تصمیم سخت مسئولین ارشد ورزش کشور در خصوص عزت و ذلت | وقتی AFC همه را آچمس کرد

تصمیم سخت مسئولین ارشد ورزش کشور در خصوص عزت و ذلت | وقتی AFC همه را آچمس کرد
تماشاچی - سرانجام موضع رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در خصوص مناقشه میزبانی نمایندگان فوتبال ایران در کشور ثالث در لیگ قهرمانان آسیا اعلام شد و حال باید منتظر ماند و دید موضع مقامات سیاسی و ورزشی کشور که در چند روز گذشته دم از ذلت و عزت می زدند در خصوص این اعلام رسمی چیست.


چند روز پیش بود که مدیران 4 تیم شرکت کننده در مسابقات این فصل لیگ قهرمانان آسیا در محل وزارت ورزش تشکیل جلسه دادند و با امضای صورتجلسه ای مدعی شدند که یا تیم های ایرانی از میزبانی در ایران برخوردار خواهند بود و یا AFC می بایست تبعات انصراف نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا را بپذیرد

پس از این اعلام بود که برخی مدعی شدند آیا این امکان وجود دارد که مثلاً استقلال و شهر خودرو به واسطه این حکم از حضور در رقابتها انصراف دهند و در مرحله گروهی رای کنفدراسیون فوتبال آسیا برگردد و پرسپولیس و سپاهان بتوانند از میزبانی در ایران استفاده کرده و در مسابقات حضور پیدا کنند که این شائبه با پاسخ قاطع مسئولین مواجه شد و اینطور مدعی شدند که این امکان وجود ندارد.

اما با موضع جدید کنفدراسیون فوتبال آسیا به نظر می رسد عملاً چنین اتفاقی رخ داده است و تیمهای استقلال و شهر خودرو در مرحله پلی آف می بایست بازی در کشور ثالث را بپذیرند و در این صورت، کنفدراسیون فوتبال آسیا موافقت خود را با میزبانی تیمهای ایرانی در مرحله گروهی آن هم در تمام بازی های برگشت، اعلام کرده است.

حال باید منتظر واکنش مسئولین تیمهای ایرانی ذی نفع در لیگ قهرمانان آسیا نسبت به این اعلام AFC باشیم که چطور با این موضوع برخورد خواهند کرد. در صورت پذیرش این حکم توسط فدراسیون فوتبال ایران، این سوال مطرح می شود که آیا فقط بازی کردن سپاهان و پرسپولیس در زمین بی طرف عزت ایران را زیر سوال می برد و به نوعی تن دادن به ذلت بود و بازی کردن استقلال و شهر خودرو در زمین بی طرف با شرایط جدید، عزت ایران را زیر سوال نمی برد؟

پی نوشت: اکنون مسئولین ارشد و تصمیم گیرنده در این خصوص در شرایطی قرار گرفته اند که اگر زیر بار این پیشنهاد جدید AFC نروند، می بایست عواقب ان که محرومیت دو ساله از حضور در لیگ قهرمانان آسیا و همچنین تنبیهات مالی برای  تیم است را بپذیرند و اگر هم تن به پذیرش این پیشنهاد دهند، عملاً به دو تیم استقلال و شهر خودرو جفا شده است و اگر هر یک از این دو تیم نتوانند خود را به مرحلله گروهی مسابقات برسانند، آنها قربانی دو تیم دیگر یعنی پرسپولیس و سپاهان برای میزبانی در ایران شده اند.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

لنگ حقیر

استقلال و شهر خودرو چرا باید برای لنگ بسوزن؟ یا همه با هم میسوزن یا هیچکس نمیسوزه

بیگ میتی

عزت ینی پرسپولیس میزبان باشه حتماً ذلت ینی استقلال میزبان باشه حتماً

سلطان مسعود

سلطان مسعود برای این پرسپولیس خیلی هزینه کرده . حاضر نمیشه با این چیزا آخرین نقشه ش که برطرف کردن عقده قهرمانی توی آسیاس خراب بشه و از روی جنازه استقلال رد میشه تا سوگولیش تو آسیا بتونه میزبان باشه