پیش بازی پرسپولیس و تراکتورسازی | Made in Iran

پیش بازی پرسپولیس و تراکتورسازی | Made in Iran
تماشاچی - دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی در شرایطی عصر امروز در چارچوب هفته هفدهم لیگ برتر به مصاف هم می روند که شرایط دو تیم نسبت به نیم فصل اول به کلی تغییر کرده است و مربیان خارجی دو تیم جای خود را به مربیان وطنی داده اند.


پرسپولیس در شرایطی پای به این میدان می گذارد که بخش زیادی از مشکلات مالی این تیم به واسطه دریافت نصف مبلغ رضایتنامه بیرانوند برای تیم آنتوروپ بلژیک، حسابی بازیکنان این تیم را شارژ کرده و مشکلات در خصوص جذب استوکس و پرداخت مطالبات بشار رسن تا حد زیادی حل شده است. یحیی گل محمدی سرمربی سابق شهر خودرو با شناخت خوبی که از بازیکنان تیمش پیدا کرده، بهترین ترکیب ممکن را برای این بازی در نظر گرفته و باید دید او در اولین دیدارش که اتفاقاً دیداری سخت نیز محسوب می شود، چه نتیجه ای را رقم خواهد زد چرا که نتایج ابتدایی مربیان جدید در تیم ها و البته نوع بازی تیم در بازیهای ابتدایی، در بسیاری از موارد تعیین کننده ادامه راه آنها خواهد بود. با توجه به اخباری که به گوش می رسد ترکیب پرسپولیس در این دیدار عبارت است از :

🔺علیرضا بیرانوند
🔺شجاع خلیل زاده
🔺سید جلال حسینی
🔺محمد انصاری
🔺مهدی شيری
🔺کمال کامیابی نیا
🔺احمد نوراللهی
🔺مهدی ترابی
🔺وحید اميری
🔺کریستین اوساگونا
🔺علی عليپور


با توجه به ترکیب بالا که بسیار هوشمندانه انتخاب شده است به نظر می رسد یحیی از همین ابتدا قصد دارد مثل برانکو از حواشی دوری کند و با قرار دادن بیرانوند در درون دروازه، خط بطلان بر روی دلخوری او از فیکس شدن رادوشویچ در دوران کالدرون کشید تا این دلخوری به سایر اعضای تیم سرایت نکرده و دو دستگی در تیم به وجود نیاید. از طرفی او دوباره به زوج موفق سه سال اخیر پرسپولیس در خط دفاعی یعنی سید جلال حسینی و شجاع خلیل زاده اعتماد کرده تا این دو مدافع ناراضی از کالدرون نیز به نوعی، با اعتماد به نفس سابق در بازی ها حاضر شوند و کنعانی زادگان که به نظر مستقیم کالدرون به تیم اضافه شده بود فعلاً نیمکت نشین خواهد بود. حضور کمال کامیابی نیا در ترکیب اصلی نیز بار دیگر نشان می دهد که اولاً یحیی دوست ندارد این بازی مهم را ببازد و با استفاده از دو هافبک دفاعی قصد دارد نفوذ های خطرناک هافبک های تراکتورسازی را مهار کند از طرفی، اعتماد به نفس را به یکی دیگر از یاغی های پرسپولیس که از نیمکت نشینی در دوران کالدرون ناراحت بود، بازگرداند.

حضور دو بازیکن خلاق و سرعتی به نام های مهدی ترابی و وحید امیری که هر یک به تنهایی قادرند بازی را در لحظات حساس در بیاورند در پشت مهاجمین تیم نیز از دیگر هوشمندی های گل محمدی در اولین تجربه حضورش روی نمیکت پرسپولیس پس از کالدرون محسوب می شود.

در خط حمله نیز بهترین ترکیب ممکن برای پرسپولیس در نظر گرفته شده و زوج علیپور سرعتی در کنار اوساگونای غول پیکر احتمالاً برای سرخ پوشان مثمر ثمر خواهد بود چرا که این ترکیب در استقلال با حضور دیاباته و قائدی به شدت جواب داده و احتمالاً در نیم فصل دوم، شاهد روشن شدن موتور گلزنی علیپور خواهیم بود چرا که اوساگونا بیشتر در نقش گلساز ظاهر خواهد شد تا گلزن.


در طرف مقابل تراکتورسازی با تیم نیم فصل اولش تفاوت های زیادی کرده و پس از کناره گیری عجیب مصطفی دنیزلی از این تیم، ساکت الهامی سرمربی این تیم شده که اگر چه نتایج خوبی با تراکتورسازان کسب کرده اما به نظر نمی رسد بتواند از آوردگاه ورزشگاه آزادی، دست پر بیرون برود. یکی از نکات ویژه این بازی، شناخت تفکرات گل محمدی توسط ساکت الهامی است چرا که این دو پیشتر با یکدیگر کار کرده اند و به خوبی از تفکرات هم آشنایی دارند. در تیم تراکتورسازی بازیکنان با کیفیت زیادی حضور دارند و باید دید زورآزمایی ظهر امروز دو تیم در نهایت چه نتیجه ای به همراه خواهد داشت.

ترکیب احتمالی تراکتور مقابل پرسپولیس:
رشید مظاهری، ایمان سلیمی، محمدرضا خانزاده، میثم تیموری، میلاد فخرالدینی، رضا اسدی، اکبر ایمانی، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، احسان حاج صفی و ساسان انصاری

این بازی راس ساعت 15:15 دقیقه امروز در ورزشگاه آزادی در هوایی آفتابی برگزار خواهد شد.

نکته ویژه این بازی، سبقت گرفتن هواداران تراکتورسازی از هواداران پرسپولیس در خرید بلیط بازی بود که باید دید در نهایت وضعیت هواداران دو تیم و تقسیم جایگاه ها به چه صورت خواهد بود.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

مافیای سرخ

ورزیر کثیف لنگی ورزش جناب سرطانی فر با همیاری مافیای سرخ به سرکردگی امیر لنگ عابدینی و سایر مزدوران لنگی منحوس سعی دارند در این دوره دولت بی تدبیر و نا امید قهرمانی های اهدایی سریالی لنگیان از 1392 تا 1400 را تصاحب کنند هر عقل سلیم با بررسی حاشیه ها و رفتارها و وقایع بخوبی خواهد فهمید موضوع از چه قرار است