چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟

چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟

تماشاچی -روش‌های مختلفی برای سفر وجود دارد و اغلب افراد برای رهایی از برنامه‌ ریزی اولیه برای سفر، مراجعه به آژانس‌های مسافرتی را ترجیح می‌دهند. ولی چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟
 


چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟معمولا کسانی که اهل مسافرت هستند روش‌های مختلفی مانند کوله‌گردی، سفر جاده‌ای، سفر هوایی، سفر با کشتی‌های لوکس در دریا و.. را امتحان میکنند ، اما زیادند افرادی که جهت صرفه‌جویی در وقت و رهایی از دردسرهای رزرو بلیط و هتل، ترجیح می‌دهند تهیه پکیج تور و تمامی موارد مربوط به مسافرتشان ر از قبل از طریق آژانس های مسافری رزرو هماهنگ کرده باشند.
شاید برایتان جالب باشد بدانید که برای اولین بار در سال ۱۸۴۱ بود که فردی به نام توماس کوک اینطور تصمیم گرفت تا گروهی را به صورت دسته جمعی به سفر ببرد. تقریبا میتوان گفت از آن به بعد بود که این روش از سفر کردن در بین آحاد مردم  باب شد و باعث پیدایش صنعتی پررونق و جذابی به نام توریسم  در دنیا شد. به همین ترتیب بود که  آژانس‌های مسافرتی مختلفی در گوشه و کنار جهان و از جمله ایران تاسیس شده  و ارائه خدمات سفر مشغول شدند و تا به امروز تور های متفاوت و متنوعی را در زمینه های مهم و تفریحی مختلفی ارائه داده اند.


چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟
چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟


اما موضوع مورد بحث ما همانطور که ابتدای مقاله اشاره شد این است که آژانس مسافرت خوب به چه آژانسی گفته  میشود؟ و ویژگی‌های یک آژانس مسافرتی خوب چه چیزهایی هستند و چطور میتوانیم کیفیت خدمات آژانس‌ها را تشخیص بدهیم؟
برای پاسخ به این سوال‌ها توصیه میکنیم تا در ابتدا با معنی کلی آژانس مسافرتی آشنایینسبی پیدا کنید. آژانس مسافرتی در واقع همان شرکتی است که در زمینه ارائه خدمات عمومی در حوزه گردشگری مانند تورهای مسافرتی داخلی و خارجی، فروش بلیط ایرلاین‌ها، قطارها، شرکت‌های اتوبوسرانی، رزرو هتل و... فعالیتی پررنگ دارند. در واقع، آژانس‌های مسافرتی میتوانند  با ارائه تورهای فرهنگی و هنری، تفریحی، زیارتی، سیاحتی، تجاری، ورزشی، آموزشی، نمایشگاهی، پزشکی و غیره،  امکان سفر به مناطق دوردست و نا آشنا را برای ما سهل و آسان بکنند چون یقیننا برای همه مردم جامعه ماجراجویی و رفتن به کشورهایی که حتی زبانشان را نمیدانند و ممکن است حتی نتوانند از هتلشان خارج شوند خیلی جذاب نیست خیلی ها هم هستند که ترجیح میدهند تمام امورشان توسط آژانس ها ترتیب داده شده باشد و طبق برنامه پیش بروند همراه با یک راهنما که به زبان و مناطق دیدنی آن کشور مسلط باشد تا به این ترتیب بیشترین استفاده را از زمان سفرشان برده باشند و به راحتی و ایمنی سفر کنند. 


مزایای آژانس‌های مسافرتیشاید در تصور عموم چنین شکل گرفته باشد که هزینه‌ های  تهیه تور یا بلیط در آژانس‌های مسافرتی ممکن است کمی گرانتر از زمانیکه خودتان اقدام به خرید میکنید باشد اما به صراحت میگوئیم که این موضوع در واقع صحت ندارد؛ چرا که آژانس‌های مسافرتی دارای مزایای متعددی هستند که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:
موجب صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌
یقینن بدانید که در اینمورد همکاری با آژانس‌‌های مسافرتی به دلیل برخورداری از روابط کاری قوی که با هتل‌ها و شرکت‌های حمل و نقل دارند میتواند برای شما با صرف زمان و هزینه ای کمتر تمام شود همچنین، آژانس مسافرتی خوب به واسطه سیستم‌های آنلاین همواره اطلاعات کافی راجع به آخرین وضعیت بلیط‌ها و هتل‌ها در مقصدها را دارند.
 


پشتیبانی از مسافران

 
چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟
چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟

برای یک آژانس‌ مسافرتی خوب رضایتمندی و خواسته مسافران در الویت قرار داشته و در هر شرایطی درصدد دفاع از حقوق مسافرین خود هستند.

تضمین و تعهد در برابرامنیت و سلامت مسافرانیقیننا همه میدانند که حفظ و تامین امنیت یکی از اساسی‌ترین فاکتورهای سفر برای هر مسافری به شمار میرود، آژانس‌های مسافرتی با تهیه بیمه های مسافرتی معتبر، سلامت و امنیت مسافران را در حین سفر تضمین خواهند کرد.


آشنایی با مقصد‌هاآژانس‌های مسافرتی مجرب به دلیل برگزاری تورهای مختلف و استفاده از لیدرهای متخصص در کنار راهنماهای محلی، به کلیه شرایط مقصد مانند نقاط امن برای گردش، خرید، تبدیل ارز و... آشنایی دارند.


ویژگی‌های آژانس مسافرتی معتبر

 
چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟

چگونه یک آژانس مسافرتی خوب پیدا کنیم؟
وظیفه آژانس‌ها فقط محدود به رزرو هتل یا بلیط نیست، بلکه آژانس خوب مجموعه‌ای است که بتواند علاوه بر موارد یاد شده مشاوره کافی به مسافر ارائه و او را برای تصمیم‌گیری در مورد پکیج سفر راهنمایی کند. به عبارت دیگر، آژانس خوب آژانسی است که با پرسیدن سوالات هدف‌دار، حتی در مورد جزئیات سفر، به علایق و سلیقه مسافر پی ببرد و بهترین پکیج سفر را به او ارائه کند. از دیگر ویژگی‌های آژانس مسافرتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 

سابقه کار آژانس


هر چه سابقه شرکت بالاتر باشد یعنی دامنه فعالیت‌ها و مسافران این شرکت گسترده‌تر بوده و باعث پایداری شرکت تاکنون شده است. همچنین، داشتن سابقه طولانی در زمینه‌ای باعث می‌شود که آن شرکت تخصص ویژه‌ای در این زمینه به‌دست بیاورد.


در نظر داشتن حوزه تخصصی آژانس مسافرتی


و اما دیگر موضوع مهمی که باید در زمان خرید تور از آژانس مسافرتی مورد نظر به آن توجه ویژه داشته باشید، این است که آیا تخصص آن شرکت در برگزاری تور مورد نظر شماست یا خیر. بعنوان مثال، بعضی از آژانس‌ها تنها در زمینه برگزاری تورهای نمایشگاهی فعالیت می‌کنند.


میزان فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و نظرات کاربران


خوشبختانه اینروزها دسترسی آسان به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی امکانی را برای همه مردم فراهم کرده است تا بتوانند به راحتی گزارش کار آژانس ها را از طریق نظرا تو کامنت های کسانی که تجربه مسافرت با آژآنس انتخابی شما را داشته اند ببینید.به این ترتیب میتوانید گزارش‌هایی از فعالیت‌‌های آژانس و نظرات کاربران را مطالعه کنند.یقیننا اطلاع از نظرات کاربران و میزان امتیازهایی که آن‌ها به خدمات آژانس داده اند از اهمیت بالایی برخوردار است؛ بهترین کسانی که میتوانند به شما در زمینه گرفتن اطلاعات کافی و اعتماد کردن و یا نکردن به آژآنس انتخابیتان کمک کنند در واقع همین افرادی هستند که به وسطه تجربه گذشته خود که با این آژانس مسافرتی داشته اند کامنت هایی را در زیر پست ها و شبکات اجتماعی منتشر میکنند و به این ترتیب تجربیاتشان را به دیگران انتقال میدهند شما میتوانید با استفاده ازاین نظرات راجع به انتخاب آژآنس مسافرتی خودتان اطمینان حاصل کنی و یا پیشمان شوید. 


از کجا با آژانس آشنا شده اید؟


اینکه از چه طریقی با آژانس مذکور آشنا شده اید و یا چه کسانی آن را به شما پیشنهاد داده اند هم همیشه میتواند دلیلی مناسبی برای فهمیدن شرایط آژانس مسافرتی باشد.اراتباط با معرفانی که بعنوان مشتریان سابق آژانس بوده اند میتواند بهترین راه برای فهمیدن میزان کیفیت خدمات ارائه شده در آژانس های مسافرتی باشد.


میزان مشتری‌مداری


این مورد یکی از مهمترین مسائل در میزان اعتبار سنجی آژآنس هاست کسانی که به مستریان خود احترام میگذارند و با حوصله سوال هایشان را جواب میدهند میتوان تا حدودی انتظار داشت که به عهدو پیمان و قرارداد خود هم پایبند ترهستند و میتوانند پشتیبانی بهتری از مشتری را ارئه بدهند. برای فهمیدن این موضوع می‌توانید یکبار به صورت تصادفی به آژانس مراجعه کنید و رفتار آن‌ها با سایر مشتریان را زیر نظر بگیرید. بعنوان مثال، در صورتی که نمایند آژانس در همان شروع صحبت و بدون آنکه توضیحی از شما شنیده باشد ودر حالی که هیچ گونه ایده‌ای از خواسته‌های شما برای سفر به دست نیاورده،صرفا صحبت از سفرهای ارزان قیمت را به میان بکشد، این برای شما علامت خوبی نخواهد بود.


در مجموع میتوانیم بگوئیم که ، انتخاب یک آژانس مسافرتی معتبر،در واقع ابتدا  ترکیبی است از ارزیابی موقعیت اجتماعی آژانس از نقطه نظر دیگران، همراه با برداشت‌های شخصی شما که در زمان اولین برخورد با نمایندگان و کارکنان آژآنس دارید. همچنین سابقه و در تور های برگزار کرده را هم باید در نظر داشته باشید .
 

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه