مقایسه شغل اعضای هیئت مدیره تیمهای ایرانی و تیم های مطرح اروپایی | مدیر نباید فوتبالی باشد!

مقایسه شغل اعضای هیئت مدیره تیمهای ایرانی و تیم های مطرح اروپایی | مدیر نباید فوتبالی باشد!
تماشاچی -باتوجه به حجم حواشی و بی کیفیتی کادر مدیریتی دو باشگاه بزرگ استقلال و پرسپولیس، چند سال اخیر را باید تاریک ترین دوران مدیریتی این دو باشگاه محبوب بدانیم.
مثال های بسیاری زیادی برای زیر سوال بردن هیئت مدیره و مدیرعاملان چند سال اخیر باشگاه های استقلال و پرسپولیس وجود دارد، مانند عدم توانایی در انعقاد قرار داد با مربیان و بازیکنان خارجی، ناتوانی در جذب اسپانسر و تزریق پول به باشگاه با توجه به ظرفیت بالای این دو باشگاه برای درآمدزایی، عدم آشنایی با نحوه رفتار با کادر تیم از جمله مربیان و بازیکنان، تغییرات مداوم در باشگاه و عدم توانایی کنترل حواشی و هزاران مثال دیگر.

اتفاقات چند روز اخیر و روی کار آمدن فردی به نام رسول پناه به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس این سوال را در ذهن همه ایجاد کرد که چرا باید فردی که تخصصی در فوتبال نداره در رأس کادر مدیریتی باشگاهی چون پرسپولیس قرار بگیرد؟

به همین دلیل لازم دانستیم اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل چند باشگاه بزرگ اروپایی را به شما معرفی کنیم.


فلو نتینو پرز رئیس، فرناندز فرناندز نایب رئیس اول، ادواردو فرناندز نایب رئیس دوم، پدرو لوپز، انریکه سانچز، آنخل لوییز هراس، سانتیاگو آگوآدو، انریکه پرز، خوزه سانچز، رائول روندا، نیکولاس مارتین و خانم کاتالینا مینارو اعضای هیئت مدیره را تشکیل می‌دهند. 

منچستر یونایتد

اعضای مدیریتی این باشگاه اکثرا از خانواده ثروتمند گلیزرها می‌باشند : آورام گلیزر، جوئل گلیزر، اد وودوارد، ریچارد آرنولد، کلیف باتی، کوین گلیزر، برایان گلیزر، داریک گلیزر، ادوارد گلیزر و روبرت لیتائو


جوزب بارتومئو مدیرعامل، یوردی کاردنو، یوردی مولیکس، انریکه تومباس، خاویر بورداس، سیلیو الیاس، لی هینگ، جوزپ رامون ویدال، پائولو ویلانوئوا و خانم ها ماریا تکسیدور و مارتا پلانا اعضای هیئت مدیره باشگاه بارسلونا را تشکیل می‌دهند. 


آندرا آنیلی رئیس باشگاه، پاول ندود، مائوریتزیو آریابنه، پائولو گاریمبرتی، و خانم ها آسیا گراسیولی، کاتلین هوگس و دنیلا ماریونگو دیگر اعضای کادر مدیریتی باشگاه یوونتوس هستند. 

دورتموند

هانس خواکیم واتسکه رئیس باشگاه، توماس ترب، جرد پیه پر، کریستین کولمن، برند گسکه، آلریخ ریترمن، بودو لوتگن، دکتر رینهولد لونو، سیلکه سیدل و پیر استینبرگ اعضای هیئت مدیره باشگاه دورتموند می‌باشند . 

با نگاه به این اسامی و با تعجب فراوان هیچکدام از نفرات نامبرده به جز پاول ندود در يوونتوس، سابقه فوتبالی نداشته اند. این افراد با توجه به توانایی ها در تزریق پول و جذب اسپانسر به عضویت هیئت مدیره این باشگاه های بزرگ دنیا در آمده اند. البته باید این نکته را ذکر کرد که همان پاول ندود نیر با توجه به تحصیلات و دانشی که دارد و از طرفی توانایی فراوانش در جذب اسپانسر به عضویت هیئت مدیره باشگاه یوونتوس در آمده است.

پس در اینجا در می‌یابیم که مطرح کردن بحث اینکه کادر مدیریتی باشگاه های کشورمان علی الخصوص استقلال و پرسپولیس الزاما فوتبالی باشند بحثی عبث و بیهوده است و کسانی که به عضو هیئت مدیره این دو باشگاه درمی‌آیند و یا مدیرعامل می‌شوند باید توانایی های مالی بالایی داشته باشند.

به این نکته باید اشاره کنیم که شاید در این چند سال افراد به ظاهر ثروتمندی به عضویت دو باشگاه پرسپولیس و استقلال درآمده اند اما آنها توانایی بالایی در همه جهات نداشتند و بعضا با تزریق مستقیم چند میلیارد پول آن هم به عنوان کمک سعی کرده اند بر عدم توانایی خوشان سرپوش بگذارند. متاسفانه د. بسیاری از موارد و وقتی آقایان از کادر مدیریتی کنار گذاشته می‌شوند به دنبال پس گرفتن آن مبلغ نیز هستند. 

در آخر باید بگوییم اگر در اعضای هیئت مدیره پرسپولیس و استقلال دندانپزشک و یا کارخانه دار وجود دارد این موضوع به خودی خود ایرادی ندارد. اما این عزیزان باید در جهت موفقیت ها و رفع مشکلات مالی بالا از طرق مختلف بکوشند نه اینکه برای از هم پاشیدن این دو تیم از هیچ کوششی دریغ نکنند.

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه