فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را غیرقانونی اعلام کرد | تماشاچی

فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را غیرقانونی اعلام کرد

فیفا انتخابات فدراسیون فوتبال ایران را غیرقانونی اعلام کرد
تماشاچی - هرج و مرج در فدراسیون فوتبال این روزها به اوج خود رسیده و پس از اینکه تاج به دلیل یا به بهانه بیماری از ریاست فدراسیون کناره گیری کرد منتظر بودیم ببینیم چه فردی جای ایشان را در سمت ریاست فدراسیون می گیرد اما مشکل بزرگی دامن گیر فوتبال ایران شده است که تمام آن به خاطر بی اعتنایی ریاست سابق و سایر مسئولان فدراسیون فوتبال به نامه های ارسالی از سوی فیفا بوده است.
​​​​​​​
فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) در تاریخ ۹۸/۱۲/۵ به فدراسیون فوتبال ایران طی نامه‌ای اعلام می‌کند که این فدراسیون فعلا حق برگزاری انتخابات ندارد و در صورتی که این انتخابات برگزار شود، آن غیرقانونی خواهد بود.
▫️در این نامه آمده است: فدراسیون فوتبال ایران به ما (فیفا) اعلام کرده قصد دارد انتخابات برگزار کند، اما این برگزاری این انتخابات از نظر ما قانونی نیست. با توجه به اعزام کارشناسان ما به ایران در تاریخ جون ۲۰۱۹ و تسریع برای اینکه اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران اصلاح شود، قرار بود شما اساسنامه جدید را تهیه کنید، سپس رئیس فدراسیون فوتبال ایران آن را با همکاری دولت این کشور تصویب کند و بعد برای ما (فیفا) ارسال کنید.
▫️ علی‌رغم اینکه ۵ بار با شما (فدراسیون ایران) مکاتبه کردیم، شما هیچ جوابی به ما ندادید و این مغایر با قوانین فیفا است. شما به مکاتباتی که انجام شده احترام نگذاشتید. به شما (فدراسیون ایران) ابلاغ می‌شود؛ اساسنامه‌ای را که با همکاری کارشناسان ما در واحد حقوقی فیفا تهیه شده را مصوب و برای ما ارسال کنید. در غیر اینصورت برگزاری انتخابات از نظر ما قانونی نیست.  

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه