واکاوی موقعیت های خطرناک دربی | استقلال موقعیت بیشتری داشت یا پرسپولیس؟

واکاوی موقعیت های خطرناک دربی | استقلال موقعیت بیشتری داشت یا پرسپولیس؟
تماشاچی - پس از دربی همچنان بحث میان هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس مبنی بر اینکه کدام تیم از لحاظ فنی بر دیگری غلبه داشته داغ است و هواداران پرسپولیس و البته کادر فنی این تیم با اشاره به مالکیت توپ بیشتر و آمار فنی مناسب خود را برتر از حریف می دانستند اما شمارش موقعیت های گل هر دو تیم حکم به برتری استقلالی ها در این دیدار می دهد. در ادامه به شمارش موقعیت های گل جدی دو تیم، فارغ از گلهای به ثمر رسیده پرداخته ایم.موقعیت اول پرسپولیس را در این دیدار علی علیپور از دست داد که بر روی ارسال زمینی وحید امیری و غفلت شاهین طاهرخانی به دست آمد اما ضربه علیپور مقابل دروازه خالی استقلال، به اوت رفت.


موقعیت گل دوم پرسپولیس در این دیدار توسط احمد نوراللهی خلق شد که با یک ضربه ایستکاهی زیبا، سید حسین حسینی را مجبور به واکنش کرد و ریباند ضربه نیز توسط حسینی مهار شد.

موقعیت سوم پرسپولیس نیز بر روی یک ضربه ایستگاهی به دست آمد که استوکس در ثانیه های پایانی بازی به زیبایی هر چه تمامتر به سمت دروازه حسینی شلیک کرد و این توپ با فاصله میلیمتری از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت تا استقلال بازنده این دیدار نباشد.
موقعیت گل اول استقلال در نیمه اول، توسط ارسلان مطهری از دست رفت که سانتر فرشید باقری در شرایطی که هیچ بازیکنی از پرسپولیس در کنار او نبود، با ضربه سر این بازیکن همراه شد که توپ او در شرایط فریز شده بیرانوند، با اختلاف اندک به اوت رفت.

موقعیت دوم استقلال را مهدی قائدی خلق کرد که با حرکتی عرضی و شلیک به سمت دروازه بیرانوند، به شدت دروازه این تیم را تهدید کرد؛ در این صحنه بیرانوند تسلیم شده بود و ضربه قائدی با اندکی اختلاف از کنار دروازه به اوت رفت.

موقعیت سوم استقلال در این دیدار را نیز مهدی قائدی در یک مانور زیبا و با حرکت در عرض و ضربه استثنایی خلق کرد که بیرانوند به زیبایی توانست این توپ را مهار کند.


موقعیت چهارم آبی ها پس از دریافت گل تساوی به دست آمد به طوری که کاشته وریا غفوری روی سر دانشگر سوار شد و این بازیکن با ضربه سری محکم در آستانه باز کردن دروازه پرسپولیس قرار داشت اما احمد نوراللهی توانست توپ را از روی خط برگرداند تا نتیجه بازی 3 بر 2 به سود استقلال نشود.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه