تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی زنان | تماشاچی

تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی زنان

تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی زنان

تماشاچی -امروزه با حذف برخی تعصبات و نگرانی های دست و پا گیر و رشدو فناوری شاهد آن هستیم که بعضا تعداد بانوان  طبیعت گرد بسیار از مردان شده است و آنها به سفر کردن خصوصا به صورت انفرادی علاقمندی بیشتری نشان میدهند. اما با اینحال سفر تنهایی چه برای مردان و چه برای زنان همواره دارای خطر و اتفاقات ناگهانی است که در صورت عدم آگاهی و نداشتن آمادگی لازم میتواند آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.  بنابراین علاوه بر سنجیدن موقعیت و شناخت کافی داشتن از مسیر و سوا ازاینکه حتما باید کسی در در جریان سفرتان قرار بدهید و هر ازگاهی با فرستادن لوکیشن او را از موقعیت مکانیتان آگاه کنید نیازمند داشتن شناخت و تجربه در استفاده ازابزار و تکنولوژی هایی هستید که به واسطه آنها و دلگرمیشان اقدام به تنها سفر کردن میکنید.
بنابراین با نظر به رشد رو از افزون تعداد سفرهای انفرادی که حدود دوسوم آن‌ها توسط بانوان انجام می‌شود، لزوم آشنایی با تجهیزات مورد نیاز زن ها در سفر و اپلیکیشن‌های این نوع سفر از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.
 


زن‌ها برای سفر انفرادی به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی


تجهیزات مورد نیاز در کویر نوردی چه چیز هایی هستند؟


تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی زنان


 اینروزها سفر انفرادی، طرفداران زیادی پیدا کرده استبه موجب آن میتوان گفت اطلاع از تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی هم بسیار به کار شما خواهد آمد. زن‌ها پیشتاز این رقابت هستند. طبق آمار اعلام شده توسط دانشکده‌ی بازرگانی دانشگاه جرج واشینگتن، در حال حاضر تقریباً دوسوم مسافران از زنان طبیعت گرد تشکیل میشود. سایت هاستل‌ورلد نیز شاهد بالا رفتن ۴۵ درصدی رزرو انفرادی زنان در فاصله‌ی سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ بوده است. در نهایت داشتن تجربه و آگاه  باز هم نمیتوان منکر شد رفتن به سفر ان هم به صورت انفرادی دلهره‌آور و گاهی اوقات چالش‌برانگیز می‌شود و این موضوع اصلا ربطی به زن بود نو یا مرد بودن ندارد برای هردو طرف چالش برانگیز و خطرناک است اما برای خانم ها  به دلیلی نداشتن برخی از شرایط و ضعیفتر بودممکن است این خطر بیشتر باشد. به همین جهت نیاز است تا ابتدا تمام تجهیزات و اپلیکیشن‌های لازم برای حفظ امنیت و برقراری ارتباط با دیگران را مهیاکرده و نحوه کار با آن را به خوبی یاد بگیرید و سپس چنین سفری را آغاز کرد.


چمدان هوشمند


زن‌ها برای سفر انفرادی به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟


تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی


زمانی که تصمیم میگیرید که به تنهایی سفر کنید، تمام‌شدن باتری و آنتن‌ندادن تلفن همراه یکی از دردسرسازترین مشکلاتیست که میتواند برای شما پیش بیاید. خصوصا در اینروزها که اکثر ما، مخاطبان مهم و برنامه‌ی سفرمان را به ‌صورت دیجیتالی ذخیره می‌کنیم. به همین جهت توصیه میکنیم به فکر خرید یک چمدان هوشمند نظیر چمدان Away  باشید که مجهز به شارژر باتری تلفن بوده و حتی در زمان شلوغی فرودگاه می‌توانید گوشی خود را با کمک آن به‌راحتی شارژ کنید. شرکت  Away  جی‌پی‌اس‌های نمایندگی فرو چمدان هم دارد که امکان ردیابی آن با تلفن‌همراه وجود خواهد داشت و به این ترتیب می‌توانید از گم‌شدن آن هم جلوگیری به عمل بیاورید یا در صورتی مک ه خودتان گم شدید تنها کافیست در محدوده چمدانتان باشید.


چند ترفند بستن چمدان به شیوه کوله گردان


از دیگر کارهای ضروری برای سفر انفرادی، خرید یک شارژر قابل‌حمل است که هم ظرفیت بالا و کیفیت عالی داشته باشه وهم کوچک و کم حجم باشد که بتوانید برای همه‌ی وسایل الکتریکی خود از آن استفاده کنید؛ مثل پاوربانک Anker PowerCore Speed 20000  که عین سبک بودن، سرعت شارژ با آن به نسبت شارژرهای معمولی بسیار سریع‌تر است.


دوست‌یابی 


زن‌ها برای سفر انفرادی به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟


تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی


فراموش نکنید که درصورتیکه تصمیم گرفته ایدتنها سفر کنید به این معنا نیست که نباید با هیچکس دیگری هم در ارتباط باشید.، میتوانید از طریق اپلیکیشن‌ها و انجمن‌های آنلاین متعدد، با دیگران رابطه داشته باشید. فرقی نمی‌کند مقصدشما کجاست و در چه منطقه ای قرار دارید، اپلیکیشنی مانند  Take Meetupمیتواند شما را به گروه‌های محلی که علایق مشترکی با شما دارند، متصل ‌کند. از صخره‌ نوردی در ملبورن تا رقص سامبا در آمستردام و همراه‌ شدن با نوازنده‌های کیپ تاون، در هر زمینه ای که علاقمند باشید این اپلیکیشن به شما یاری میرساند  تا با گروه موردعلاقه ‌تان ارتباط برقرار کنید.


اگر به‌دنبال برنامه‌ای ویژه بانوان هستید، اپلیکیشن رایگان Tourlina را انتخاب خوبیست که زنان علاقه‌مند به سفر را از طریق علایق یا برنامه‌ی سفر مشترک و مشابه به هم معرفی میکند. تنها نیاز است جزئیات علایق و برنامه‌های خود برای سفر را وارد کرده تا فهرستی از کاربران تأیید شده‌ی خانم که مشابه شما هستند، برایتان نمایش داده شود و بتوانید با آن‌ها ارتباط بگیرید.
تعداد انجمن‌های بانوان هر روز افزایش پیدا میکند و همین موضوع سبب شده است که سفر انفرادی به یک سفر برنامه ‌ریزی‌شده و راحت برای زن‌ها بدل شود. در گروه فیسبوک Women Who Travel نیز ۱۴۰ هزار زن نه با عضویت در این گروها هم  نکات و تجربیات سفرشان را به اشتراک می‌گذارند، و هم با یکدیگر دوست و صمیمی شده و همین موضوع گاهی اوقات میتواند زمینه سفرهای گروهی آن‌ها به کشورهای خارجی باشد.


غذا خوردن 


زن‌ها برای سفر انفرادی به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟


تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی


امروزه تنها غذاخوردن دیگر امری غیر طبیعی به شمار نمیرود طبق گزارشی که از اپلیکیشن  Bookatable، منتشر شده طی سه سال گذشته، تعداد رزروهای میز انفرادی ۳۸ درصد بیشتر بوده است. تا جایی که بعضبرخی رستوران‌ها به غذاخوری انفرادی اختصاص نیز دارند، نظیر رستوران ژاپنی Ichiran که در سال ۲۰۰۴ فعالیت خود را در آمریکا آغاز کرده و کاسه‌های رامن برنج را در اتاقک‌های تک‌نفره سرو می‌کند تا مشتریان بدون آنکه حواسشان پرت شود و یا از تنها خوردن معذب باشند با خیال راحت غذایشان را هورت بکشند.
هرچند  پیداکردن رستوران هایی که بتوانید در آن به راحتی غذا بخورید کمی دشوار به نظر میرسد، اما اپلیکیشن رایگان Alix، رستوان‌های مناسب برای مسافران انفرادی زن را پیشنهاد می‌دهد که توسط دیگر مسافران زن مشابه تأیید شده و یا نظراتشان راجع به انها به ثبت رسیده است و عواملی نظیر میزبانی گرم، محیط و از همه مهم‌تر، کیفیت غذا مد نظر قرار گرفته.. این اپلیکیشن در حال حاضر در لندن، نیویورک، سان فرانسیسکو و پاریس در دسترس خواهد بود.
هرچند که گاهی تنها غذا خوردن میتواند بسیار لذتبخش باشداما ممکن است در طول سفر گاهیهم دلتان بخواهد با دیگران هم سفره شوید. غذا خوردن در کنار مردم محلی میتواند علاوه بر اینکه احساس نیاز شما برای هم غذا شدن با اشخاص دیگر را برطرف کند تجربه ای جدید و ماندگا رر ا برایتان بسازد.  گردشگران می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن EatWith که امکان غذاخوردن در خانه‌های محلی و کارگاه‌های تخصصی آشپزی را در بیش از ۱۳۰ کشور دنیا فراهم آورده است.
 Airbnb Experiences  نیز دارای طیف گسترده‌ای از کلاس‌های آشپزی و غذاخوردن‌های گروهی برای  بانوان پیشنهاد می‌دهد. در صورتیکه می‌خواهید خیال‌تان از بابت این اپلیکیشن‌ها راحت باشد، می‌توانید در قسمت رتبه‌بندی و نظرات کاربران میزان کارآمدی برنامه و رضایت کاربران را مشاهده کنید.


امنیت سفر


 زمانیکه در محل زندگیتان هستید، می‌دانید که چطور با حفظ ایمنی شخصی به فعالیت‌هایتان خود رسیدگی کنید؛ اما زمان سفر در کشورهای خارجی باید اطلاعات لازم برای تأمین امنیت خودتان را بدانید که برای رفع این نیاز می‌توان از اپلیکیشن‌های ردیاب جی‌پی‌اس استفاده کرد که موقعیت مکانی شما را ثبت میکند و خود برنامه در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری، پیام‌هایی را به خانواده یا مقامات ذی‌ربط ارسال خواهد کرد. از میان این اپلکیشن‌ها می‌توان به  TripWhistle  اشاره کرد که مسافران زیادی تا به امروز آن را تائید کرده اند و به ۷۰ شماره‌ی اضطراری مختلف در سراسر جهان اتصال پیدا میکند. علاوه بر این، میتواند مسافران را به خدمات اورژانس محلی اتصال داده، به‌طوری که در زمان تماس با آن‌ها، موقعیت مسافر به صورت خودکار در اختیار مقامات قرار خواهد گرفت.
برخی اپلیکیشن های دگر نظیر گوگل مپ و واتس‌اپ یا اپلیکیشن‌های حمل‌ونقل نظیر اوبر و Lyft نیز امکان اشتراک موقعیت زنده‌ی مسافران را فراهم آورده اند و به این ترتیب دوستان‌ این افراد (در صورتی که فرد تمایل داشته باشد) می‌توانند اقدام به ردیابی موقعیت مکانی آنها بکنند. هر قدر که پشتوانه محکمتری از لحاظ ایمنی داشته باشید قدرت شما برای تنها سفر کردن بیشتر شده و میتواندی شجاعانه به دل دریا زده و کمی ماجراجویی کنید.


زبان 


زن‌ها برای سفر انفرادی به چه تجهیزاتی نیاز دارند؟


تجهیزات مورد نیاز سفر انفرادی


درطی سفرهای انفرادی، افراد برای برقراری ارتباط با دیگران با مشکلات زیادی روبرو می‌شوند، چه در یک مکالمه ساده مثلا زمانی  که می‌خواهند تاکسی بگیرند یا فقط قصد انتخاب غذا از روی منو را دارند و به همین دلیل احساس انزوا و تنهایی می‌کنند و هیمن موضوع باعث میشود از سفرشان لذت نبرند. در اینجا است که اهمیت اپلیکیشن‌های ترجمه مشخص می‌شود. گوگل ترنسلیت گزینه‌ی خوبی برای چک‌کردن سریع کلمات میباشد و در صورتی که با تلفظ کلمات به مشکل بخورید، میتوانید درخواتس کنید تا آن‌ها را بلند تلفظ ‌کند. علاوه بر این، گوگل ترنسلیت گزینه‌ای به نام Tap to Translateروی تلفن همراه دارد که هر متنی را که روی صفحه‌ی تلفن همراه‌ کاربران باشد، به‌سرعت ترجمه خواهد کرد و برای ترجمه‌ی منوی رستوران‌ها و تابلوی موزه‌ها میتواند انتخابی ایده آل باشد.
هرچند اپلیکیشن‌های ترجمه در درک مقاصد خارجی به شما یاری میرسانند؛ اما این یادگیری زبان است که دید جامعی از آنجا در اختیارتان خواهد گذاشت. در واقع بهترین راه برای یادگیری زبان، آشناشدن با فرهنگ‌های دیگر کشورها میباشد. البته بدیهیست ه یاد گرفتن تمام زبان هایی که قصد سفر به آنها را داری ممکن نیست اما متیوانید برخی زبان های پایه که برای برقراری ارتباط میان اقوام مختلف است را فرا بگیرید مانند انگلیسی هرچند برای آموختن کلمات پایه‌ی هر زبان می‌توانید از Duolingo  بهره بگیرید که اپلیکیشن رایگان تلفن همراه است و به کمک بازی‌های یادگیری، میتواند امکان آشنایی با زبان‌های دیگر را فراهم آورده. در این اپلیکیشن می‌توانید با موفقیت در هر مرحله، امتیازتان را افزایش  بدهید و بر کلمات، عبارت‌ها و گرامر زبان موردنظرتان تسلط کامل پیدا بکنید.

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه