لیونل مسی از رقابت افسانه‌مانندش با کریستیانو رونالدو می‌گوید | تماشاچی

لیونل مسی از رقابت افسانه‌مانندش با کریستیانو رونالدو می‌گوید

لیونل مسی از رقابت افسانه‌مانندش با کریستیانو رونالدو می‌گوید
تماشاچی - لیونل مسی فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا در آخرین مصاحبه خود در مورد رقابتش در سالهای حضور رونالدو در رئال مادرید، از آن دوران به نیکی یاد کرد و اذعان کرد رقابتی ویژه، خاص و سرگرم کننده با رونالدو داشته است و از رقابت با رونالدو لذت برده است.

این دو غول دنیای فوتبال در سالهایی که هردو در لالیگا حضور داشتند موفق به کسب عناوین مختلف شخصی و باشگاهی شدند. مسی در آخرین مصاحبه‌اش می‌گوید:

" این یک دوئل ویژه بود که برای سالهای طولانی در خاطره‌ها باقی خواهد ماند، رقابت در چنین سطحی به مدت طولانی به هیچ عنوان کار آسانی نبود، ضمن اینکه بارسلونا و رئال مادرید نیز در این سالها بهترین تیم‌های دنیا بودند که موجب بالا رفتن شور و هیجان این رقابت شده بود."

رونالدو در سال 2009 با قراردادی 80 میلیون پوندی از منچستریونایتد به رئال مادرید نقل مکان کرد و حدود 9 سال در این تیم حضور داشت و در این مدت رقابت سختی با مسی در کسب عناوین مختلف شخصی و باشگاهی داشت. رونالدو تا قبل از عزیمت به یوونتوس در سال 2018، موفق شد در رئال مادرید 2 عنوان قهرمانی در لالیگا و 4  عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را بدست آورد.  

مسی نیز در این مدت و پس از پیوستن رونالدو به رئال و تا سال 2018 موفق به کسب 7 عنوان قهرمانی در لالیگا شد که در نوع خود کم‌نظیر است، مسی در این مدت به همراه بارسلونا 2 بار لیگ قهرمانان اروپا را نیز فتح کرد.

مسی در ادامه صحبت‌هایش نیز گفت:

"دوئل ورزشی که بین ما اتفاق افتاد از نظر شخصی برای هر دونفر ما بسیار خوب بود و فکر می کنم مردم هم چه طرفداران بارسلونا و چه طرفداران رئال مادرید و حتی طرفداران معمولی فوتبال که طرفدار هیچ کدام یک از این تیم‌ها نبودند از این رقابت لذت بردند."

این دو بازیکن در این مدت جوایز مختلف شخصی بسیاری نیز بدست آوردند و رکوردهای مختلفی را شکستند؛ مسی در بین سالهای 2009 تا 2018 موفق به ثبت 472 گل شد و رونالدو نیز در همین مدت 450 گل را برای کهکشانی‌ها به ثمر رساند.
از نظر کسب توپ طلا تا کنون مسی 6 بار موفق بوده است و کریس رونالدو نیز با 5 توپ طلا پشت سر او قرار دارد(البته کسب توپ‌های طلا به کل دوران فوتبالی این بازیکنان برمی‌گردد).
مسی آخرین توپ طلای خود را در دسامبر 2019 کسب کرد و موجب شد تا دوباره به پر افتخارترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل شود. مسی پس از کسب این توپ طلا در مصاحبه‌ای با مجله فرانس فوتبال گفته بود:

" من از داشتن پنج توپ طلا خشنود و راضی بودم اما اگر بخواهم صادق باشم حقیقت این است که بعد از کسب توپ طلای پنجم کریس رونالدو مقداری ناراحت شدم و این موضوع که دیگر بر قله افتخارات نبودم کمی من را اذیت می‌کرد."
بین طرفداران رئال مادرید و بارسلونا و حتی کل طرفداران فوتبال این بحث هیچ وقت به پایان نمی‌رسد که کدام یک بهتر هستند، لیونل مسی یا کریستیانو رونالدو؟
شما نیز می‌توانید نظرات خود را در قسمت کامنت مربوط به همین مطلب با خوانندگان دیگر به اشتراک بگذارید.
 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

ردسا

رونالدو فوتبالیسته اما مسی یه چیز دیگه است.