4 تصمیم ویرانگر داور دربی که استقلال را نابود کرد | فرار پرسپولیس از دو اخراج

4 تصمیم ویرانگر داور دربی که استقلال را نابود کرد | فرار پرسپولیس از دو اخراج
تماشاچی - در حالی که به نظر می رسد گل دوم پرسپولیس به استقلال در شرایط سالمی به ثمر رسیده است اما این مورد، چیزی از خشم هواداران و مسئولین استقلال نسبت به قضاوت ضعیف دکتر حیدری در دربی کم نکرده و آنها با اشاره به 4 اشتباه مهلک دکتر در دربی که کم زیادی به حفظ فشار پرسپولیس در این دیدار کرد، همچنان از این داور گله مند هستند چرا که معتقدند تمامی سوت های 50-50 را به سود پرسپولیس زده و در برخی صحنه های واضح که هم خود او و هم کمک هایش خطای اشکار بازیکن پرسپولیس را دیده اند تصمیم وارونه ای را اتخاذ کرده اند.


1. چرا به اوساگونا کارت زرد داده نشد

بر طبق قانون تحریک هواداران حریف به هر شکلی، مستوجب دریافت کارت زرد است و استقلالی ها معتقدند در نیمه اول می بایست یک کارت زرد به اوساگونا بابت شوت توپ به سمت هواداران استقلال که از روی عصبانیت و بعد از سوت داور بود، کارت زرد داده می شد. در صورتی که اوساگونا این کارت زرد را دریافت می کرد، احتمالاً او در نیمه دوم بابت خطای شدید بر روی سید حسین حسینی که با کارت زرد داور مواجه شدف باید از زمین بازی اخراج می شد که اینگونه نشد.


2. دو خطای زیرکانه وحید امیری و تصمیمات عجیب

وحید امیری در این دربی خوش شانس بود که از بازی اخراج نشد چرا که او در نیمه اول ابتدا با دست به صورت میلیچ ضربه زد که بر طبق نظر کارشناسان مستوجب دریافت کارت زرد بود و این درحالیست که داور مسابقه خطای بازیکن استقلال را بر روی وحید امیری اعلام کرد!  در نیمه دوم بازی نیز امیری با هل دادن عامدانه وریا غفوری پس از اوت شدن توپ، مستوجب دریافت کارت زرد بود که به جای او، فرهاد مجیدی سرمربی استقلال بابت اعتراض به تصمیم اشتباه داور در این صحنه کارت زرد گرفت که اگر قانون داوری در دو صحنه ای که وحید امیری در آن نقش داشت رعایت می شد، او نیز می بایست از زمین بازی اخراج می شد.

3. مخاطب تلویزیونی هم فهمید روی قائدی خطا شد
در صحنه بحث برانگیز دیگر در نیمه دوم شاهد تصمیم عجیب داور مسابقه بر روی خطای واضح روی مهدی قائدی بودیم که دکتر حیدری در حالی که دید خوبی نیز به صحنه داشت، به سادگی از آن عبور کرد تا از اعلام یک ضربه ایستگاهی چسبیده به خط محوطه جریمه پرسپولیس جلوگیری کرده باشد. 

4. ندیدن خطا روی ارسلان مطهری
در  نیمه دوم و بر روی یکی دیگر از ضد حملات استقلال، ارسلان مطهری در موقعیت پشت به دروازه پرسپولیس صاحب توپ شد که مهاجم گلزن آبی ها توسط کنعانی زادگان سرنگون شد تا بار دیگر پرسپولیس از یک ضربه ایستگاهی خطرناک پشت محوطه جریمه ش فرار کرده باشد.


استقلالی ها معتقدند دو مورد آخر نه تنها باعث محروم شدن تیمشان از دو ضربه ایستگاهی خطرناک پشت محوطه جریمه پرسپولیس شده (وریا غفوری نشان داده که این ضربات را بسیار خطرناک می نوازد) بلکه این اتفاقات در تایمی رخ داده که پرسپولیس به طور همه جانبه در حال فشار بر روی دروازه استقلال بود و اگر این خطاها اعلام می شد، احتمالاً یا شاهد شکل گیری گل سوم استقلال بودیم و یا در بدترین حالت، استقلال از زیر فشار حملات پرسپولیس بیرون می آمد.

پی نوشت: برخی معتقدند حیدری در این دیدار قصد داشته تا بازی را کنترل کند، اما این پرسش مطرح می شود که چرا وحدت رویه در این مورد در سایر بازیهای لیگ برتر نزد داوران دیده نمی شود و داوری به شکل کاملاً سلیقه ای در لیگ برتر انجام می شود؟ به عنوان مثال یک کمک داورف آفسایدهای میلیمتری را که در مورد آن مردد است، ادامه بازی اعلام می کند و کمک داور دیگر، آفسایدهای میلیمتری را ولو اینکه مطمئن نباشد، آفساید اعلام می کند! در هر صورت به نظر می رسد با توجه به تائید صحت گل اول استقلال به پرسپولیس و همچنین گل دوم پرسپولیس به استقلال توسط کارشناسان داوری، استقلال قربانی 4 تصمیم اشتباه دکتر حیدری شده است.


 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

SS

کاری نکنید که به ارسلان بگم بیاد براتون گیتار بزنه

وای دیگه براتون هم مسخره شده اگه کارت میداد اگه نمیداد

منصور

پنج ساله داریم یک تنه درصدر میدرخشیم و طی این پنج سال همش استقلال به پرسپولیس امتیاز داده این حرفایی که زده میشه از سوی شرمندگی استقلالی‌ها ست که توجیهی برای این همه ذلت و خواری ندارند واز این بهانه های پوچ و بی ارزش سپری برای ضعیف بودنشان در عین قدرت و کامل بودن تیم استقلال در طی دهه گذشته بوده ولی باز مثل همیشه پرسپولیس برنده شد و اینها جز شرمساری و توجیه هزینه های نجومی چیزی در مخاطب ایجاد نخواهد کرد...

سعید ساری

ای بابا اینا ترسیدن ازالان البته حق دارن چون عدد ۴ جعلی که نشون میدن چند کمتر از ۳_۴ماه اعتبار داره جون چهارمین قهرمانی رو که بزنیم تو رگ اینا دیگه چی میخوان نشون بدن ای وای .....خخخخخ

سعید ساری

تمام کارشناسا طبق نظراتی که دادن تنها اشتباه تاثیر گذار خطای اشتباه انصاری که قبل از گل اول ابیها برروی غفوری اعلام شد وهیچ خطایی در این صحنه رخ نداده میگن همه کار دنیا وارونه شده بجای اینکه قرمزهامعترض باشند این ابیها هستن که شانس اوردن بازی ۵دقیقه ببشتر طول نکشید کهدوباره خاطرات یه ایرلندی دیگه موندگار بشه میگن طرف....شانسه به این ابیهارو میگن

سعید

هرچی ازاین مزخرفات بگین بازم چیزی از سوزش گل بشار کم نمیکنه 😂🤣🤣 #پمادسوختگی