سوال ویژه از حسن روحانی | چرا قم قرنطینه نشد اما خانه خدا شد ؟

سوال ویژه از حسن روحانی | چرا قم قرنطینه نشد اما خانه خدا شد ؟
تماشاچی - با توجه به سرعت گرفتن شیوع ویروس کرونا در کشور اکنون مسئله ای که می شد در همان ابتدا مدیریت شود به یک بحران جدی برای کشور تبدیل شده و  بخش های مختلف کشور را به حالت نیمه تعطیل در آورده است. اکنون این سوال مطرح می شود که چرا مسئولین در همان ابتدای اطلاع از این وضعیت اولاً اطلاعرسانی درستی در رسانه ها بابت روش های پیشگیرانه نکردند و دوماً مقام مسئولی که از قرنطینه شهر قم که منشا شیوع این بیماری در کشور بود، چه کسی است و اکنون کجاست که پاسخگوی تصمیم غلط خود باشد؟

پس از افشاگری الهه منصوریان بابت ورود هواپیمایی ماهان به کشور با بیش از 30 مسافر چینی و عدم قرنطینه آنها در فرودگاه صبح امروز امیر قلعه نویی در صحبتهای تامل برانگیز، مسئولین کشور را به چالش کشید و مدعی شد اگر دوستان زودتر به مردم اطلاع داده بودند، این فاجعه که روز به روز بر شدت آن افزوده می شود رخ نمی داد.

در واقع اشاره قلعه نویی به آگاهی مسئولین از عمق فاجعه بود اما به دلیل در پیش بودن انتخابات سعی بر آن داشتند تا با کمرنگ نشان دادن جدیت موضوع، مانعی برای حضور مردم در پای صندوق های رای ایجاد نکنند و همین اشتباه استراتژیک باعث شیوع بیشتر این ویروس در بین مردم شد. پس از این اتفاق، شهر قم به عنوان منشاء انتشار این بیماری معرفی شد و در کمال شگفتی با سوء مدیریت مسئولین ذی ربط، از قرنطینه این شهر ممانعت به عمل آمد و نتیجه این اتفاق نیز فرار اهالی قم به شهرهای مجاور و آلوده کردن سایر استان ها بود که مهمترین آن، تهران بود. پس از انتشار خبر اولین فوتی در تهران به واسطه کرونا، بسیاری از شهروندان برای فرار از این بیماری به سمت شهرهای شمالی متواری شدند که متاسفانه بار دیگر با سوء مدیریت، در جلوگیری از خروج بی مورد اهالی تهران به سمت استان های دیگر باعث شیوع سریعتر این ویروس در کشور شد و برخی استانها مثل گیلتن و مازندران و کرج و قزوین که کمترین امار ابتلا را داشتند به یکباره با هجوم برخی شهروندان تهرانی به سمت مناطق شمالی کشور، آلوده شده و اکنون خبر می رسد وضعیت در دو استان گیلان و مازندارن فراتر از بحران است.

در حال حاضر نیز با اقدام دیرهنگام مسئولین ذی ربط در قرنطینه شهرها، عمده استانهای کشور به این ویروس دچار شده اند و متاسفانه با عدم رعایت هموطنان و سهل انگاری در انجام توصیه های بهداشتی و حضور بی مورد در سطح شهر و مناطق پرتراکم یا انجام سفرهای غیرضروری بر وخامت اوضاع افزوده اند و این در حالیست که مسئولینی که اکنون باید پاسخگو باشند، سکوت در پیش گرفته اند ...

آیا دوستان وضعیت اضطراری را که در عربستان سعودی پس از انتشار کرونا به وجود آمد را ندیدند که چطور خانه خدا را قرنطینه کردند این موضوع با مخالفت برخی مسئولین تندروی داخلی در قرنطینه قم و مشهد باعث به وجود آمدن یک بحران بزرگ در کشور شدند و اکنون نیز با این تصمیم عصر حجری خود به احدی پاسخگو نیستند. این دوستان همان هایی هستند که فاجعه منا را اتفاقی عمدی از جانب دولت عربستان قلمداد کردند اما خداوند در تشییع پیکر سردار شهید سلیمانی در کرمان بار دیگر قدرت خود در نشان دادن حقیقت را ثابت کرد تا مشخص شود برخی مسئولین تندرو با دیدگاه های متحجر خود باعث به وجود آمدن چنین شرایطی در کشور شده اند.

اکنون این مطالبه عمومی وجود دارد که قوه قضائیه می بایست با هر مقام مسئولی که عامل به وجود آمدن این اتفاق شده (خواه رئیس جمهور باشد خواه یک فرد عادی)، برخورد شدید کرده و برای سوء استفاده کنندگان از شرایط و محتکرین  نیز اشد مجازات را در نظر بگیرند.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

شاهد عینی

-در شب اعلام رسمی ۲کشته کرونا در قم که افشای اون هم از سرناچاری بود یه اکیپ یگان ویژه از اتوبان تهران وارد قم شد. اما معلوم نشد چرا کاری نکردن.(مثلا نمی دونیم.) -چند روز بعد حرم رو بستن که کسی نره شفا بخواد، اونم که دلاوران ریختن کاملا خودجوش که نمیشه بش شک کرد ، نرده هاش رو به قوه امداد غیبی جابجا کردند. -اولین ۵شنبه اش شهادت بود که باز هم خودجوش با بلندگو تو خیابونا از ملت همیشه در اوضاع حساس کنونی ،خواستند تا بریزن جلوی مصلی تا مبادا نماز جمعه تعطیل بشه. بعدش تازه، نمازی که گفته شده بود برپا نباید بشه شد. -ما توی پیک کشتار کرونا بودیم که دسته های عزاداری را از ***** راه انداختند تا مرکز شهر. اجازه بدین مناسبت ها رو نگم . راستی آقا افضل، دشمن اگه مسجدا و حرم ها رو بسته، کاواره و کازینو ها رو هم بست. در مورد سوال از روحانی هم فقط میتونم بگم شاید ،شاید یه روحانی خواسته ولی بقیه روحانیا نخواستند یا نگزاشتند.

نادر ولیان

جناب امیر قلعه نویی اگر قرار باشد دستگاه قضا ورود پیدا کند عرضه ی فوتبال و محل خیانت کاری و لفت ولیس شما فوتبالی هاست اینکه آدمهای بیسواد و ولگردی مثل تو و کاپیتان داماش به خودشون اجازه میدن یک ملت رو مورد توهین قرار بدن تف به شرفتون

نادر ولیان

جناب امیر قلعه نویی اگر قرار باشد دستگاه قضا ورود پیدا کند عرضه ی فوتبال و محل خیانت کاری و لفت ولیس شما فوتبالی هاست اینکه آدمهای بیسواد و ولگردی مثل تو و کاپیتان داماش به خودشون اجازه میدن یک ملت رو مورد توهین قرار بدن تف به شرفتون

اولا قم بالاتر از مشهد ومکه قرار دارد دوما جوابی نیست که بدن انقد مردم را خرافاتی کردن که هر دروغی هم بگن باز باور میکنن الان اونایی که حرف مفت میزدن بفکر خودشان هستند نه مردم ولی مردم باز هم عبرت نمیکنن بعد یه مدت این همان کاسه و همان اش جریان پیدا میکن

ایران

روحانی عددی نیست که به این پرسش پاسخ دهد . قم بجز دکان بازار مفت خورها چیز دیگری برای حکومت ایران نیست . صحبت از ناتوانی دولت نیست همان فسیل مغزها هستند که با شکل و قیافه ی کت و شلواری ها بر ایران ماتم زده حکومت می کنند .

ناشناس

تشکر ویژه از شما که درد دل ماها را نوشتی. منم با شما موافقم