مقایسه عیار برانکو با تیم عمان و کارلوس کیروش با کلمبیا | پروفسور تو خالی اندازه دهانت صحبت کن!

مقایسه عیار برانکو با تیم عمان و کارلوس کیروش با کلمبیا | پروفسور تو خالی اندازه دهانت صحبت کن!
تماشاچی - هواداران فوتبال به خوبی مجادله کلامی برانکو و کارلوس کیروش را به یاد دارند، در روزگاری که همواره از برانکو به عنوان آلترناتیو کیروش صحبت به میان بود و کیروش نیز به خوبی کارشکنی های پشت پرده برانکو را متوجه شد و در خصوص اقدامات مخرب او در اردوی تیم ملی افشاگری کرد اما در آن مقطع به سبب اینکه برانکو سرمربی پرسپولیس بود، بسیاری از هواداران این تیم، حق را به او دادند در حالی که از همان ابتدا مشخص بود، حق با کیروش بوده و هست و با رفتن کیروش، فوتبال ایران به نوعی یتیم شده است چرا که مردی همچون کیروش نیست که با روحیه مطالبه گری خود، فوتبال ایران را به جلو هل دهد.

چرخ روزگار چرخید و کیروش پس از عبور از تیم ملی ایران که به نوعی فراری اش دادند، سرمربی تیم ملی کلمبیا شد. سرمربی تیمی که در رنکینگ جهانی در رده 12 جهان قرار دارد و برانکو پس از پرسپولیس به الاهلی عربستان پیوست. او در 5 هفته ابتدایی به قدری بد کار کرد که مسئولین این تیم را مجاب به اخراج در همان هفته های ابتدایی کرد چرا که متوجه کیفیت پائین او در همان بازیهای ابتدایی شدند. اما این پایان کار نبود و آقای پر مدعا که ار مدتها قبل منتظر پیشنهاد مربیگری در تیم ملی ایران بود، از پیشنهادات متعدد خود صحبت کرد اما بهترین پیشنهاد او در نهایت پذیرش هدایت تیم ملی عمان بود که در رده 86 رنکینگ فیفا قرار دارد.

برانکو خودش نیز به خوبی می دانست که قهرمانی های او در پرسپولیس حاصل کار فنی او نبوده و اگر عوامل پشت پرده فوتبال ایران نبودند، هرگز قادر به کسب این موفقیت ها نبود. او که تا پیش از حضور در پرسپولیس نیز به دفعات از تیمهای خود اخراج شده بود، بار دیگر پس از عبور از پرسپولیس، در مسیر اخراج های سریالی از تیم های تحت هدایتش قدم بر میدارد چرا که مرور زمان ثابت کرد که او از لحاظ فنی به گذشته تعلق دارد و کارلوس کیروش به آینده. کیروش بدون هیچ زد و بندی، تیم ملی ایران را به قوی ترین تیم آسیایی تبدیل کرد اما برانکو با مجموعه عوامل پشت پرده که بسیاری از آنها اکنون از فدراسیون فوتبال استعفا داده اند، توانست چند جام به دست آورد.

در هر صورت، او روز گذشته با مصاحبه ای کنایه آمیز، فوتبال ایران را تحقیر کرد؛ همانطور که پیشتر نیز فوتبال ایران را سیرک خطاب کرده بود و جالب اینکه در همین سیرک به چند عنوان قهرمانی رسید . نکته ای که در این بین جالب به نظر می رسد، علاقه شدید چند نفر در وزارت ورزش به حضور برانکو روی نیمکت تیم ملی بود که در نهایت همین علاقه باعث تنش بین برانکو و کیروش شد و فوتبال ایران، جواهری به نام کیروش را به همین سادگی از دست داد تا در دام مربی بی کیفیتی همچون مارک ویلموتس بیفتد.

پی نوشت: برانکو در مصاحبه ای عجیب و پس از اینکه از همکاری با فدراسیون فوتبال ایران برای نشستن روی نیمکت تیم ملی ایران نا امید شد، به طور کلی حیثیت فوتبال در ایران را زیر سوال برد. او در طی سالیان گذشته نشان داده که به شدت منفعت طلب عمل می کند و پیرو حزب باد است چرا که هر گاه بر روی نوار موفقیت گام بر میداشت و همه چیز بر وفق مرادش بود، فوتبال ایران عالی بود اما هرگاه همه چیز مطابق انتظارش پیش نمی رفت، فوتبال ایران به بدترین فوتبال تبدیل می شد.  تا زمانی که او قهرمان لیگ برتر ایران میشد، همه چیز خوب بود اما شکست به امیر قلعه نویی به یکباره فوتبال ایران را به سیرک تبدیل کرد. اکنون نیز تا قبل از قطع امید برانکو از نشستن روی نیمکت تیم ملی، او ترجیح داد سکوت پیشه کند اما پس از نهایی شدن عدم انتخابش به عنوان سرمربی تیم ملی، بار دیگر فوتبال ایران به بدترین فوتبال منطقه تبدیل شد. محص اطلاع جناب برانکو باید عرض کنیم، او در همین فوتبال معیوب توانست 3 بار قهرمان شود و این صحبتها بیشتر از اینکه فوتبال ایران را زیر یوال ببرد، حیثیت و اعتبار قهرمانی های خود او را زیر سوال خواهد برد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

سردار ابدیخ

خیلی روشنه قلم یا خودکار واقعا قهرمانی برانکو حاصل دست های پشته پرده بود اگه این طوری که دوسه تیم جادگر هم گرفتند گاش اسمت میگفتی گرچه مشخص اینکه کیروش مربی کاملتری این درست اما اخراج از تیم عربا که برانکو باشه از قدیم رایج بوده