اعتراض هواداران استقلال به صحبتهای تنش زا و رنگی مدیرعامل پرسپولیس در رسانه ملی

اعتراض هواداران استقلال به صحبتهای تنش زا و رنگی مدیرعامل پرسپولیس در رسانه ملی
تماشاچی - به نظر می رسد محمدحسن انصاری فرد مدیرعامل پرسپولیس علاقه عجیبی به آنتن و روی صحنه بودن دارد به طوری که به جرات می توان گفت او رکورد حضور در رسانه ملی را چه به صورت تلفنی و چه به صورت حضوری در ده روز اخیر زده است و در بسیاری از برنامه های ورزشی مرتبط با فوتبال، او پای ثابت مهمانان برنامه بوده و مشخص نیست آیا باشگاه پرسپولیس مسئول روابط عمومی یا سخنگو ندارد که شان و منزلت مدیرعامل پرسپولیس تا این حد پائین بیاید که در خصوص جزئی ترین مسائل نیز او در تریبون ها مختلف، پاسخگو است؟  در هر صورت انصاری فرد نیز شب گذشته در بخش خبری شبکه 2 حاضر شد و به موضوع سلب میزبانی از تیم های ایرانی پرداخت که صحبتهای او بیشتر از اینکه منطبق با واقعیت باشد، در حد یک هوادار هیجان زده پرسپولیس بود که سعی داشت، در تریبون رسانه ملی برای حریف کری بخواند!


شب گذشته در حالی که انصاری فرد قرار بود در خصوص داستان سلب حق میزبانی از تیم های ایرانی صحبت کند از همان ابتدای صحبتهایش بحث رنگی را آغاز کرد و با درود و تحیت به هواداران پرسپولیسی که گفت مشخص بود مخاطب او در رسانه ملی تنها هواداران پرسپولیس هستند و نه عموم مردمی که در حال تماشای این برنامه بودند! 

او در ادامه به جای صحبت در خصوص اصل موضوع به سراغ یک آمار اشتباه رفت بلکه بتواند جایگاه خود نزد هواداران پرسپولیس را محکم تر کند. انصاری فرد در عجیب ترین جمله خود در برنامه شب گذشته مدعی شد، پرسپولیس به عنوان پرتماشاگرترین تیم ایرانی در مسابقات لیگ قهرمانان آسای مطرح است و بازی این تیم مقابل کاشیما انتلرز نیز پرتماشاگرترین بازی تاریخ رقابتها به حساب می آید! 


مشخص نیست منبع اطلاعات انصاری فرد کجاست و آیا او نیز مثل سرهنگ علیفر به آمار وی کی پدیا در گفته های خود استناد کرده است یا خیر اما هر چه که هست، به گواه آمار مستندات سایت AFC این تیم استقلال بوده که میانگین بالاتری از تماشاگر را برای بازیهای خود به استادیوم آزادی کشانده بود و در خصوص آمار پر تماشاگرترین بازی تاریخ لیگ قهرمانان آسیا و جام باشگاه های آسیا نیز باید به عرض استاد انصاری فرد برسانیم که ظرفیت تکمیل شده استادیوم آزادی، 78116 نفر است و بر طبق ادعای پیمانکار آن، در بهترین و خوشبینانه ترین حالت و در حالی که هواداران، روی پله ها نیز بنشینند، این ظرفیت به زحمت به 90 هزار نفر می رسد؛ حال سوال این است که آمارهایی که برای تعداد تماشاگران حاضر در استادیوم آزادی، 100 هزار نفر اعلام شده بر چه اساسی بوده و آیا اصولاً به 100 هزار نفر بلیط فروشی انجام شده ؟

نکته اینکه حتی در زمانی که کل استادیوم آزادی، به صورت سکویی بوده نیز ظرفیت آن به 100 هزار نفر نمی رسیده و تنها در بازی استقلال و جوبیلو ایواتا که بر روی دیوارهای استادیوم آزادی نیز تماشاگر نشسته بودند، بیشترین حضور تماشاگر در رقابتهای باشگاهی در آسیا ثبت شد و جالب اینکه در تمامی بازیهایی که استقلال در استادیوم آزادی میزبان بوده ولو روی پله ها نیز تماشاگر نشسته باشد، تعداد تماشاگران 78 هزار نفر و یا حداکثر 80 هزار نفر اعلام شده و این در حالیست که در نمونه های مشابه برای پرسپولیس بدون استثنا از 90 هزار نفر و 100 هزار نفر یاد شده که شاید بد نباشد مستندات فروش 100 هزار بلیط را برای تنویر افکار عمومی رسانه ای کنند که حتی اگر رسانه ای نیز شود، در برنامه های ورزشی شاهد برگشت خوردن بسیاری از هواداران بلیط به دست بودیم که بلیط خریداری کرده بودند اما به سبب عدم وجود جا، نتوانستند در استادیوم آزادی حاضر شوند و شاید این شائبه نیز از همین جا شکل گرفته باشد که دوستان برای استادیومی که ظرفیتش 78 هزار نفر است، 100 هزار بلیط فروخته بودند و بر همین اساس نیز در گزارشات خود، تعداد حاضرین در استادیوم آزادی را 100 هزار نفر تصور می کنند.
سوال اینجاست که اگر 1 میلیون بلیط نیز برای یک بازی پرسپولیس فروخته شد، آیا دوستان تعداد حاضرین در ورزشگاه را 1 میلیون نفر براورد می کنند؟؟؟

از این موضوع که بگذریم، انصاری فرد در ادامه صحبتهایش بار دیگر با دیدگاه رنگی و تنش زای خود به وادی بازیکنان شاخص سالهای قبل پرسپولیس اشاره کرد و هرگز نامی از علی جباری، غلامحسین مظلومی و از همه مهمتر بهتاش فریبا که صاحب رکوردهای زیادی در جام باشگاههای آسیا است نیاورد و به ذکر نام پیشکسوتان پرسپولیس بسنده کرد.


اما اوج مبالغه انصاری فرد جایی بود که او مدعی شد، کشور قطر به واسطه اینکه ایرانی ها امنیت را به خاورمیانه آورده اند، توانسته میزبانی جام جهانی 2022 را به دست آورد و به همین واسطه مدیون ایران است و ....  اما شاید بد نباشد استاد انصاری فرد بداند که روسیه در کوران قدرتنمایی داعش و در اوج تهدیداتش، بدون هیچ مشکلی جام جهانی را برگزار کرد و اخذ میزبانی جام جهانی 2022 قطر نیز در برهه ای بود که داعش در حال گسترش و تسخیر منطقه بود و این موارد هیچ ارتباطی به هم نداشتند که قطر در این زمینه خود را مدیون ایران بداند چرا که تا پیش از اینکه قطر و ایران از لحاظ سیاسی به هم نزدیک شوند، خود کشور قطر بزرگترین پایگاه یارگیری و عضوگیری داعشی ها به حساب می آمد اما پس از تنش قطر و عربستان، راه قطر از دیگر کشورهای عربی منطقه جدا شد و به سمت ایران متمایل گشت.

 
نکته دیگری که در این بین وجود دارد این است که هم اکنون این نگرانی وجود دارد که مبادا معامله ای بر سر سلب میزبانی از تیم های ایرانی صورت بگیرد و با سلب میزبانی از استقلال و شهر خودرو در پی آف موافقت شود و بازیهای گروهی به روال سابق و با میزبانی تیم های ایرانی صورت بگیرد و توافقنامه ای که روز گذشته ظاهراً امضا شده، به فراموشی سپرده شود چرا که پیشتر نیز مسئولین پرسپولیس در ماجرای سوپرجام اعلام کرده بودند در بازی فوق شرکت نخواهند کرد و وقتی تیم استقلال به اردو رفت، به یکباره اعلام کردند، حاضرند در این بازی شرکت کنند!


در پایان باید گفت، بدون شک انصراف نمایندگان ایران از لیگ قهرمانان آسیا، ضرر بزرگی به تیم پرسپولیس وارد خواهد کرد چرا که این تیم هزینه های سنگینی برای حضور در فینال این رقابتها و قهرمانی در آن متحمل شده و طبیعی است که مدیرعامل این تیم بیش از سایر تیم ها نگران وضعیت موجود باشد اما به جناب انصاری فرد توصیه می کنیم در گفتمان خود، ابتدا کمی مطالعه کرده و بر اساس آمار های ویکی پدیا در رسانه ملی صحبت نکنند چرا که این آمارها سندیتی ندارند و یک کاربر عادی نیز می تواند آنها را دستکاری کند. به واقع چطور می شود چشمتان را بر روی پر افتخارترین تیم ایرانی در آسیا بسته و افتخارات استقلال را نادیده بگیرید و به طور یک طرفه از تریبون ملی، مثلاً راجع به منافع ملی صحبت کنید؟ اگر ملاک شما، جدا بودن جام باشگاه های آسیا از لیگ قهرمانان آسیا هم باشد، در این صورت تیم محبوب شما نیز می بایست ستاره ای که به تازگی بر روی لوگوی خود درج کرده را حذف کند چرا که حکایت لیگ برتر با جام باشگاه های تهران و جام آزادگان به کلی متفاوت است!

شاید استاد انصاری فرد می بایست یک دوره مدیریت رسانه نزد مدیرعامل با شخصیت شهر خودرو برود تا جایگاه خود را در تریبون های مختلف بداند چرا که حمیدوای علی رغم اینکه دل پری از جدایی اجباری گل محمدی از این تیم و پیوستنش به پرسپولیس داشت، حاضر نشد این موضوع را در بحثی که پای منافع ملی وسط است باز کند و این در حالیست که مدیرعامل پرسپولیس به سادگی از گرایشات رنگی با رنگ و بوی کری های بچه گانه در این تریبون حرف زد. آقای انصاری فرد از همتای خود در تیم استقلال نیز درس هایی باید بیاموزد که در این بحث ملی، پای کری خوانی های بچه گانه و رنگی را به موضوع باز نکرد و از هر دو تیم استقلال و پرسپولیس به عنوان دو قدرت فوتبال ایران و آسیا یاد کرد و تنها به ذکر نمونه های استقلالی اکتفا نکرد.

خلیل زاده:
 

کشورهایی که الان در کنفدراسیون آسیا هستند مثل افغانستان و عراق می‌شوند کشور امن ولی ایران که تامین کننده امنیت در منطقه است می‌شود کشور ناامن

اگر در یک کشور بی طرف بازی کنیم اثبات کرده‌ایم که کشورمان نا امن است. خود عربستان امن است؟ کجای کشور ما ناامن بوده است؟ کدام موشک به کشورمان خورده است؟

 به همین دلیل هیات مدیره تصمیم گرفت که اگر کمیته اجرایی AFC مصوبه را تایید کند (سلب میزبانی از ایران) عملاً در مسابقات شرکت نمی‌کنیم و عزت را به بی احترامی و بی عزتی ترجیح می‌دهیم. اگر تمام کشورهای عربی منطقه را جمع کنند به اندازه هواداران استقلال و پرسپولیس نیستند.
با تشکر از سایت تماشاچی که این فرصت را در اختیار هواداران استقلال قرار می دهد تا صدای خود را در خصوص اتفاقات مختلف روز فوتبال ایران به گوش مسئولین برسانند.

از طرف جمعی از هواداران میلیونی استقلال

 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

کاج صغیر آسیا

بوی رو گاز موندن میاد .....ایشالا یکی طرفدارای استقلال رو از رو گاز ورداره