر)) انگلیس خبر داد احتمال دارد ادامه مسابقات لیگ قهرمانان اروپا به خاطر شیوع ویروس کرونا به صورت رفت و برگشت نباشد و تنها یک بازی میان تیم ها برگزار شود . یوفا روز گذشته برگزاری مسابقات لیگ قهرمانان و لیگ اروپا را به خاطر شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآورد . تمام 5 لیگ معتبر فوتبال (لیگ جزیره ، لالیگا ، سری آ ، لوشامپیونه و بوندسلیگا) به خاطر این ویروس تعطیل شدند.
یوفا آماده است تا برای پایان دادن به لیگ قهرمانان اروپا از یک روش جدید بهره ببرد . برنامه این سازمان استفاده از فرمت Final Four است . چهار تیمی که به نیمه نهایی می رسند در دو تک بازی ، دیدار های نیمه نهایی را برگزار می کنند و برنده ها در فینال برای فتح جام رقابت می کنند . سه بازی در شهر استانبول برگزار می شوند که میزبان دیدار نهایی سی ام می است. همین برنامه برای لیگ اروپا اجراء می شود و سه دیدار پایانی در گدانسک ، میزبان فینال لیگ اروپا به انجام می رسد.
این اتفاق زمانی رخ خواهد داد که در جلسه سه شنبه آرا موافق به اندازه کافی جمع شود . در این جلسه ۵۵ نماینده عضو یوفا حاضر خواهند بود و از طریق ویدئو کنفرانس این مساله را حل می کنند . جورجو مارکتی ، مشاور مسابقات یوفا این پیشنهاد را مطرح خواهد کرد و بهترین راه حل برای برگزاری بازی های باقی مانده خواهد بود در حالی که هنوز مشخص نیست چه زمانی ویروس کرونا مهار خواهد شد.
در حال حاضر اولویت یوفا پایان دادن به مرحله یک هشتم نهایی است (هنوز چهار دیدار برگشت از این مرحله باقی مانده است) . پس از آن مرحله یک چهارم نهایی باید قرعه کشی شود . باید دید تک بازی های این مرحله در چه شهری برگزار می شوند . انتخاب یک میزبان بی طرف و یا دادن میزبانی به یک تیم بر اساس قرعه کشی از گزینه های یوفا است.
پس از این مرحله انجام Final Four ممکن است . مراحل نیمه نهایی و فینال می توانند در یک شهر و تنها در چهار روز برگزار شوند . این کار اجازه خواهد داد لیگ های مختلف اروپایی به راحتی بازی های معوقه را انجام دهند . برای انجام این کار نیاز به رای مثبت ۵۵ عضو یوفا و موافقت فیفا وجود دارد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه