آشنایی با الشارجه حریف بعدی پرسپولیس | مراقب قاتل استقلال باشید

آشنایی با الشارجه حریف بعدی پرسپولیس | مراقب قاتل استقلال باشید
تماشاچی - حریف بعدی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا الشارجه امارات است؛ به همین مناسبت در ادامه آشنایی مختصری با این حریف کمتر شناخته شده برای هواداران پرسپولیس می پردازیم.

تیم الشارجه امارات در حال حاضر با 28 امتیاز از 16 بازی در رده چهارم جدول رده بندی لیگ امارات قرار دارد و با 32 گل زده و 21 گل خورده، یکی از تیمهایی است که خط حمله قوی در اختیار دارد اما در خط دفاع، با حضور بازیکنان اماراتی در ساختار دفاعی اش، بسیار کند و ضعیف عمل کرده و حتی مقابل تیمهای ته جدولی امارات نیز گل دریافت کرده است.

الشارجه در 5 بازی اخیر خود در لیگ امارات 3 شکست، یک برد و یک تساوی به دست آورده که حکایت از عملکرد ضعیف این تیم در لیگ داخلی امارات است. آنها در اولین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا نیز با یک گل مغلوب التعاون عربستان شدند تا مشخص شود، خط دفاعی ضعیف این تیم، پاشنه آشیل این تیم اماراتی در گروه C رقابتها محسوب می شود.

عملکرد سینوسی شارجه ارتباط زیادی به خط حمله این تیم دارد چرا که حضور بازیکن زهرداری همچون کایو و رایان مندز  و عبداله ترائوره  در خطوط جلوی این تیم، کار را برای مدافعین حریف سخت می کند. 

خبر خوش برای پرسپولیس این است که هافبک هجومی زهردار الشارجه یعنی ایگو کورنادو که یک پاسور حرفه ای محسوب می شود به علت مصدومیت، به دیدار مقابل پرسپولیس نخواهد رسید او با 8 پاس گل بهترین پاسور الشارجه محسوب می شود و یکی از علل افت الشارجه در یک ماه اخیر نیز به مصدومیت این بازیکن بر می گردد.

نکته جالب در خصوص الشارجه این است که آنها از بازیکنان جوان خارجی زیادی در تیم خود بهره می برند به طوری که چند بازیکن برزیلی و ساحل عاجی با سن19 سال در این تیم حضور دارند و در مجموع میانگین سنی این تیم (25.4) نشان از کم تجربگی بسیاری از بازیکنان این تیم دارد.

الشارجه با سیستم پایه 3-3-4 بازی می کند و به همین دلیل نیز عملکرد آنها بسیار سینوسی بوده است چرا که پس از مصدومیت کرونادو آنها نتوانسته اند، این سیستم را به خوبی به اجرا در آوردند و در روند گلزنی آنها اخلال ایجاد شده و این درحالیست که مشکل خط دفاعی آنها همچنان پابرجا مانده است که این مسئله منجر به از دست رفتن امتیازات زیادی در یک ماه اخیر شده است.

کایو معروف ترین بازیکن الشارجه محسوب می شود که با سرعت بالای خود پیشتر بلای جان استقلال شده بود . او یکی از ارکان پیروزی 6 گله العین مقابل استقلال در فصول گذشته لیگ قهرمانان آسیا بود که در آن زمان در العین توپ می زد. سرعت بالای کایو و رایان مندز می تواند پرسپولیس را در ضدحملات این تیم دچار مشکل کند که مدافعین و هافبک های پرسپولیس می بایست نسبت به این دو بازیکن، هشیار باشند.


گفته می شود سرمربی این تیم یعنی عبدالعزیز الیاسی در صورت شکست مقابل پرسپولیس به دلیل کسب نتایج ضعیف از کار برکنار خواهد شد.


 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه