لیورپول در حال آماده سازی پیشنهاد 107 میلیون پوندی برای کای هاورتز | تماشاچی

لیورپول در حال آماده سازی پیشنهاد 107 میلیون پوندی برای کای هاورتز

لیورپول در حال آماده سازی پیشنهاد 107 میلیون پوندی برای کای هاورتز
تماشاچی - براساس آخرین گزارش‌های منتشر شده در خبرگزاری‌های معتبر اسپانیا، لیورپول در حال آماده کردن یک پیشنهاد 107 میلیون پوندی برای خرید کای هاورتز، ستاره جوان بایرلورکوزن است که می‌تواند رکورد نقل و انتقالات تاریخ باشگاه لیورپول را جا به جا کند؛ در حال حاضر رکورد نقل و انتقالات این باشگاه مربوط به ویرجیل فن‌دایک است که در سال 2018 با مبلغ 75 میلیون پوند از ساوتهمپتون خریداری شد.  

کای هاورتز 20 ساله در این فصل عملکرد بسیار درخشانی در بوندس‌لیگای آلمان داشته است، او فصل گذشته نیز در ترکیب منتخب بوندس لیگا حضور داشت. هاورتز که در تیم بایرلورکوزن به عنوان مهاجم کاذب به بازی گرفته می‌شود از 16 سالگی در تیم بزرگسالان این تیم حضور دارد و تا کنون بیش از 100 بازی برای لورکوزن انجام داده است، او سابقه 7 بار پوشیدن پیراهن تیم ملی آلمان را نیز در کارنامه دارد.

گفته می‌شود یورگن کلوپ علاقه خاصی به این بازیکن دارد و برای پیشی گرفتن از تیم‌های بزرگ اروپا مانند بارسلونا، رئال مادرید و منچستریونایتد در جذب این بازیکن، از مدیران لیورپول درخواست کرده تا از همین حالا مذاکرات خود را برای جذب این بازیکن آغاز کنند تا قبل از پایان فصل، این انتقال قطعی شود.
لیورپول در ژانویه تاکومی مینامینوی ژاپنی را جذب کرد و به نظر می‌رسد کلوپ قصد دارد تا هاورتز را جانشین آدام لالانا کند که در پایان فصل به طور قطعی از لیورپول جدا خواهد شد.
هاورتز از سن 11 سالگی در باشگاه لورکوزن حضور داشته است و در بین طرفداران این تیم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. او چندی پیش در مصاحبه‌ای با خبرگزاری بیلد آلمان به شایعات جدایی‌اش از لورکوزن دامن زد و گفت:


"من صادق هستم، در زندگی هر کسی موقعیت‌هایی وجود دارد که باید برای پیشرفت، تصمیمات مهم و سرنوشت‌سازی بگیرد. من نیز برای پیشرفت باید اینجا را ترک کنم و وارد مرحله جدیدی از زندگی شوم، اما من در مورد آینده و اینکه چه اتفاقی خواهد افتاد نگران نیستم. باشگاه اعلام کرده قصد دارد تا من را در تیم حفظ کند، امسال دهمین سال حضور من در این تیم است و تلاش خواهم کرد تا این فصل را به یک فصل طلایی برای باشگاه و هواداران تبدیل کنم. هنوز در مورد آینده هیچ تصمیمی گرفته نشده است و با هیچ تیمی قرارداد امضاء نشده است."


یکی از دلایلی که سران لیورپول را مجاب به خرید مهاجم کرده است، برنامه‌ریزی جام ملتهای آفریقا(AFCON) است که آخرین بار در تابستان برگزار شد اما از سال 2021 دوباره این مسابقات در زمستان برگزار خواهد شد و این خبر بسیار بدی برای باشگاه لیورپول است که بازیکنان کلیدی و مهم خود مانند محمد صلاح، سادیو مانه و نبی کیتا را در کوران مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا از دست خواهد داد؛ خرید یک مهاجم جوان و اروپایی می‌تواند در زمان برگزاری مسابقات جام ملتهای آفریقا کمک فراوانی به لیورپول کند، ضمن اینکه این بازیکن، آلمانی و هموطن یورگن کلوپ است و او شناخت بسیار خوبی نسبت به این بازیکن آینده‌دار دارد.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه