حواشی بازی دیشب لیورپول و اتلتیکو | کلوپ ماند و یک جام ! | تماشاچی

حواشی بازی دیشب لیورپول و اتلتیکو | کلوپ ماند و یک جام !

حواشی بازی دیشب لیورپول و اتلتیکو | کلوپ ماند و یک جام !
تماشاچی - مدافع عنوان قهرمانی با وجود ارائه عملکردی زیبا در طول 90 دقیقه ، در وقت های اضافه در خانه هم مغلوب اتلتیکو مادرید سرسخت شد تا از راهیابی به دور یک چهارم نهایی باز بماند.
دقیقه '97 اشتباه عجیب آدریان ، اتلتیکو را به گل رساند تا با این نتیجه تیم سیمئونه صعود کننده باشد ؛ آدریان به اشتباه توپ را به فلیکس پاس داد ، تا مهاجم پرتغالی یورنته را صاحب توپ کند و ضربه زمینی این بازیکن در گوشه دروازه آرام گرفت.
یورنته تعویض طلایی سیمئونه بود ؛ در دقیقه '1+105 بازیکن سابق رئال مادرید روی یک ضدحمله پاس موراتا را پشت محوطه گرفت و باز هم با یک شوت دقیق دروازه لیورپول را فرو ریخت تا کار میزبان برای صعود خیلی سخت شود.
در دقیقه '1 + 120 آلوارو موراتا تیر خلاص را بر پیکر لیورپول زد و کار را تمام کرد ؛ پاس در عمق یورنته از میانه میدان ، موراتا را در موقعیت ضد حمله قرار داد تا مهاجم اسپانیایی پس از نفوذ به داخل محوطه با یک بغل پای چپ گل سوم و پیروزی بخش تیمش را به ثمر برساند.
و این بود خلاصه ی بازی هیجان انگیز دیشب.
دیگو سیمئونه به اولین مربی بدل شد که در یک دور رقابت های اروپایی موفق به حذف لیورپول تحت هدایت یورگن کلوپ می شود.
آمار هایی که در این مسابقه ثبت شد از این قرار است:
1- هر دو تیم فینالیست فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا حذف شدند و جایی در جمع هشت تیم برتر مسابقات ندارند ، که چنین موضوعی حداقل در یک دهه گذشته سابقه نداشته است . آخرین بار در فصل 2006/07 ، بارسلونا (قهرمان) و آرسنال (نایب قهرمان) موفق به صعود به جمع هشت تیم برتر مسابقات نشده بودند.
2- برای سومین بار در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا، برد با اختلاف 2+ گل توسط تیم مهمان جبران می شود . منچستریونایتد مقابل یوونتوس (21 آوریل 1999) ، تاتنهام مقابل آژاکس (8 ژوئن 2019) و اتلتیکو مادرید مقابل لیورپول (11 مارس 2020) این کار بزرگ را انجام و شکست 2-0 را با برد 3-2 خاتمه داده اند.

3- برای دومین بار در تاریخ لیورپول ، در یک مسابقه خانگی اروپایی این تیم 2+ گل به ثمر می رساند ، اما مغلوب می شود . اودینزه در سال 2012 در لیگ اروپا موفق شده بود با نتیجه 3-2 لیورپول را شکست دهد . تنها تفاوت این است که در آن مسابقه اودینزه شکست 1-0 را با برد 3-2 خاتمه داد.

4- اتلتیکو مادرید به 25 بازی متوالی خانگی بدون شکست لیورپول (18 برد و 7 تساوی) در بازی های اروپایی خاتمه داد.

5- اتلتیکو مادرید به 42 بازی متوالی خانگی بدون شکست لیورپول (37 برد و 5 تساوی) در تمامی رقابت ها خاتمه داد.

6- برای اولین بار لیورپول تحت هدایت یورگن کلوپ موفق به صعود از یک مرحله حذفی رقابت های اروپایی (شامل دور مقدماتی) نشد . در فصل 2015/16 این تیم راهی فینال لیگ اروپا شد . در فصل 2016/17 جایی در رقابت های اروپایی نداشت و در فصول 2017/18 و 2018/19 نیز به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

7- لیورپول در هر دو فصلی که به عنوان مدافع عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا حاضر شده (فصول 2005/06 و 2019/20) ، در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات حذف شده است.

8- لیورپول برای اولین بار از سال 2006 (مقابل بنفیکا) در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد.

9- لیورپول برای اولین بار از آوریل 2008 حضور در وقت اضافی لیگ قهرمانان اروپا را تجربه کرد . در آن سال نیز لیورپول مقابل چلسی از دور مسابقات حذف شده بود.

10- لیورپول در مجموع دو دیدار 40 شوت زد و فقط 2 گل به ثمر رساند ، در حالیکه سهم اتلتیکو مادرید 4 گل از 16 شوت بود.

تیم های یورگن کلوپ پنج بار از رقابت های حذفی اروپایی کنار رفته اند که سه بار توسط تیم های اسپانیایی سویا (2005/06) ، رئال مادرید (2013/14) و اتلتیکو مادرید (2019/20) و دو بار توسط تیم های ایتالیایی اودینزه (2008/09) و یوونتوس (2014/15) بوده است.

11- یورگن کلوپ در 71 مسابقه اش در لیگ قهرمانان اروپا به عنوان مربی ، آمار 37 برد ، 12 تساوی و 22 شکست را به ثبت رسانیده است.

12- دیگو سیمئونه در 70 مسابقه اش در لیگ قهرمانان اروپا به عنوان مربی ، آمار 39 برد ، 17 تساوی و 14 شکست را به ثبت رسانیده است . وی به این ترتیب با رکورد تعداد برد های کارلو آنچلوتی با میلان مساوی کرد و فقط سر الکس فرگوسن به عنوان مربی منچستریونایتد با 102 برد و آرسن ونگر به عنوان مربی آرسنال با 82 برد را به عنوان رکورد کسب برد همراه با یک تیم جلوتر از خود می بیند.

13- جورجینیو وینالدوم برای هشتمین بار در زمان حضورش در لیورپول ، گل نخست بازی را به ثمر رساند . در هفت مرتبه قبلی لیورپول پیروز مسابقه شده بود.

14- چهار گل از پنج گل جورجینیو وینالدوم در لیگ قهرمانان اروپا در مراحل حذفی مسابقات به ثمر رسیده که سه گل آن ها با ضربه سر بوده است.

15- روبرتو فیرمینو پس از 20 بازی در تمامی رقابت ها موفق به گلزنی در آنفیلد شد . آخرین بار وی 337 روز قبل در آوریل 2019 دروازه پورتو را گشوده بود.

16- تعداد گل های روبرتو فیرمینو در لیگ قهرمانان اروپا (15) از تعداد گل های رونالدو نازاریو (14) عبور کرد.

17- فقط 167 ثانیه بین گل روبرتو فیرمینو و مارکوس یورنته فاصله بود.

مارکوس یورنته به اولین بازیکن تاریخ اتلتیکو مادرید بدل شد که موفق به ثبت دو گل خارج از محوطه جریمه در یک مسابقه لیگ قهرمانان اروپا می شود . وی اولین گلش در این مسابقات را با اولین شوت درون چهار چوبش به ثمر رساند.

18- مارکوس یورنته به دومین بازیکن تاریخ اتلتیکو مادرید بدل شد که موفق به ثبت دو گل به عنوان بازیکن تعویضی در لیگ قهرمانان اروپا می شود . سرخیو آگوئرو در نوامبر 2009 مقابل چلسی به عنوان یار تعویضی بریس کرده بود.

19- مارکوس یورنته به سومین بازیکن تاریخ اتلتیکو مادرید بدل شد که موفق به ثبت دو گل در یک مسابقه مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا می شود . پیش از این ، دیگو کوستا (مرحله یک هشتم نهایی فصل 2013/14) و آنتوان گریزمان (مرحله یک چهارم نهایی فصل 2015/16) موفق به چنین کاری شده بودند.

20- آدریان در 285 دقیقه بازی در ترکیب لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا ، دو گل از خارج از محوطه جریمه دریافت کرد ، در حالیکه آلیسون طی 1620 دقیقه حضور درون دروازه این تیم از ابتدای فصل گذشته ، فقط دو گل خارج از محوطه جریمه دریافت کرده بود.

21- از ابتدای فصل 2017/18 ، دروازه بانان لیورپول بیشترین اشتباه منجر به گل را در میان دروازه بانان تمامی تیم های حاضر در لیگ قهرمانان اروپا داشته اند . کاریوس 3 اشتباه و آدریان یک اشتباه منجر به گل داشته اند.

22- یان اوبلاک برای پنجاهمین بار درون دروازه اتلتیکو مادرید در رقابت های اروپایی قرار گرفت . وی پس از کوکه (64) ، دیگو گودین و سائول (52) ، چهارمین رکورددار بازی برای اتلتیکو در رقابت های اروپایی است.

23- یان اوبلاک 9 مهار توپ در دیدار مقابل لیورپول به ثبت رساند و برای سومین بار این رکورد را تکرار کرد . وی پیش از این مقابل بایرن مونیخ (می 2016 در لیگ قهرمانان اروپا) و سلتاویگو (اکتبر 2017 در لالیگا) 9 بار مهار توپ داشت.
دیگو سیمئونه بلافاصله بعد از صعود تیمش به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به نقش و تأثیر یان اوبلاک اشاره کرد.
اوبلاک به اندازه سایر بازیکنان تیم مثل ساویچ ، ژائو فلیکس ، فیلپیه و لودی مهم است اما هیچ شکی ندارم که ما بهترین دروازه بان دنیا را در اختیار داریم . درست همانطور که لیونل مسی در زمینه بازی هجومی سرنوشت ساز است ، اوبلاک هم در کارهای دفاعی تعیین کننده است.
سیمئونه در مورد مارکوس یورنته ، زننده دو گل اول روخی بلانکو هم گفت:
"یورنته تیم را متحول کرد . برای تیم و باشگاه خیلی خوشحالم . این یک بازی تاریخی مقابل حریفی فوق العاده قدرتمند و در ورزشگاهی زیبا بود . آنها فشار می آوردند و ما را عقب نگه می داشتند ، اما ما از برنامه های خود خارج نشدیم و تلاش همه بازیکنان نتیجه بخش بود . این پیروزی فوق العاده لذت بخش بود چون اگر چه ساده به نظر می رسد ، اما کسب پیروزی کار راحتی نبود."
سیمئونه در بخشی از صحبت هایش در مورد نا منصفانه بودن قوانین یوفا در بحث گل زده در خانه حریف گفت:
"به نظرم باید در اجلاس بعدی مربیان یوفا این را خاطرنشان کنم که قوانین موجود در این رقابت ها نامنصفانه است . دلیل اینکه بازی امروز شرایط عادلانه ای نداشت ، این بود که ما 30 دقیقه زمان اضافه برای زدن 3 گل خارج از خانه در اختیار داشتیم ، چیزی که لیورپول از داشتنش محروم ماند . ما در آنفیلد 30 دقیقه دیگر فرصت داشتیم که گل خارج از خانه بزنیم و لیورپول در متروپولیتانو این زمان را در اختیار نداشت.
البته که این قانون امروز به سود ما بود ، اما ممکن است در آینده باعث ضرر ما هم شود . اینکه لیورپول 30 دقیقه کمتر برای گلزنی خارج از خانه فرصت داشت ، چیز اشتباه و غلطی است.
ما برای پیروزی بازی کردیم. با همان امکاناتی که در اختیار داشتیم و انتظار داریم که به هویت ما احترام گذاشته شود . هویتی که شامل شخصیت بازیکنان ما و استفاده کردن از اشتباهات حریف می شود."
لیورپول برای اولین بار با کلوپ در مراحل حذفی مسابقات اروپایی از دور رقابت ها کنار رفت . در 10 مورد قبلی ، این تیم با کلوپ همیشه به دور بعدی صعود کرده بود.
سرمربی لیورپول در مصاحبه ای با BT Sport گفت :
"از عملکرد بازیکنان خود بسیار راضی هستم . تقابل با چنین تیم هایی آسان نیست . واقعاً سبک بازی اتلتیکو مادرید را درک نمی کنم . با کیفیتی که اتلتیکو مادرید دارد ، درک نمی کنم این چه فوتبالی است که آنها بازی می کنند . این تیم می تواند به مراتب بازی مناسب تری انجام بدهد اما در عوض عمق زمین خود می مانند و منتظر ضد حملات هستند.
به هرحال این هم یک سبک است و قطعاً به آن ها احترام می گذاریم و نتیجه را می پذیریم . اما امشب احساس خوبی به ما دست نداد . می دانم واقعاً بازنده بدی هستم به خصوص وقتی مقابل تیمی با بازیکنانی در کلاس جهانی که با دو ردیف 4 نفره مشغول دفاع است ، بچه ها این چنین تلاش می کنند.
می دانیم که طی دو فصل اخیر در لیگ قهرمانان اروپا ، گاهی اوقات خوش شانس بودیم . البته که برای رسیدن به دو فینال پیاپی باید خوش شانس هم باشید اما امشب در لحظات تعیین کننده بازی ، همه چیز به ضرر ما رقم خورد.
وقتی بازی 2-1 شد ، اشکالی نداشت . گل اول آنها مثل یک ضربه بود اما مشکل بزرگی نبود . مشکل بزرگتر ، گل دوم بود . پس از گل دوم ، بازیکنان کمی خسته بودند . سانتر ها به غیر از سانتری که منجر به گل اول ما شد ، کیفیت لازم و مورد انتظار را نداشت . آن گل با آن سانتر واقعاً درخشان بود اما بچه ها فراموش کردند که این کار را تکرار کنند.
به دنبال جمله ای مناسب برای توصیف اشتباه لیورپول در این بازی هستم . اشتباه اصلی ما این بود که گل دوم را در طول 90 دقیقه نزدیم . 90 دقیقه بازی کاملاً قابل انتظار بود و بچه ها فوق العاده ظاهر شدند . واقعیت این است که توضیح دادن در مورد گل هایی که خوردیم ، سخت است . دوباره باز خواهیم گشت و پیش خواهیم رفت اما فعلاً کنار رفتیم."
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه