علائم چربی سوزی چه چیز هایی هستند؟

علائم چربی سوزی چه چیز هایی هستند؟

تماشاچی -چطور بفهمیم که در حال چربی سوزی هستیم؟ یا در واقع علائم چربی سوزی چیست؟ امروز قصد داریم به این سوال شما عزیزان پاسخ بدهیم. فکر نمیکنم نیاز به یادآوری باشد که در دنیای امروز ما داشتن تناسب اندام و استفاده از لغت و کاربرد رژیم چقدر جا افتاده و ضروریست. اینروزها از کوچک و بزرگ تا پیر و جوان همگی در پی این هستند که تناسب اندام داشته باشند و از چاقی دوری کنند. بنابراین به انواع و اقسام روش های سوزاندن چربی که بدون تردید یکی از بهترین روش های کاهش وزن و لاغری به شمار میرود روی می آورند. تقریبا میتوان گفت که مردم در سراسر دنیا به دنبال کشف روش های موثر و سریعتر جهت آب کردن چربی های بدن شان و رسیدن هرچه زودتر به تناسب اندامی که مد نظرشان است، هستند.
 


علائم چربی سوزی چه چیز هایی هستند؟
علائم چربی سوزی چه چیز هایی هستند؟علائم چربی سوزی چه چیزهایی هستند؟


هرچند که گرفتن رژیم های سفت و سخت به یکباره و سوزادن چربی هایی که مورد نیاز بدن هستند در هیچ مکتب پزشکی و با هیچ منطقی برای رسدن به تناسب اندام توصیه نمیشود اما صحب راجع به این موضوع مقاله ای مفصل است که در طی مقالات دیگر به آن خواهیم پرداخت موضوع مورد بحث امروز ما این است که علائم چربی سوزی را بشناسیم.
مشخصا در صورتی که از اضافه وزن رنج می برید و یا برای کاهش  وسوزاندن چربی های اضافه در بخش های خاصی از اندامتان مجبور به انجام تمرینات خاص ورزشی و رژیم های غذایی هستید بیشترین کنجکاوی و هیجان شما برای این است که بدانید حاصل تمام ورزش ها و زحماتی که برای رسیدن به تناسب اندام کشیده اید چقدر است. همانطور که بالاتر گفتیم در این مقاله قصد داریم تا پاسخ سوال شما از بابت اینکه چطور بفهیم در حال چربی سوزی هستیم یا خیر را بدهیم. با ما همراه باشید.
خوشبختانه علائم چربی سوزی مشهود وقابل روئیت هستند و با کمک برخی تکنیک ها ره راحتی میتوانید به آنها پی ببریدو نتایج عملتان را ببینید البته ناگفته نماند که این دانستن موضوع علاوه بر آنکه برای ارضای حسه کنجکاوی و تشویق شما برای ادامه راه موثر است به صورت علمی و کارردی هم نیاز است. بدین جهت که شما و یا پزشک مشاورتان که برا یشما برنامه غذایی و تمرینات ورزشی را تدارک دیده است توسط پاسخی که بدنتان به این رژیم میدهد میتواند برنامه ریزی رژیم های آینده شما را هم ترتیب داده تا زودتر به نتیجه دلخواه برسید همچنین در صورتی که با این برنامه به نتیجه نرسیده اید و یا نتیجه در سطح ایده آل شما نبوده است فورا با دانستن این موضوع بتوانید اقدام به تغییر رویه و عملکردتان چه از طریق برنامه غذایی و چه از بابت تمرینات ورزشی خود بکنید. گاهی ممکن است این رژیم ها هیچ سازگاری با شما نداشته باشندو جدا ازآنکه باعث کاهش وزنتان نشده اند تنها باعث بروز عارضه و بیماری در شما بشوند.بنابراین دانستن این موضوع که چه نوع رژیمی برای شمامناسب است بسیار حائزاهمیت است. در ادامه مطلب میتوانید انواع راه های دانستن چربی سوزی را فرا بگیرید.
 


چطور بفهمیم در حال چربی سوزی هستیم؟


وزنتان را در کنترل داشته باشید


هرچند که معمولا در ابتدای راه شما شاهد تغییرات شایان ذکری نیستید اما با اینحال کنترل وزن بخصوص در ابتدای دوره چربی سوزی بهترین راه نیست اما باز هم میتواند یکی از گزینه های کمک کننده شما باشد.


هنگام کنترل وزن به این موضوع دقت داشته باشید که وزن بدن در طول روز متغیر خواهد بود، به عنوان مثال بدن ما هنگام صبح وزن کمتری نسبت به شب ها خواهد داشت. اینکه در طی ساعاتی از شبانه روز وزنمان کمتر از دورهای دیگر باشد صرفا به معنای آب شدن چربی های بدن نیست بلکه کاهش وزن میتواند به دلیل کاهش توده عضلانی یا آب بدن و غیره رخ داده باشد. اینکه قبل و یا بعد از هضم غذایی که خورده ایم خودمان را وزن کنیم و حتی مقدار لباسی که بر تن داریم همگی در متفاوت نشان دادن وزن ترازو موثر هستند.


با اینحال اینکه مرتبا در طی ساعتی ترازو کاهش وزن شما را نشان بدهد میتواند نشانه ای خوب از این موضوع باشد که در جهت کاهش وزن قرار گرفته اید.
 


استفاده از دستگاه آنالیز بدن 


همچنین برای اطمینان از چربی سوزی و دانستن دقیقتر میزان چربی سوزی تکنیک دقیق تری نیز هست که میتوان آنرا استفاده از دستگاه آنالیز بدن دانست، این دستگاه قادر است تا اطلاعات خوبی در جهت وضعیت بدن از جمله میزان درصد چربی موجود، توده عضلانی، آهن، پروتئین، درصد متابولیسم، سطح ویتامین ها و مواد معدنی، شاخص توده بدنی و چگالی استخوانی به ما بدهد.
 جهت کنترل چربی سوزی،میتوانید ابتدا قبل از شروع تمرینات ورزشی مقدار چربی های بدن را اندازه گیری کرده و سپس این کار را به صورت مرتب به صورت هرماهه تکرار کنید و سپس نتایج به دست آمده را با یکدیگر مقایسه کنید تا نتایج قطعی و میزان اثر گذاری رژیم و تمرینات ورزشیتان برای شما مشخص شود.
 


چک کردن سایز بدن 


اگرچه این روش نیز مانند اندازه گیری وزن چندان قابل اعتماد نیست، مثلا متوجه شده اید سایز کمر شما 2 سانتی متر کاهش یافته اما از کجا مطمئن شوید این کاهش به دلیل چربی سوزی رخ داده یا عوامل دیگری در آن دست داشته اند؟
به علاوه سایز بدن نیز مانند وزن در طول شبانه روز و همچنین روزهای مختلف متغیر بوده و نوسان بین 2.5 تا 3.5 سانتی متر معمولا طبیعی است. با این حال کاهش سایز بدن بخصوص در نقاطی که چربی بیشتری جمع می شود از جمله باسن و ران، کمر و بازو می تواند نشانه خوبی از اثربخشی تلاش های شما باشد.
 


لباس ها دیگر تنگ به نظر نمی رسند


اگر لباس های تنگ قبلی را به راحتی می پوشید و احساس می کنید لباس ها روی تن آزادتر به نظر می رسند به شما تبریک می گوییم! تمرینات ورزشی موثر بوده و شما به زودی به تناسب اندام ایده آل خود خواهید رسید.
 


کارایی و انرژی شما افزایش پیدا کرده است


آیا بالا رفتن از پله ها دیگر مثل سابق شما را اذیت نمی کند و کمتر عرق می کنید؟ از نظر ذهنی فعال تر شده اید و انرژی بیشتری درون خود احساس می کنید؟ کمتر از سابق خواب آلوده هستید و در انجام امور خود کاراتر عمل می کنید؟ این نشانه ها به شما می گوید فرایند چربی سوزی بدن به درستی انجام می شود.

 


 دیگران متوجه تغییر شما شده اند


از آن جا که در دوره کاهش وزن و چربی سوزی مرتب اندام خود را داخل آینه چک می کنید گاهی با وجود کاهش وزن و آب شدن چربی های بدن متوجه آن نمی شوید اما اطرافیان بخصوص کسانی که مدت طولانی تری با شما برخورد نداشته اند به خوبی به این تغییرات ظاهری پی می برند.
اگر در مسیر چربی سوزی قرار داشته باشید احتمالا بارها اطرافیان به این مسئله اشاره خواهند کرد.
 

منبع : تماشاچی

نظرات