چگونه با دوچرخه ثابت وزن کم کنیم؟


آیا برای کاهش وزن از تمرینات دوچرخه ثابت استفاده می کنید؟ چه مبتدی باشید و چه یک ورزشکار معمولی ، ممکن است برای تقویت برنامه کاهش وزن به چند نکته و ایده نیاز داشته باشید. می توانید از تمرینات دوچرخه ثابت و ایده های مفید برای بهبود سطح آمادگی بدن و لاغر شدن استفاده کنید


دوچرخه ثابت 
دوچرخه های ثابت یک راه عالی برای تجربه دوچرخه سواری است حتی اگر هرگز یاد نگرفتید که چگونه یک دوچرخه سنتی سوار شوید. یک دوچرخه ثابت  به شما این امکان را می دهد که در مورد مسائل ایمنی که سوار شدن در جاده به وجود می آورد نگران نباشید. علاوه بر ارائه ورزش هوازی ، باعث تقویت  عضلات باسن و ران شما نیز می شود.
شما می توانید دوچرخه ثابت را در سالن بدنسازی محل خود پیدا کنید. همچنین می توانید یک دوچرخه را برای مصارف خانگی خریداری کنید. اما ویژگی های اضافی لزوما تمرین بهتری ندارند. مدلهای رایانه ای ممکن است دارای صفحه نمایش باشند که میزان ضربان قلب شما را نشان می دهند. این دوچرخه ها ممکن است تمرینات از پیش تعیین شده برای کاهش وزن را نیز ارائه دهند. اما برای لاغر شدن به این ویژگی ها نیازی نیست.


نحوه استفاده از دوچرخه ثابت برای کاهش وزن
برای به دست آوردن بهترین تمرین دوچرخه ثابت برای کاهش وزن ، باید از مقاومت استفاده کنید. می توانید سطح مقاومت را بر اساس سطح تناسب اندام و هدف خود تنظیم کنید. مهم است که هنگام شروع کار ، مقاومت را خیلی زیاد نکنید. اگر دچار درد مداوم هستید ، این نشانه آن است که مقاومت شما برای سطح تناسب اندام شما بیش از حد بالا است.
همچنین هنگام تمرین دوچرخه ثابت باید از فرم مناسب استفاده کنید. میتوانید از مربی بخواهید که دوچرخه را در اولین سواری خود تنظیم کند و یا زین را طوری تنظیم کند که مفاصل شما محافظت شود و در طول تمرین راحت باشید.
اگر سوار دوچرخه ثابت در خانه هستید ، زین را به قدری تنظیم کنید که تقریباً در سطح لگن باشد. همانطور که پدال می زنید ، این ارتفاع باید به پاهایتان اجازه دهد تا راحت پا بزنید.
دسته های نگهدارنده باید به شما اجازه دهند که پشت خود را به حالت صاف و راحت نگه دارید. نیازی نیست که آنها را در سطحی تنظیم کنید که خیلی جلو بروید.

تمرینات دوچرخه ثابت برای از دست دادن وزن
اگر تمرینهای از پیش تعیین شده ای در دوچرخه ثابت ندارید ، از این ایده ها در هنگام تمرین استفاده کنید. باز هم مطمئن باشید که قبل از شروع به اندازه کافی برای ورزش کردن سالم هستید و همیشه هنگام شروع کار با یک تمرین کوتاه و آسان شروع کنید.

حالت پایدار
در حین تمرین به موسیقی گوش دهید یا به تماشای برنامه تلویزیونی یا فیلم مورد علاقه خود بپردازید. 15-60 دقیقه در سطح پایدار تمرین کنید. این تمرین به ایجاد استقامت قلبی و عروقی شما ، سوزاندن چربی و کالری کمک می کند.
صعود از تپه
 با گرم کردن حالت پایدار شروع کنید ، سپس به تدریج سطح مقاومت را پس از 5 دقیقه افزایش دهید. احساس می کنید در حال بالا رفتن از تپه ای بر روی دوچرخه خود هستید. حجم کار سخت تر می شود و مجبور خواهید بود کالری و چربی بیشتری بسوزانید زیرا سعی می کنید پدال ها را با سرعت منظم حرکت دهید.
سرعتی
با گرم کردن حالت پایدار شروع کنید ، سپس سرعت خود را در فواصل 2 دقیقه افزایش دهید. دو دقیقه سریعتر پدال بزنید ، سپس به مدت دو دقیقه به سرعت ثابت خود برگردید. فواصل زمانی را به مدت 15 تا 30 دقیقه تکرار کنید ، سپس تمرین خود را به مدت 5 دقیقه انجام دهید.
اگر به طور منظم تمرینات دوچرخه ثابت خود را برای کاهش وزن انجام می دهید ، طی چند هفته متوجه تغییراتی در سطح تناسب اندام و دور کمر خود خواهید شد.
منبع : تماشاچی

نظرات