ستین خطاب به دستیارش : او چه طور جرئت می کند به مسی دستور دهد؟ | جنجال در کادر فنی کاتالان ها | تماشاچی

ستین خطاب به دستیارش : او چه طور جرئت می کند به مسی دستور دهد؟ | جنجال در کادر فنی کاتالان ها

ستین خطاب به دستیارش : او چه طور جرئت می کند به مسی دستور دهد؟ | جنجال در کادر فنی کاتالان ها
تماشاچی - لیونل مسی در روز های اخیر بهترین بازیکن ماه فوریه معرفی شد برای دومین بار توانست این عنوان را در این فصل کسب کند.
به گزارش وب سایت رسمی لالیگا، بعد از ثبت 4 گل و 6 پاس گل در ماه فوریه در چارچوب لالیگا، لیونل مسی به عنوان بهترین بازیکن ماه فوریه لالیگا انتخاب شد. مسی در ماه نوامبر نیز به این جایزه رسیده بود به این ترتیب لیونل مسی با کسب هفتمین عنوان خود ، بالاتر از آنتوان گریزمان ، به تنهایی رکورددار کسب بیشترین عنوان بهترین بازیکن ماه لالیگا شد.
هوگو گاتی نیز انتقاد تندی نسبت به عملکر لیونل مسی داشته و معتقد است دوران اوج مسی دیگر به پایان رسیده و دیگر او پدیده نیست و دیگر نباید او را بیش از حد بزرگ جلوه دهیم.
شرح صحبت های وی با رسانه ها این گونه بود:
" به اینکه با این صحبت ها از من در آرژانتین انتقاد می شود، اهمیتی نمی دهم. بسیار آرژانتینی هستم و مثل همه می گویم که مسی یک پدیده و بازیکن منحصر به فرد است اما اکنون دیگر اینچنین نیست. با مسی به درستی رفتار نمی شود. دائما او را بزرگ می کنند و بالا می برند. این رفتار اشتباه است. مسی به این رفتار عادت می کند و بیشتر در زمین راه می رود. او باید بسیار بهتر شود."
"مسی و رونالدو از بهترین ها هستند. مسی لازم است بهتر عمل کند. او با ریتمی کند و خسته بازی می کند. در زمین راه می رود و کسانیکه فوتبال می فهمند، با من هم عقیده هستند. وقتی بازیکنی مثل مسی در تیم شما حضور دارد، دقیقا مثل پله و مارادونا، همیشه هم تیمی ها توپ را به او می دهند تا برنده شوند. این نگرش، تیم را خراب می کند و بقیه با کل توانایی خود وارد زمین نمی شوند. همه عادت دارند فقط توپ را به مسی برسانند."
جنجال هایی نیز در پی بازی ال کلاسیکو بین ستین و دستیارش سارابیا بود که ستین را عصبی از رفتار دستیارش نشان می دهد و او مجبور شد به خاطر رفتار دستیارش از رسانه ها عذرخواهی کند که شرح مصاحبه ی ستین با رسانه ها نیز از این قرار است :
"این مسئله واقعاً من را تحت تأثیر قرار داد. اولین چیزی که به آن فکر می کنم باشگاه و چهره باشگاه است. چهره باشگاه نباید لکه دار شود و باید مراقب باشید. این موضوعی بود که خیلی نگرانم می کرد، و برای من خیلی مهم است. ما می توانیم به خاطر عملکرد بد، تعویض های اشتباه یا برنامه ریزی غلط و یا هر چیز دیگری در تیم مورد انتقاد قرار بگیریم، اما نباید اجازه دهیم که به خاطر رفتارمان از ما انتقاد کنند. از طرفی این هم درست است که باید شرایط و موقعیت افراد را درک کرد، و اینکه همه ما یکسان نیستیم. ادر پسری است که شخصیت بالایی دارد و به نحو های مختلف برای ما فوق العاده است اما او هم باید یاد بگیرد که چطور خودش را کنترل کند. او روی این مسئله کار می کند، و سعی در بهبود اوضاع دارد چون ما هم روزی در شرایط مشابه او قرار گرفته ایم. چنین موقعیت هایی تک و توک پیش می آیند اما خوشآیند نیستند. هیچ توجیهی برای مشاهده چنین اتفاقاتی روی نیمکت وجود ندارد. ادر پسر جوانی است، می تواند کاملاً پر جنب و جوش باشد، انرژی زیادی دارد، که در خیلی از موقعیت ها بسیار مثبت است. اما با توجه به جایگاهی که داریم و نماینده تیمی که هستیم، رفتار و اخلاق ما باید نمونه باشد. در حالیکه هر اتفاقی ممکن است رخ دهد، وقتی به هر دلیل عصبانی می شوید، باید سعی در کنترل خود داشته باشید."
​​​​​​او در مورد سوالی که شد در رابطه با این که آیا با دستیارش در این باره صحبت کرده است یا نه پاسخ داد :
"البته که در این مورد صحبت کرده ایم. او هم نگران مسئله بود. اینطور نیست که اهمیت چندانی به موضوع نداده باشیم. این موضوعی است که هر دوی ما باید در آن بهتر شویم. باید راه حلی پیدا شود. او روی این مسئله کار می کند. از کسانی که باید، معذرت خواهی کرده ایم و در نهایت، این تقصیر من بود. من کسی هستم که باید این مسائل را کنترل کند. از همه معذرت خواهیم کرده ایم. رفتار ما غیرقابل قبول بود چون به نحو دیگری هم می شود حرف زد. مسئله این نیست که ما در حال جواب پس دادن به بازیکنان هستیم، بلکه مسئله ای است که هیچ کدام از ما دوست نداریم ببینیم. ما اشتباهی مرتکب شدیم که نمی خواهیم دیگر تکرار شود. شرم آور است که با این داستان به تیتر روزنامه ها تبدیل شده ایم. واقعاً شرم آور است. اینکه رسانه ها و دوربین ها به طور مداوم در طول بازی روی نیمکت ها متمرکز شده اند باید متوقف شود. نمی توانید در طول کل بازی جلوی دهان خود را پوشش دهید ، من مجبور نیستم که دهانم را بپوشانم. شرم آور است که چنین اتفاقاتی رخ می دهد."
این مربی اسپانیایی نیز اعتراف کرد که از بودنش در بارسلونا بسیار خوشحال است و دوست دارد تا آخر عمرش در اینجا بماند و در مورد دستور دادن سارابیا به مسی بیان کرد که :
"او حق ندارد به مسی بگوید چه کار کند و چه کار نکند. مسی یک بازیکن فوق العاده است و تجربه ی او به قدری بالا هست که بداند باید در هر شرایطی چه تدبیری بیندیشد و سارابیا باید بفهمد که نیاز است خودش را کنترل کند و سعی کند فقط به وظیفه اش عمل کند."
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه