دلایل اصلی رفتن انصاری فرد | وعده های توخالی درآمدزایی و تصمیمات هزینه زا

دلایل اصلی رفتن انصاری فرد | وعده های توخالی درآمدزایی و تصمیمات هزینه زا
تماشاچیمدیرعامل پرسپولیس پس از جلسه پرتنش با هیات مدیره باشگاه و با اشاره به تصمیماتی که آن را عجیب و مداخله جویانه خوانده است، شبانه از سمت خود استعفا کرد تا سرخ‌ها وارد بحران تازه ای شوند.

 محمدحسن انصاری فرد با توجه به جلسه دیشب هیات مدیره پرسپولیس و تصمیم یک طرفه هیات مدیره برای برکناری حسین قدوسی مدیر روابط عمومی این باشگاه و اختلافات متعدد دیگری که طی چندماه اخیر در نشست های هیات مدیره به وجود آمده بود و حتی کار به درگیری لفظی و توهین به خودش شد، از سمتش کناره گیری کرد. انصاری فرد که ماهها منتظر بود که وزیر ورزش حکم او برای عضویت در هیات مدیره پرسپولیس را امضا کند، دراین باره گفت: در این مدت صورت خود را با سیلی سرخ نگه داشتم اما دیگر نمی توانم در این باشگاه بمانم.


 


رسول پناه کیست و چگونه پرسپولیس را بهم ریخته است؟


دود اختلافات جدید در لایه های بالایی مدیران باشگاه پرسپولیس، با ورود یک فرد گمنام و ناشناس بین ورزشی‌ها به هوا بلند شد و ادعاهای انصاری فرد نشان می‌دهد اقدامات خزنده این فرد آتش درگیری را شعله ور کرده است. وقتی شخصی به نام رسول پناه بدون کوچکترین سوابق چشمگیر مدیریت ورزشی در سطح تیم‌هایی بزرگ چون پرسپولیس، با حکم وزیر ورزش به عضویت و سپس ریاست هیات مدیره پرسپولیس منصوب شد، رسانه‌ها و هواداران تیم تا مدتها مشغول جستجو برای شناختن مهره تازه سلطانی‌فر در فوتبال بودند. سرانجام گفته شد که او پزشک شخصی سلطانی‌فر بوده است!


وزیر ورزش که طی سه سال وزارتش دوجین آدم  نامربوط به این حوزه را بنابر دیدگاه شخصی وارد پرسپولیس و استقلال کرده است و امروز از اکثریت قریب به اتفاق آنها خبری نیست! مشخص نشده که این دسته افراد چرا به ورزش ورود داده می شوند و چرا به این سرعت و پس از یک دوره کسب شهرت و رزومه، فوتبال را ترک می‌کنند؟ 


درگیری از کجا شروع شد و به کجا خواهد کشید؟


نخستین جرقه اختلافات در پرسپولیس با برگزاری یک جلسه جنجالی و به اصطلاح پنهانی بین اعضای هیات مدیره بیرون ساختمان باشگاه و آن هم در رستورانی معروف بود که مدیرعامل تیم به آن دعوت نشده بود و از برگزاری آن بی خبر بود! گرچه رسول پناه در واکنش به لورفتن این جلسه گفته بود که انصاری فرد را هم در جریان گذاشته بودند و دلیل عدم حضورش ، همزمان شدن نشست غیررسمی با مشغله دیگر مدیرعامل بود، اما این پنهان کاری ، ضربه خود را به روابط طبیعی دو طرف وارد کرد و دیگر کار از کار گذشته بود. این ماجرا دو هفته نقل محافل ورزشی بود اما طی روند پیروزی های پرسپولیس با کالدرون ترمز این تنش ها را کشید.

 


خاکستر داغ این اختلافات اما با فرارسیدن نیم فصل و نحوه جدایی کالدرون دوباره شعله کشید و نحوه رفتن مربی آرژانتینی که نشانی از عدم تمایل مدیرعامل در حفظ او داشت، مورد تازه اختلاف بین مدیران باشگاه شد. انصاری‌فرد میل داشت کار را با یک مربی ایرانی و آن هم فقط یحیی گل‌محمدی ادامه دهد و بهر قیمتی بود این تصمیم را اجرایی کرد تا نخستین شاکیان مربوط به دوره مدیریتی او هم به صف طولانی شاکیان پرسپولیس در فیفا اضافه شوند!


