حرکت ناجوانمردانه در دربی | زمین را آب دادند تا سرعت استقلال را بگیرند

حرکت ناجوانمردانه در دربی | زمین را آب دادند تا سرعت استقلال را بگیرند
تماشاچی - یکی از نکات بارز دربی روز گذشته سرعت پائین دو تیم در ارسال پاس و حرکت سخت توپ در زمین بازی بود که تا حد زیادی از کیفیت بازیکنان سرعتی دو تیم کاسته بود و به همین جهت شاهد پائین بودن سرعت بازی در بسیاری از دقایق بازی بودیم در همین ارتباط یکی از پیشکسوتان استقلال اظهارات جالبی به زبان آورد که در نوع خود قابل تامل است.


پرسپولیس تیم میزبان بود و همانطور که همه می دانیم، تمام امکانات و لجستیک پشت صحنه نیز برای موفقیت این تیم بسیج شده اند و کادر فنی و مدیریتی این تیم که از سرعت بالای مهاجمین استقلال مطلع بود و همچنین به کندی مفرط دو مدافع سنگین خود یعنی جلال حسینی و کنعانی زادگان اشراف داشت، احتمالاً در این زمینه شیطنت کرده است؛ به نظر می رسد آنها با تمهیدات و هماهنگی های لازم با مسئولین استادیوم آزادی، با بلند نگه داشتن چمن آزادی و آب دادن بیش از حد به آن، به طور عامدانه مانع از حرکت سریع توپ بر روی زمین شدند که این موضوع اگرچه برای بازیکنان سرعتی خود آنها نیز سم محسوب می شد و وحید امیری و مهدی ترابی و حتی علیپور به طور کامل از جریان بازی خارج شده بودند اما آنها با هدف استفاده از توپ های هوایی وارد زمین شدند تا استقلالی ها نتوانند بازی سرعتی خود در ضدحملات را که مقابل الریان به نمایش گذاشتند، در دربی اجرا کنند چرا که به خوبی از سرعت ارسلان مطهری و مهدی قائدی مطلع بودند.

همانطور که مشاهده کردید هر دو گل استقلال بر روی خلاقیت فردی به دست آمد و در بسیاری از صحنه ها که این تیم با بازیکنی همچون فرشید باقری یا علی کریمی در موقعیت ضدحمله قرار میگرفت، جلو بردن توپ بر روی زمین برای آنها بسیار سخت بود به طوری که بازیکنان پرسپولیس قادر به رسیدن به آنها و خراب کردن توپشان بودند و از همه مهمتر اینکه بر روی گل دوم پرسپولیس نیز آب دادن بیش از حد به چمن ورزشگاه آزادی موجب سر خوردن پای تکیه گاه سید حسین حسینی در لحظه واکنش شد و دروازه بان استقلال در کمال حیرت و در حالی که تعادل خود را از دست داده بود از دفع صحیح یک توپ معمولی و بدون ضرب عاجز ماند و پس از دفع نیز اگر چمن در وضعیت عادی خود قرار داشت بدون شک توپ به کرنر می رفت اما بلندی چمن و نمناک بودن بیش از حد ان باعث کاهش سرعت توپ و ماندن در جریان بازی و در نتیجه گل دوم پرسپولیس شد. البته علی علیپور در برنامه شب های فوتبالی نیز به این موضوع اعتراف کرد که از این حجم از آب دادن به چمن قبل از دربی تعجب کرده و در لحظه ای که اوساگونا توپ را برایش ارسال کرده، هزار فکر به سرش زده که میزان بلند شدن توپ پس از برخورد به زمین چقدر است و چطور باید به توپ ضربه بزند تا به گل تبدیل شود که این موضوع نشان می دهد، وضعیت آبیاری چمن آزادی در این بازی خاص غیرعادی بوده و احتمالاً با اهدافی خاص این اتفاق رخ داده است چرا که آبی پوشان پیشتر مقابل الریان و الکویت نشان داده بودند که بر روی چمن صاف و همواره قادر به خرد کردن حریف هستند و دوستان با این حربه قصد کاهش سرعت استقلال را داشتند که البته تا حد زیادی موفق به اینکار شدند. نکته آخر اینکه اگر پاس های اشتباه زیاد در میانه میدان از سوی هافبک های هر دو تیم برایتان جای تعجب داشت، باید بگویم که این موضوع به واسطه بر هم خوردن میزان تخمین آنها برای ضربه به توپ در پاس دادن بود و آنها با همان ضرب همیشگی به توپ ضربه میزدند اما غافل از اینکه چمن خیس و بلند آزادی، سرعت توپ آنها را کاهش می دهد و شرایط عادی گذشته را ندارد و همین موضوع باعث قطع شدن پاس بسیاری از هافبک های دو تیم در میانه میدان توسط حریف شد.
report گزارش اشکال
منبع : تماشاچی

نظرات

user

دوست عزیز پرسپولیسی این موضوع رو خود علیپور توی برنامه شبهای فوتبالی عنوان کرد و نیازی به فکر کردن نداره

پاسخ دادن
user

این که چیزی نیست . داور دو تا صحنه واضح خط چسبیده به خط محوطه جریمه پرسپولیس رو نگرفت تا مبادا وریا بذاره درشون . دیگه کار از آب دادن و این حرفا گذشته . زمین و زمان باید کمک کنن تا آقایون قهرمان بشن . از تضعیف تیمای حریف با فراری دادن مربیاشون یا به هم زدن تمرکزشون گرفته تا این حرکات دیگه به یه چیز عادی تبدیل شده تو فوتبال ایران برید با همین فرمون حتماً پوکر فساد میارید. مکتبتون از اولش روی اون علی عبده کثیف که همه رو با پول میخرید بنا شده و تازگی نداره. رفت بازیکنای شاهین رو با پول خرید که بعد 5 سال دست و پا زدن تو دسته 3 بیاد بالا . حسین هدایتی زمانه ت رو بشناس

پاسخ دادن
user

دقیقاً همینطوره انقد اینا رذل و بی شرف هستن دست به هر کاری زدن برای نباختن توی دربی و بایدم بعدش اونطوری نیششون باز باشه که نباختن چون اقدامات پیشگیرانه باختشون عمل کرد که مهمترینش همون گرفتن سرعت مهاجمای استقلال بود که تو ضد حمله نتونن کاری کنن . اون شل مغزی هم که میگه برای هر دو تیم بود باید بگم که لنگ تاکتیکشو روی سانتر چیده بوده با حضور اوساگونا و نیازی به بازی روی زمین نداشت

پاسخ دادن
user

زرنزنین مگه فقط استقلال،بازی،میکرد

پاسخ دادن
user

کیسه کثیف دست از این مارمولک بازی بردار

پاسخ دادن
user

هر دفعه به خودم می گم این دیگه اخریه، که دیگه از این کثافت کاری بیشتر نداریم. هر دفعه هم اشتباه می کنم.

پاسخ دادن