چه موقع و چه چیزی قبل و بعد از تمرین بخورید

چه موقع و چه چیزی قبل و بعد از تمرین بخورید

ورزش بخشی اساسی در هر برنامه سلامتی و تناسب اندام است ، بنابراین خوب است بدانید غذاهایی که می خورید می تواند در پیشرفت تمرینات شما تأثیر بگذارد. در حقیقت ، غذاهای مناسب می توانند پس از اتمام تمرینات به شما در بهبودی کمک کنند و البته ، خوردن غذاهای اشتباه یا خیلی چیزهای دیگر ، ممکن است تمام کالری هایی را که سوزانده اید را بر باد بدهد.

تغذیه قبل از تمرین
قبل از تمرین بهتر است یک میان وعده کوچک میل کنید ، اما از مصرف بیش از حد آن خودداری کنید. شما نمی توانید وقتی تمرین می کنید معده پر داشته باشید ، از طرفی نمی خواهید گرسنه شوید. اگر درست قبل از فعالیت بدنی شدید وعده غذایی بزرگی بخورید ، ممکن است حالت تهوع را تجربه کنید  یا دچار گرفتگی عضلات شوید.

تمام این ناراحتی ها می تواند اتفاق بیفتد زیرا بدن شما برای هضم تمام مواد غذایی که تازه خورده اید باید انرژی خود را بسوزاند ، بنابراین جریان خون به دستگاه گوارش شما وقتی که عضلات بیشترین نیاز را به آن دارند ، افزایش می یابد. بنابراین وعده های غذایی قبل از تمرین را سالم و سبک نگه دارید و به حالت افراط نیز نروید و خود را گرسنه نگه ندارید. ورزش روی معده خالی هم خوب نیست. حدف وعده های غذایی می تواند باعث شود احساس لاغری ، ضعف و سبکی داشته باشید اما خوردن میان وعده سبک قبل از ورزش ممکن است در واقع چربی سوزی شما را افزایش دهد. می توانید یک میان وعده کوچک مانند یک تکه میوه یا یک آبمیوه طبیعی را انتخاب کنید..

چرا ورزش و زمان بندی غذایی مهم است
اگر یک وعده غذایی بزرگ می خورید ، حدود چهار ساعت پس از آن ورزش نکنید. اگر یک وعده غذایی به اندازه معمولی میل می کنید ، فقط باید دو ساعت صبر کنید تا تمرین خود را شروع کنید..
بدن شما ترجیح می دهد از کربوهیدرات ها به عنوان سوخت استفاده کند ، بنابراین وعده غذایی قبل از تمرین شما باید مقدار زیادی کربوهیدرات پیچیده از نان غلات سبوس دار یا ماکارونی و میوه و سبزیجات زیادی را شامل شود. در صورتی که طی یک ساعت یا دو ساعت ورزش می کنید ، نیازی به پرهیز از پروتئین و چربی نیست ، اما مقدار زیادی از گوشت و غذاهای پرچرب را انتخاب نکنید.

تغذیه بعد از تمرین
خوردن بعد از ورزش نیز مهم است. عضلات شما برای بهبودی بعد از تمرین سنگین به کربوهیدرات ، پروتئین و پتاسیم و سدیم احتیاج دارند. یک وعده غذایی سبک یا میان وعده دو ساعت بعد از ورزش مناسب است.
به گفته برخی از متخصصان ، شیر شکلات دارای بهترین نسبت کربوهیدرات ها ، پروتئین ها و چربی ها برای ریکاوری پس از تمرین است.

قبل ، حین و بعد از ورزش مقدار زیادی آب بنوشید
هیدراته نگه داشتن بدن همیشه مهم است. هنگام تعریق ، ورزش باعث کاهش آب خواهد شد. قبل از تمرین و یک بار دیگر بعد از تمرین یک لیوان آب بنوشید. همچنین می توانید در طول تمرین خود آب بنوشید. می توانید یک بطری آب را حین ورزش با خود حمل کنید
report گزارش اشکال
منبع : تماشاچی

نظرات