تحلیل بازی پرسپولیس و تراکتورسازی | پیشتازی یحیی در صدر با فرمول کالدرون

تحلیل بازی پرسپولیس و تراکتورسازی | پیشتازی یحیی در صدر با فرمول کالدرون
تماشاچی - هفته هفدهم لیگ برتر با بازی جنجالی پرسپولیس و تراکتورسازی پیگیری شد و این دیدار پر برخورد که 11 کارت زرد در آن دیدیم، در نهایت با نتیجه 2 بر 0 به سود پرسپولیس به اتمام رسید تا اولین تجربه مربیگری گل محمدی در پرسپولیس پس از کالدرون، با بردی مهم رقم خورده باشد و پرسپولیس با 37 امتیاز و فاصله امتیاز 5 امتیاز نسبت به تیم دوم یعنی سپاهان، ششمین پیروزی پیاپی خود را جشن بگیرد.


گل محمدی در این بازی با احتیاط کامل تیمش را روانه بازی کرد و حضور دو هافبک دفاعی در ترکیب پرسپولیس به معنای این بود که یحیی دوست ندارد در اولین دیدارش مقابل چشم هواداران پرسپولیس ببازد. اما اتفاقات بازی به گونه ای پیش رفت که خیلی زود، گره بازی برای او و تیمش باز شد و در دقیقه 9 بر روی یک ضد حمله برق آسا که توسط وحید امیری پی ریزی شد، علی علیپور به زیبایی دروازه رشید مظاهری را باز کرد تا فشار روانی از روی پرسپولیس برداشته شود و این تیم تراکتورسازی باشد تا مجبور به جلو آمدن باشد و فضا برای ضد حملات پرسپولیس بیشتر شود.

طبق انتظار، پرسپولیس با گلی که به ثمررساند، عقب نشست و در انتظار استفاده از ضد حملات و فضای پشت مدافعین تراکتورسازی نشست اما تیم تراکتورسازی که انتظار دریافت گل زودهنگام را نداشت بسیار عصبی بازی را دنبال کرد که نتیجه آن دریافت کارتهای زرد پیاپی برای بازیکنان این تیم و کارت قرمز برای سرمربی آنها در پایان نیمه اول شد. مهمترین موقعیت بازی در نیمه اول، برای تراکتورسازی خلق شد که ضربه سر بازیکن تراکتورسازی را بیرانوند به زیبایی با یک دست مهار کرد تا پرسپولیس همچنان در بازی بماند. بازی در نیمه اول، بار فنی زیادی نداشت و بیش از اینکه بتوان در مورد بحث فنی آن صحبت کرد می توان در مورد خشونت دو تیم و همچنین تصمیمات بحث برانگیز داوری برای هر دو تیم صحبت کرد.

در نیمه دوم، تراکتورسازی با آرایشی متفاوت وارد زمین شد و از همان ابتدا، توپ و میدان را در اختیار داشت و پرسپولیس بیش از نیمه اول، عقب نشست که البته این موضوع باعث بیشتر جلو آمدن مدافعین تراکتورسازی شد. پرسپولیس در دقایق ابتدایی نیمه دوم سعی کرد با توپ های بلند، فشار را از روی مدافعین تیمش بردارد که در یکی از این موارد، ضربه ارسالی توسط شجاع خلیل زاده با سایش علی علیپور همراه شد و وحید امیری با یک حرکت انفرادی زیبا که ناشی از باز بودن مدافعین تراکتورسازی بود توانست با ضربه ای نرم، دروازه مظاهری را باز کند تا ضریب اطمینان سرخ پوشان تهرانی برای بردن این بازی بیشتر شود.

پس از این گل، فشار تراکتورسازی بر روی دروازه پرسپولیس بیشتر شد اما نبود سرمربی در کنار خط و عصبی بازی کردن بازیکنان این تیم بر روی نحوه بازی انها تاثیر گذاشته بود و بازیکنان اسمی تراکتورسازان نتوانستند از دژ دفاعی پرسپولیس بگذرند و در تنها موقعیت خطرناک آنها، احسان حاج صفی با ضربه ای زیبا، تیرک دروازه بیرانوند را به لرزه در آورد تا بازی با همان نتیجه 2 بر 0 به سود پرسپولیس به پایان برسد.


نکته ویژه این دیدار، عملکرد ضعیف اوساگونا در خط حمله پرسپولیس بود که هواداران این تیم را به یاد ماریو بودیمیر و براندائو انداخت. در این دیدار جز بازی فیزیکی و خشن، چیز خاصی از اوساگونا ندیدیم.

فیلم ضربه عجیب اوساگونا مقابل تراکتورسازی


گل محمدی اگرچه از این بازی حساس با سه امتیاز حساس به سود پرسپولیس خارج شد اما سبک بازی این تیم چنگی به دل نزد و یادآور بازیهای پرسپولیس در زمان کالدرون بود چرا که آنها در خلق موقعیت کم فروغ ظاهر شدند که نشان از عدم هماهنگی بازیکنان با تاکتیک های جدید گل محمدی دارد. پرسپولیس پیشتر با کالدرون توانسته بود با همین فرمول به 5 برد پیاپی در لیگ دست یابد.

تراکتورسازی در این دیدار نشان داد که هرگز در حد و اندازه های تیم نیم فصل اول نیست و زنوزی احتمالاً در فصل جاری نیز باید حسرت حضور تیمش در بین 3 تیم بالای جدول را بخورد.

نکته حاشیه این دیدار سنگ پرانی و فحاشی هواداران هر دو تیم به سمت یکدیگر بود که باید دید واکنش کمیته انضباطی به اتفاقات این دیدار چه خواهد بود.

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

مافیای سرخ

ورزیر کثیف لنگی ورزش جناب سرطانی فر با همیاری مافیای سرخ به سرکردگی امیر لنگ عابدینی و سایر مزدوران لنگی منحوس سعی دارند در این دوره دولت بی تدبیر و نا امید قهرمانی های اهدایی سریالی لنگیان از 1392 تا 1400 را تصاحب کنند هر عقل سلیم با بررسی حاشیه ها و رفتارها و وقایع بخوبی خواهد فهمید موضوع از چه قرار است