بررسی سورپرایز های دربی 91 | بازی تاج و صدر فرهاد و یحیی (3-2) | تماشاچی

بررسی سورپرایز های دربی 91 | بازی تاج و صدر فرهاد و یحیی (3-2)

بررسی سورپرایز های دربی 91 | بازی تاج و صدر فرهاد و یحیی (3-2)
تماشاچی - پنجشنبه هفته جاری طبق اعلام قبلی راس ساعت 15:30 دربی 91 بین دو تیم محبوب پایتخت یعنی استقلال و پرسپولیس برگزار خواهد شد و با توجه به مصدومیت ها و محرومیت هایی که برای هر دو تیم وجود دارد، گمانه زنی های زیادی در خصوص ترکیب اصلی سرخابی ها در این بازی بزرگ به وجود آمده است. در ادامه توجه شما را به سورپرایزهای احتمالی دو مربی جوان هر دو تیم جلب می نماییم.


شیخ به دربی میرسد؟
بدون شک بزرگترین سورپرایز دربی، حضور شیخ دیاباته مصدوم است که طبق برخی خبرها، او قادر است حداقل یک نیمه برای استقلال به میدان برود و کلینیک مجهز دکتر نوروزی با یخ درمانی مشعول درمان مصدومیت شیخ است و در صورت قرار گرفتن نام دیاباته در ترکیب اصلی استقلال، این دومین بازی است که یحیی گل محمدی مقابل استقلال اینگونه سورپرایز شده است چرا که پیشتر نیز دیاباته قبل از بازیی مقابل شهر خودرو مصدوم بود اما به یکباره یک ساعت قبل از آغاز بازی، نامش در ترکیب اصلی تیم دیده شد و جالب اینکه گلزن آن بازی حساس که گل محمدی نیز سرمربی شهر خودرو بود، لقب گرفت.

بودروف مرموز در خط دفاع
دومین علامت سوالی که در ذهن هواداران استقلال به وجود آمده، تکلیف دفاع چپ این تیم است. اگرچه شاهین طاهرخانی نشان داده در بازیهای بزرگ نیز عملکرد خوبی دارد اما به نظر می رسد بازی دربی با استادیوم مملو از تماشاگر، فراتر از طرفیت طاهرخانی جوان و بلند قامت باشد و شاید او در این دیدار از ابتدا در ترکیب اصلی قرار نگیرد. از طرفی، مصدومین عارف غلامی و سیاوش یزدانی نیز به پایان رسیده و این دو از روز گذشته در تمرینات شرکت کرده اند اما با توجه به دوری یک ماهه از میادین و تمرینات تیمی، به نظر نمی رسد فرهاد مجیدی حساب ویژه ای روی استفاده از آنها باز کند و احتمالاً سورپرایز مجیدی برای پست دفاع چپش در دیدار بزرگ دربیف بازیکن جدید استقلال یعنی نیکولای بودروف باشد که توانایی بازی در این پست را دارد. حضور او در این پست به نوعی کادر فنی پرسپولیس را سورپرایز خواهد کرد چرا که هیچ شناختی نسبت به نوع بازی او نداشته و برنامه های تاکتیکی یحیی برای عبور از ان قسمت از ساختار دفاعی استقلال احتمالاً با مشکل مواجه شود.

دشتی میاندار استقلال می شود؟
اما سومین سورپرایزی که فرهاد مجیدی می تواند در دربی رو کند، قرار دادن علی دشتی در پست فرشید اسماعیلی است. با مصدویمت فرشید اسماعیلی جای یک بازیکن طراح و خلاق در میانه میدان استقلال خالی است و اگرچه آرش رضاوند در این پست در چند بازی اخیر این تیم به میدان رفته اما عملکرد معمولی او شاید مجیدی را به این نتیجه برساند که با استفاده از علی دشتی تکنیکی و سرعتی، نظم خط میانی پرسپولیس را بر هم بزند. دشتی در صورتی که فضا در اختیار داشته باشد، مهره کارآمدی برای مجیدی به حساب خواهد آمد و استفاده از او در کناره ها به طرز قابل ملاحظه ای کیفیت عملکرد او را پائین می آورد.انصاری یا کنعانی؟ مسئله این است
در طرف مقابل یحیی گل محمدی نیز قادر است با چند سورپرایز ویژه، تفکرات کادر فنی استقلال را بر هم بزند. محرومیت شجاع خلیل زاده اکنون این سوال را برای هواداران پرسپولیس و حتی کادر فنی استقلال به وجود آورده که انصاری جای شجاع بازی می کند یا کنعانی زادگان ؟ در شرایط عادی همگان انتظار دارند تا کنعانی زادگان جایگزین خلیل زاده شود اما شاید یحیی با استفاده از انصاری در قلب دفاع و بردن محمد نادری به دفاع چپ تیمش، همه معادلات را بر هم بزند.

غافلگیری به سبک استوکس
اما سورپرایز شیرین و جذاب یحیی در دربی می تواند حضور بازیکن جنجالی ایرلندی این تیم یعنی آنتونی استوکس در ترکیب اصلی باشد چرا که او پیشتر نشان داده از شم گلزنی بالایی برخوردار است و اگر در ترکیب اولیه پرسپولیس مقابل استقلال به بازی گرفته شود، مطمئناً وزن روحی بازیکنان پرسپولیس را بالاتر خواهد برد چرا که اوساگونا نشان داده به جز قدرت بدنی و بازی فیزیکی، چیز خاصی در چنته ندارد و شاید حضور ناگهانی استوکس در دربی که پیشتر با مسئولین استقلال نیز مذاکره کرده بود، برگ برنده یحیی در این بازی باشد.


با توجه به عملکرد خوب  کامیابی نیا، نوراللهی، وحید امیری و مهدی ترابی در چند بازی اخیر پرسپولیس، به نظر می رسد بازیکنانی همچون امید عالیشاه، بشار رسن، سیامک نعمتی و محسن ربیع خواه نیمکت نشین باشند و تغییر زیادی در ترکیب این تیم در خط میانی شاهد نخواهیم بود.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه