سانسور عجیب حکم کمیته انضباطی مصر در رسانه های ایران | چرا داور 1 ساعت و بیست دقیقه صبر کرد؟ | تماشاچی

سانسور عجیب حکم کمیته انضباطی مصر در رسانه های ایران | چرا داور 1 ساعت و بیست دقیقه صبر کرد؟

سانسور عجیب حکم کمیته انضباطی مصر در رسانه های ایران | چرا داور 1 ساعت و بیست دقیقه صبر کرد؟
تماشاچی - در حالی که روز گذشته خبر جرایم سنگین انضباطی برای تیم الزمالک مصر به واسطه عدم شرکت در مسابقه با الاهلی در بسیاری از رسانه های ایران بازتاب پیدا کرد اما به نظر می رسد دوستان به طور عمدی یا سهوی، بخش مهم این اتفاق را سانسور کردند تا مبادا با مقایسه دو اتفاق رخ داده در آن بازی و دیدار لغو شده سپاهان و پرسپولیس، افکار عمومی به سمت دیگری برود.

پس از اینکه دیدار سپاهان و پرسپولیس لغو شد، بسیاری بر این عقیده بودند که نتیجه این بازی می بایست 3 بر 0 به سود پرسپولیس اعلام شود اما باشگاه سپاهان مدعی بود تیم داوری و ناظر داوری به اندازه کافی برای حضور آنها در زمین صبر نکرده اند و تیم پرسپولیس خیلی زود ورزشگاه را ترک کرده در حالی که آنها آماده برگزاری بازی بوده اند اما کارشناسان با استناد به قوانین مدعی شدند که استدلال های سپاهان در این مورد مردود است و نتیجه می بایست 3 بر 0 به سود پرسپولیس اعلام شود.

در طرف مقابل تیم الزمالک مصر نیز با شرایط کاملاً مشابه با سپاهان قصد بازی مقابل الاهلی را نداشت و به همین دلیل تلفیقی از بازیکنان جوان خود را به بازی فرستاد تا از خطر کسر امتیاز مصون بماند اما به واسطه مشکلی که برای اتوبوس آنها در مسیر پیش آمد، نتوانستند به موقع به استادیوم برسند و داور لیتوانیایی نیز بر اساس مقررات فیفا بازی را لغو کرد.

سایت عربی یوم 7 که پربازدیدترین سایت ورزشی در خاورمیانه محسوب می شود روز گذشته مطلبی را منتشر کرد که در آن گزارش داور بازی در خصوص اتفاقات دیدار الاهلی و الزمالک درج شده بود و داور بازی علت کنسل کردن بازی را به طور صریح در گزارش خود آورده بود. او در گزارشش نوشته بود پس از اینکه 1 ساعت منتظر تیم الزمالک ماندیم، طبق مقررات 20 دقیقه دیگر نیز منتظر آنها شدیم اما با عدم حضور آنها در زمین، مجبور به لغو بازی شدیم.

در کمال تعجب انتظار یک ساعت و بیست دقیقه ای تیم داوری برای حضور تیم الزمالک در زمین در رسانه های ایرانی سانسور شده و به گفته های مدیرعامل سپاهان و شایان مصلحی استناد می شود که به طور مشخص قصد دفاع از حقوق تیمشان را داشته اند و تا ساعت 15 قصد نداشتند در این بازی حاضر شوند اما پس از آنکه مجبور به برگزاری بازی شدند، در استادیوم حضور پیدا کردند و با حضور تیم سپاهان، کاروان پرسپولیس، استادیوم را زودتر از موعد ترک کرد و در کمال تعجب تیم داوری و ناظر بازی نیز علی رغم مقررات مشخص فیفا، اینکار را انجام دادند. با توجه به مشکلات پیش آمده به نظر می رسد تیم داوری و ناظر بازی و همچنین تیم پرسپولیس به طور قانونی می بایست تا ساعت 17:35 دقیقه برای حضور تیم سپاهان در زمین صبر می کردند. 


لینک مطلب اصلی در سایت یوم 7


برگردان مطلب عربی سایت یوم 7 به زبان انگلیسی. بخشی که به انتظار یک ساعت و بیست دقیقه ای تیم داوری برای تیم الزمالک اشاره شده، با رنگ قرمز هایلایت شده است.

 
A source in the Referees Committee of the Football Association revealed the details of the Lithuanian referee's report regarding the canceled match between Al-Ahly and Zamalek yesterday. The source said that the Lithuanian referee said in his report that he canceled the match because the Zamalek team did not arrive on the field, despite the delay of the match for an hour, then the application of the regulations Waiting for 20 minutes, the white team did not show up either

The source added that the match witnessed heavy rains at Cairo Stadium, but it did not affect the pitch that was ready for the meeting.

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

آرش

ربطی به قوانین ایران نداره. ضمنا قلعه نوعی اعلام کرد تا زمانی که پرسپولیسیها از زمین بیرون نرفتند تیم سپاهان داخل نرود

رضا

داداش همه عادت کردن به سانسور کردن وضع قانون های جدید، به طورواضح حمایت کامل ازتیم سوگولی وزارت ورزش، بوی گندش جندساله همه جارو گرفته

حرص نخور بچت میوفته