حواشی بازی PSG و دورتمند| تمسخر هالند به دست بازیکنان PSG

حواشی بازی PSG و دورتمند| تمسخر هالند به دست بازیکنان PSG
تماشاچی - در شب گذشته دو تیم پاری سن ژرمن و دورتموند در قالب بازی برگشت لیگ قهرمانان اروپا در پارک د پرنس در مقابل هم قرار گرفتند که این بازی 2-0 به نفع پاریس با گل های نیمار ('28) و برنات ('1+45) به اتمام رسید تا تیم پاریسی در مجموع با نتیجه 3-2 پس از چندین سال طلسم صعود نکردن از مرحله ی یک هشتم را بشکند و به مرحله ی بعد و به جمع 8 تیم برتر صعود کند.
مدافع چپ و اسپانیایی پاری سن ژرمن ، بهترین بازیکن تیمش در این دیدار بود.
به گزارش وب سایت رسمی یوفا ، خوان برنات مدافع پاری سن ژرمن که زننده گل دوم تیمش بود ، به عنوان بهترین بازیکن دیدار برگشت پاری سن ژرمن و دورتموند انتخاب شد و جایزه اش را دریافت کرد.
​​​​​​پاری سن ژرمن می تواند با گلزنی در دو دیدار آینده اش ، با یکی از رکورد های رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا مساوی کند.
نکات آماری جالب این دیدار به شرح ذیل است :
پاری سن ژرمن برای ششمین بار راهی مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد و از این لحاظ در میان باشگاه های فرانسوی رکورددار است.
پاری سن ژرمن در 32 مسابقه اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا موفق به گلزنی شده (85 گل در مجموع) و دومین رکورد دار طولانی ترین مدت گلزنی در این مسابقات است . رئال مادرید بین می 2011 تا آوریل 2014 موفق به گلزنی در 34 مسابقه متوالی لیگ قهرمانان اروپا شده بود .

امره جان (2014 با بایرلورکوزن و 2020 با دورتموند مقابل پاری سن ژرمن) سومین بازیکن پس از زلاتان ابراهیموویچ (دو بار مقابل بایرن مونیخ) و جوئل فلتمن (دو بار مقابل بارسلونا) است که مقابل یک باشگاه در لیگ قهرمانان اروپا، دو بار از زمین مسابقه اخراج می شود .

نیمار سی و پنجمین گل خود در 57مین حضورش در لیگ قهرمانان اروپا را به ثمر رساند ، وی اکنون در رده پانزدهم مشترک لیست در کنار ادینسون کاوانی قرار گرفته است.

فقط دو گل نیمار در لیگ قهرمانان اروپا با ضربه سر به ثمر رسیده است . گل قبلی با پیراهن بارسلونا مقابل پاری سن ژرمن در سال 2015 بود.

نیمار در 28 بازی خانگی تیم هایش در لیگ قهرمانان اروپا (20 بازی با بارسلونا و 8 بازی با پاری سن ژرمن) روی 38 گل اثرگذار بوده (26 گل و 12 پاس گل) است.

نیمار از دسامبر 2019 ، 15 بازی برای پاری سن ژرمن انجام داده و 14 گل و 10 پاس گل به نامش ثبت شده است.
توماس توخل در گفتگوی پس از بازی با خبرنگاران درمورد پیروزی برابر دورتموند می‌ گوید :
"هوادارانمان فوق العاده بودند . پیش از بازی ، انرژی فوق العاده زیادی را به ما منتقل کردند . قبل از بازی ، باهم در اتوبوس سرودی خواندیم . این پیروزی متعلق به آن‌ها هم است . امشب به عنوان یک تیم بازی کردیم و این تیم قابل اعتماد است . ضروری بود که چنین چیزی را نشان دهیم . امشب برایم ، مربیگری کردن ، لذت بخش بود . 28 بازی آخر خود را با پیروزی پشت سر گذاشتیم . این تیم فقط یک بازی برابر دورتموند را باخته بود ، آن هم با اختلاف یک گل و مردم جوری در این باره حرف می‌زدند که انگار در لیگ چهارم هستیم و از همه رقابت‌های دیگر حذف شدیم . همه می‌خواهند منتقد باشند و این کار ، ساده است . هدف برایمان همیشه کنترل مسابقات است و این کار را در نیمه نخست به خوبی انجام دادیم . مشخص بود که کار سختی پیش رو داریم ولی همه با هم این کار را انجام دادیم . فضاها را بستیم . هدفمان این نبود ولی مشخص شد که در انتقال توپ‌ها به خط حمله هم خطرناک بودیم."
فاوره معتقد است که مهار گل اول پاری سن ژرمن ، برای بورکی ممکن نبوده است.
لوسین فاوره در گفتگوی پس از بازی با خبرنگاران درباره این شکست می‌گوید :
"در ابتدای مسابقه ، کار برایمان دشوار بود چون به شدت ما را پرس کرده بودند . خوب بازی کردیم و بد نبودیم . نیمه دوم هم بد نبود . ما از عدم قدرت تصمیم گیری درست ، ضربه خوردیم . اینکه چگونه پاس نهایی را برسانیم یا پاس قبل از آن را چگونه به مقصد برسانیم. در پیدا کردن فضاهای خالی مشکل داشتیم . همچنین دو گلی که نباید را دریافت کردیم . روی گلی که از نقطه کرنر دریافت کردیم ، همه می‌ توانند ببینند که چه اتفاقی رخ داد . این گل روی یک اشتباه به ثمر رسید . اشتباهاتی که در فوتبال رخ می‌دهد . به نظرم کرنر بسیار سریع زده شد و مهار آن برای بورکی ممکن نبود . هوملس نباید سرزنش شود . روی گل دوم هم می‌ توانستیم بهتر دفاع کنیم."
بعد از اتمام بازی ، بازیکنان تیم پاریسی ستاره ی جوان دورتموند ارلینگ هالند را با حرکت شادی گلش مورد تمسخر قرار دادند تا با این کار به او بفهمانند که وی در مقابل آن ها هیچ کاری نتوانست انجام دهد و به او به خاطر درخششش در بازی رفت ، جنجالی درست کنند و بخندند.
مهاجم نروژی زنبور‌ ها معتقد است که در بازی عملکرد خوبی نداشتند.
به گزارش سایت رسمی یوفا ، ارلینگ هالند ، مهاجم نروژی زنبور‌ها درباره ی عملکرد دورتموند در بازی با پاری سن ژرمن می گوید :
"ما می دانستیم که کار سختی برای صعود داریم و به هیچ عنوان بازی خوبی را به نمایش نگذاشتیم . غیبت هواداران ما به شدت احساس می شد اما این نباید بهانه‌ای برای عملکرد بد ما باشد."
اگر پاری سن ژرمن بتواند در مرحله ی بعدی ، هم در بازی رفت و هم در برگشت گل بزند و نیمه نهایی صعود کند و در بازی رفت نیمه نهایی هم گل بزند رکورد گلزنی در تمام بازی های رئال که 34 بازی پیاپی گلزنی است ، را خواهد شکست.
البته باید دید آیا این امر از دست توخل و شاگردانش ساخته است !؟
منبع : تماشاچی

نظرات