زرنگی استوکس در گنجاندن بندی در قراردادش با پرسپولیس

زرنگی استوکس در گنجاندن بندی در قراردادش با پرسپولیس
تماشاچی - همانطور که روز گذشته مطلع شدید، اختلاف جزئی بر سر توافق با آنتونی استوکس بر سر بندی در قراردادش بود که به باشگاه اجازه می داد تا در صورت عدم رضایت سرمربی، بتواند به طور یک طرفه قرارداد او را فسخ کند و در صورت رضایت سرمربی، قرارداد او به طور اتوماتیک برای یک فصل دیگر با توافق مالی فعلی تمدید شود.

مدیرعامل پرسپولیس که از ترس تکرار فاجعه جونیور براندائو، با احتیاط کامل با استوکس پای میز مذاکره نشسته، به این مورد فکر کرد که اگر او بازیکن با کیفیتی که انتظار می رود نباشد، به سادگی بتواند پس از یک نیم فصل، قرارداد او را فسخ کند اما آنتونی استوکس این بند را به نفع باشگاه و به ضرر خود می دانست و از همین حیث با چانه زنی توانست، بند دیگری را به توافق اضافه کند که اگر باشگاه و سرمربی تیم از او رضایت داشت، با توافق مالی جدید، یک فصل دیگر در پرسپولیس بماند و در غیر اینصورت، او بتواند قرارداد خود را فسخ کند.

در واقع اینطور که شواهد بر می آید استوکس به تیمی نیاز دارد که در رسانه ها باشد تا این تیم برای سکوی پرتاب خود استفاده کند و او به درستی به سراغ دو تیم استقلال و پرسپولیس برای مذاکره و حضور در این تیم ها رفت. استقلالی ها قید دردسرهای احتمالی محرومیت او در آینده نزدیک را زدند اما انصاری فرد با پذیرش این ریسک پای میز مذاکره با استوکس نشست.

اکنون استوکس که به قابلیت های فنی خود مطمئن است و یکبار نیز با تراکتورسازی، طعم حضور در لیگ ایران را تجربه کرده که اتفاقاً تجربه موفقی نیز بوده، قصد دارد در انتهای فصل با آماری درخشان از موضع بالا با مدیران پرسپولیس پای میز مذاکره بنشیند و اگر باشگاه قادر به پرداخت رقم درخواستی او نباشد و استوکس در همین نیم فصل آنقدر درخشیده باشد، که رضایت کامل هواداران و سرمربی را جلب کرده باشد، آن گاه است که احتمالاً او سودای حضور در تیمهای بهتر اروپایی و یا حتی عربی با دریافت دستمزد بالاتر به سرش خواهد زد. نمونه چنین قراردادهایی در فوتبال ایران فراوان بوده اند که از شاخص ترین آنها می توان به تیام و پاتوسی اشاره کرد. که پس از یک نیم فصل درخشش در تیم استقلال در انتهای فصل به سادگی با استناد به همان بند، فسخ کرده و راهی تیم های عربی شدند.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه