توافق ذلیلانه با AFC | اساتید حتی حق انتخاب کشور میزبان هم نگرفتند! | تماشاچی

توافق ذلیلانه با AFC | اساتید حتی حق انتخاب کشور میزبان هم نگرفتند!

توافق ذلیلانه با AFC | اساتید حتی حق انتخاب کشور میزبان هم نگرفتند!
تماشاچی - ساعاتی قبل نمایندگان 4 باشگاه ایرانی حاضر رد لیگ قهرمانان آسیا رسماً اعلام کردند که مشکل میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا حل شده است و بدین ترتیب تیمهای استقلال و شهر خودرو مقابل حریفان خود در مرحله پلی اف در کشور ثالث میزبان خواهند بود.


برنامه بازی های پرسپولیس در آسیا 2020


نکته جالب در این توافق این است که این پیشنهاد از ابتدا نیز روی میز بود و AFC چیزی جز این به نمایندگان ایرانی اعلام نکرده بود که با علم شنگه ای که دوستان به پا کردند و بحث عزت و ذلت را وسط کشیدند، با قاطعیت از عدم میزبانی در کشور ثالث خبر دادند و مدعی شدند هر 4 نماینده ایران به صورتجلسه امضا شده در وزارت ورزش مقید هستند و ...اما سفر هیئت ایرانی به مالزی همه چیز را عوض کرد و در نهایت همان شرایطی مورد پذیرش قرار گرفت که از ابتدا قرار بود انجام شود و تیمهای استقلال و شهر خودرو به عنوان قربانیان بزرگ توافق شب گذشته با AFC، قبول کردند تا در کشور ثالث میزبان حریفان باشند. اینکه دوستان نام این اتفاق را توافق می گذارند در نوع خود جالب به نظر می رسد چرا که از ابتدا نیز قرار بر همین بود که تیمهای ایرانی در پلی آف در کشور ثالث میزبان باشند و در مرحله گروهی نیز میزبانی ایرانی ها به دور برگشت موکول شود و اکنون نیز شرایط همانیست که از ابتدا بود و دستاورد بزرگی از سفر هیئت اعزامی به مالزی به دست نیامده است.

دوستان حتی از انتخاب کشور میزبان نیز عاجز بوده اند و این AFC بود که کشور میزبان را برای تیمهای ایرانی انتخاب کرد چرا که اگر بنا به میزبانی ایرانی ها در کشور ثالث بود، طبیعتاً مسئولین استقلال و شهر خودرو می بایست کشور ثالث را برای میزبانی انتخاب می کردند و نه AFC ! به عنوان مثال، شاید استقلال و شهر خودرو تمایل داشتند در ازبکستان، میزبان حریفا خود باشند!
 
در پایان باید گفت،  بار دیگر فاجعه مدیریتی در سطح کلان ورزش کشور رخ داد و علی رغم بوق و کرنای فراوان مبنی بر انصراف ایرانی ها از لیگ قهرمانان آسیا به واسطه زیر پا نرفتن عزت ملی، این بازیها با تحمیل اراده AFC و  بدون هیچ تغییری نسبت به برنامه اولیه برگزار می شود و این استقلال و شهر خودرو بودند که با اتلاف وقت و بلاتکلیفی، زمان را از دست دادند و بدون شک دو تیم دیگر ایرانی حاضر در مرحله گروهی، برندگان اصلی این اتفاق هستند و لبخندزنان، خود را برای شروع مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا آماده می کنند!

در مطلبی مجزا، به این واقعیت پرداختیم که چرا مدیرعامل پرسپولیس بیش از سایر تیمها بر حل و فصل مشکل به هر نحو ممکن اصرار دارد و باید دید او که تا پیش از این مدعی حمایت از استقلال و شهر خودرو در زمینه عدم پذیرش میزبانی در کشور ثالث بود، اکنون چه موضعی در قبال این اتفاقات دارد!

پی نوشت: بدون تردید بار دیگر همان اراده نامرئی که به زور مربی یک تیم را به تیم دیگر برد، مجوز حضور ذلیلانه تیم های ایرانی به این سبک و سیاق در لیگ قهرمانان آسیا را صادر کرد چرا که تا پیش از این، مدیرعامل شهر خودرو مدعی بود تحت هیچ شرایطی حاضر به پذیرش بازی در کشور ثالث در پلی اف نیست و سرپرست استقلال نیز بازی در کشور ثالث در پلی آف را به معنای تائید وجود ناامنی در ایران تلقی می کرد اما همان اراده نامرئی فوتبال ایران بار دیگر دوستان را مجبور به تن دادن به این شرایط کرده است. آیا وقت آن نرسیده تا وزیر ورزش در پیشگاه نمایندگان مجلس در خصوص این اتفاقات پاسخگو باشد؟
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

سهیل

چقدر نوشتم ارسال رو زدم کلا صفحه پرید! شانس ما رو ....

میر

عزت یعنی اینکه همه شرایط به نحوی پیش بره که پرسپولیس اذیت نشه و استقلال قربانی بشه!آخه عزیزان من این همه زحمت کشیدید که بجای قطر که انتخاب خودمون بود تو امارات بازی کنیم 24ساعت در فرودگاه معطل شویم به مهاجم ایمون توهین شده بعد بریم بدون تمرین با الکویت در امارات بازی کنیم؟

لیلی

تا دیروز حرف از عزت و ذلت میکردید و هارت و پورت میکردید ولی دیدین تیم سوگولی احتمالاً نتونه بازی کنه توی آسیا و بازم مدیر شهر خودرو رو مجبور کردید؟ اصلا معلوم نیست پای گادفادر فوتبال ایران تو این قضیه وسطه خخخخخ به امید تحقیر تیم حقیر پیزوری در آسیا مثه همیشه بسوزید و در حسرت قهرمانی آسیا بمونید

بان کی مون

وزیر ورزش بازم کار خودشو کرد و استقلال و شهر خودرو رو قربانی کرد تا تیم محبوبش هر جوریه امسال تو لیگ قهرمانان آسیا باشه چون براش خیلی برنامه ریخته و هزینه کرده تا قهرمانش کنه . الکی که استوکس و اوساگونا و یحیی رو نخریده !!!! ریدم تو مملکتی که وزیر ورزشش این کچل بی خاصیت باشه . خاک تو سر نماینده های مجلس که این عوضی رو نتونستن استیضاح کنن پرتش کنن بیرون