در این میان ماجرای آنتونی استوکس و پرداختی عجیب و ۶۰درصدی به این بازیکن پرحاشیه و فراری از تمرین، مثل بشکه باروت عمل کرد و انفجاری در جلسات مدیران پرسپولیس رخ داد که صدایش در رسانه ها به گوش رسید. بازیکن جنجالی ایرلندی برای سه چهار بازی نصفه و نیمه ۱۶۰هزاردلار نقدی دریافت کرد و رفت و پشت سرش را هم نگاه نکرد! 


فرارسیدن دور تازه احکام فیفا در پرونده های مربوط به جمع کروات یعنی برانکو ، بودیمیر، زلاتکو، پانادیچ و ...، باردیگر موجب بروز درگیری شد چراکه هیات مدیره وعده های انصاری‌فرد به وزیر ورزش قبل از گرفتن عنوان مدیرعاملی را یادآوری کردند. او به سلطانی فر گفته بود پرونده برانکو را قبل از صدور حکم در فیفا از طریق مذاکره خواهد بست اما فرصت نزدیک به هشت ماهه انصاری‌فرد برای توافق پشت میز مذاکره با پروفسور به ثمر تمام شد و برانکو غیر از اصل پولش، جریمه هم گرفت تا صورتحساب یک میلیون یورویی به آدرس باشگاه دولتی پرسپولیس پست شود!  برادر برانکو که می‌توان نام گرانترین و بی مصرف ترین دستیار تاریخ باشگاه پرسپولیس را رویش گذاشت ، درکنار ماریو بودیمیر که او نیز با دستمزد سالانه ۱۵هزار یورو به این تیم آمد، جمعا بیش از ۷۰۰هزار یورو از پرسپولیس کندند! تیمی که برای تامین مخارج عادی و بسیار پایین تیمهای پایه اش مشکل دارد اما چند ده میلیارد به خارجی هایی می‌دهد که مدتها در فوتبال حرفه‌ای بیکار بودند.


علنی شدن خبر صدور همین احکام موجب مصاحبه های پیاپی انصاری‌فرد علیه مدیرعامل سابق یعنی ایرج عرب شد که روابط نزدیکی با وزیر ورزش دارد ولی برسر ماجرای جدایی برانکو و فشار افکارعمومی ناچار به استعفای غیرارادی شده بود. هیات مدیره اما انصاری‌فرد و ناتوانی دوستانش در دفاع از حقوق باشگاه را به عنوان دلیل صدور این جرایم سنگین می شناخت.


آیا پرسپولیس از این بحران جان سالم به در خواهد برد؟


حالا به نظر می‌رسد به رغم ادعاهای عجیب انصاری‌فرد مبنی بر درآمدزایی سرشار پرسپولیس از راه قرارداد با چند شرکت و بانک در آینده نزدیک، باشگاه بهیچ عنوان منابع لازم برای عبور از بحران فعلی را ندارد و اختلاف اصلی نیز بر سر همین فروپاشی مالی است. برکناری قدوسی یار غار انصاری‌فرد تنها یک بهانه برای تسویه حساب و کنارگذاشتن مدیرعامل بود و خود انصاری‌فرد هم به این حقیقت واقف است.


اکنون پرسپولیس بدون مدیرعامل، تخت گاز به سمت بحرانی پیش می‌رود که اگر تا کمتر از یک ماه دیگر فکری برای حل و فصلش نشود، پرسپولیس و همه افتخاراتش را به کام خود خواهد کشید. تیمی با حدود یکصد میلیارد تومان بدهی جاری و پیش رو که با هیچ وام و قرض و کمکی نمی شود تسویه اش کرد. آیا قهرمان سه دوره پیاپی لیگ ایران، به دسته پایین‌تر می‌رود و آنطور که شنیده می‌شود از لیگ قهرمانان آسیا هم بدلیل حجم انباشته بدهی به مربیان و بازیکنان خارجی، کنار گذاشته خواهد شد؟

report گزارش اشکال
منبع : تماشاچی

نظرات

user

دوست عزیزی که این بیانیه رو ترتیب دادی ازت سوال دارم!دوست عزیزبانوشته هات فهموندی وعده سرخرمن داده که نتونسته عملیش کنه!حالاازشمامیپرسم،قبل جناب انصاریفرد ایرج عرب بود که پرسپولیس با3قهرمانی در1فصل ودرکنارش نایب قهرمانی اسیابود،بابت هرکدومشون مگ پاداشی داده نمیشه؟پول هایی ک ازاین قهرمانی هابدست امددقیقاکجاخرج شد؟نه برانکوپول گرفت ن با بازیکنان تسویه شد پس دقیقااین پولاتوی جیب کی رفت؟چرابازخواستی داده نمیشه؟مگه برانکورسمی اعلام نکردبرای اثبات اینکه عرب دروغ میگه گفت کل حسابم رونصف کنین وب من بدین ولی خبری نشد؟همون روزایی که هواداران تجمع میکردن برای جدایی عرب؟چراعرب تاقبل شروع لیگ موند،برانکوفراری شدسرمربی اوردوتموم گندکاری هاوبعدبه محض شروع لیگ استفاداد؟ماهوادارهاهم ازعملکردکالدرون راضی نبودیم وخواهان استفاش بودیم.وقتی پرسپولیس دربدترین شرایطش بودانصاریفردرو اوردن که گندکاری های عرب روپاک کنه!لطفابا بازی کردن باکلمات به شعورمخاطب توهین نکنین!

پاسخ دادن
user

اصلا فرض کنیم حرف شما درست و انصاری فر بر خلاف وعده های خود نتوانسته درآمدزایی و بدهی ها را مدیریت کند.چرا نمی پرسید این هیئت مدیره بی مصرف چرا هیچ بازخورد مثبتی ندارد.جناب دندانپزشک شخصی وزیر آمده اند پرسپولیس چه شق القمری انجام دهند یا جناب ایرج عرب چه عملکردی داشته اند که الان فیگور قهرمان گرفته اند.برانکو نیامد پول او را بین بازیکنان تقسیم کردیم. زحمت کشیدید نکند فکر می کردید چون برانکو نیامد دیگر حقوقی ندارد. جناب نگارنده حالا که بقول خودت از منم منم های بی ثمر انصاری فر نوشتی چرا توضیح ندادی که سایر اعضای هیئت مدیره پرسپولیس چه گلی به سر پرسپولیس زدند.اصلا عملکرد جناب وزیر محترم ورزش و تیم مدیریتی ایشان چه بوده جز خرابکاری و نابودی چه در ماجرای تیم ملی و فراری دادن کی روش،چه در مقوله استقلال و جیم زدن استراماچونی و چه در پرسپولیس و برنامه ریزی برای فرار برانکو سپس کالدرون و الان هم انصاری فر.جناب وزیر درست که پول نداریم منابع ارزی مورد نیاز مربیان خارجی را تامین کنیم ولی چرا اصلا مربی خارجی استخدام می کنیم تا با احکام فیفا باعث آبروریزی برای کشور شویم.فرض بر اینکه انضاری فر وعده پوشالی داده و نتوانسته هزیته ها را مدیریت کند چرا باید هیئت مدیره ای که توانایی حل معضلات پرسپولیس را ندارد به کار خود ادامه دهد.بنده از سه دهه پیش تاکنون که آقای نبی در مقطعی قائم مقام پرسپولیس بودند تا حالا که عضو هیئت مدیره هستند عملکرد مثبتی از ایشان ندیدم.

پاسخ دادن
user

دیده بدهی شون خیلی بالاس دیگه نفتم ارزش نداره،گفته میرم سراغ شغل دومم انگار براش بیشتر میصرفه،خخخ

پاسخ دادن
user

آخه آدم وزارت ورزش چرا از استقلال چیزی نمی‌گید نام پرسپولیس خاریه تو چشماتون اینم بگم پرسپولیس قهرمانه کمتر حرف مفت بزن

پاسخ دادن