بستن چمدان به شیوه کوله گردان | تماشاچی

بستن چمدان به شیوه کوله گردان

بستن چمدان به شیوه کوله گردان

تماشاچی -همه ما که تجربه های گوناگونی از سفر کردن داریم میدانیم که همراه بردن لوازم ضروری و واجب در نهایت منجر به سنگین و سنگین تر شدن چمدانمانهایمان میشود و یقیننا بر هیچ کس پوشیده نیست که سفر کردن با چمدان های سنگین تا چه اندازه میتواند خسته کننده باشد. بنابراین باید از برداشت لوازمی با خود که احتمال میدهید لازم بشوند پرهیز کنید به جز تعدادی محدود باقی لوازم را از وسایلی پر کنید که حتما مورد نیازتان واقع شوند. همچنین از برداشتن آنهایی که در خارج از خانه هم میتوانید آنها را خریداری کنید اجتناب کنید. درست است که برخی ازلوازمات واقعا مهم و کاربردی میباشند اما بستن چمدان به شیوه کوله گردان یعنی برداشتن تنها موارد فوق ضروری چراکه چون سفر با پیاده یقیننا مستلزم بار سبکتر است. کوله گردان به جهت مسافت‌های طولانی که باید پیاده ‌روی کنند ناچار هستند تا بار کمتری همراه ببرند، معمولا بار سفرشان خیلی سبک خواهد بود.در ادامه نکاتی را برایتان آماده کرده ایم که به کمک آنها میتوانید لوازم ضروری خود را شناخته و درست مانند کوله گردان بار سفری سبک ببنید.


بستن چمدان به شیوه کوله گردان


بستن چمدان به شیوه کوله گردان


بستن چمدان به شیوه کوله گردان چه مزیتی دارد؟


آنهایی که به پیاده ‌گردی در طبیعت علاقمند هستند و این تفریح را همواره با جدیت دنبال می‌کنند، طبق عادات و روش هایی که بلد هستتند میتوانند طوری کوله و بار سفرشان را ببینند که در عین برداشتن لوازم ضروری بسیار سبک هم باشد.  به این ترتیب آزادی عمل آنها در سفر بسیار بیشتر خواهد بود هر قدر که این آزادی بیشتر باشد شما زمان بیشتری برای بهره بردن از جاذیه های طبیعی دارید و میتوانید سفری ایمن تر و کم بار تر داشته باشید. طوریکه در انتهای سفر خسته و پشیمان از رفتن نباشید. فراموش نکنید که سبک سفر کردن ابدا به معنای برنداشتن لوازم ضروری نیست.
بسیاری از آنهایی که سفر می‌کنند، معمولا لوازماتی غیر ضروری و بیش از اندازه با خود بر میدارند. مگر اینکه تجربه های سفر های زیادی را داشته و برای سفر آمادگی کامل داشته باشند ودر اینصورت میتواند گفت که احتمالا میدانند که دقیقا چه چیزی نیاز دارند. در برخی سفرها، ممکن است داشتن بار اضافه، شده در حد وسیله ای کوچک به شما زحمت و بار زیادی را تحمیل کند خصوصا استفاده از لوازمات شکستنی میتواند فوق العاده برای شما خطرناک باشد و تمام حواس شما را در طول سفر به خود مشغول کند.


بستن چمدان به شیوه کوله گردان


بستن چمدان به شیوه کوله گردان


خوشبختانه روش‌هایی نیز هست که با کمک آنها قادر هستید بدون این وسایل غیرضروری و سنگین هم سفر کنید. بایدبار سفرتان را طوری ببندید که گویی قرار است مسافتی طولانی را پیاده‌ روی داشته باشید.
معمولا کسانی که اهل پیاده‌گردی در طبیعت هستند و مسافت‌های طولانی را کوله‌گردی و پیاده‌ روی می کنند دارای تجربه های فراوانی در این زمینه ها هستند، حتی گاهی ممکن است صفت وسواسی بودن برای حمل بارهای اضافه را هم به آنها نسبت بدهند. البته این ویژگی خوب آنها را می‌توانیم در سفرهای روزمره خودمان هم استفاده کنیم.
در صورتی که کوله‌گرد و پیاده‌گرد هم نباشید، به همراه داشتن بارهای سبک ‌تر برای سفریاری می کند که سفری بی‌دغدغه‌تر و راحت‌تر را تجربه کنید. مزیت دیگر اینکار این است که شما در فرودگاه نیاز مند مراقبت مداوم از چمدان هایتان نیستید و همچنین نیازمند انتظار کشیدن برای خروج بسته هایتان نیستید در فرودگاه لازم نیست دائم مراقب تعداد چمدان‌ها و وسایل خود باشید. همچنین نیازی ندارید تا  بارهای سنگین را بین هتل و فرودگاه و ترمینال این سو و آن سو بکشید. و از همه مهمتر لازم نیست برای پیدا کردن یک جفت جوراب، همه وسایل خود را بیرون بریزید.
علاوه برتمام اینموادری که گفته شد کم بار سفر کردن میتواند باعث بیشتر شدن انعظاف سفر شما بشود تا در گرفتن تصمیمات بهتر برای خوش گذرانی دستتان بازتر باشد. مثلا می‌توانید با خیال راحت یک کیف دیگر بابت حمل سوغاتی به وسایلتان اضافه کنید بدون اینکه نگران بار اضافه باشید. البته همانطور که بارها در بالاتر هم ذکر شد سبک ‌تر کردن بار سفر شما  به این معنا نیست که قید وسایل ضروری سفرتان را بزنید.


در ادامه نکاتی را خدمت شما عزیزان عرض میکنیم که با کمک آنها میتوانید از سفری سبک‌تر و بی‌دغدغه ‌تر لذت ببرید. کوله‌گردان ها از این روش‌ها جهت سبک ‌تر کردن بار سفرشان استفاده می‌کنند.


کوچک کردن چمدان 


بستن چمدان به شیوه کوله گردان


بستن چمدان به شیوه کوله گردان


در اولین گام میتوان گفت که در صورتیکه قصد دارید بارکمتری را همراه خودتان ببرید باید چمدان کوچکتری را هم انتخاب کنید به ناچار لوازمی که با خودتان همراه میکنید کمتر خواهند بود. معمولا عموم فکر میکنند که باید نسبت به لوازمی که دارند چمدان انتخاب کنند درصورتی که ابدا اینطور نیست شما باید چمدان مناسب سفرتان را انتخاب کرده و سپس سعی کنید هر آنچه را که نیاز است درهمان جا یدهید و از برداشتن لوازم غیر ضروری دیگر اجتناب کنید.
کوله‌گردان هایی که تجربه های متعدد دارند به طور طبیعی، تلاش می‌کنند تا از همه فضایی که در اختیار دارند برای برداشتن وسایل بهره ببرند. زمانیکه برداشتن یک کوله‌پشتی ۶۰ لیتری می‌تواند برای لوازم حیاتی شما کافی باشد، لازم نیست کوله پشتی ۸۰ لیتری را با خودتان همراه کنید. این کار باعث می‌شود که فقط وسایل اضافه را در جای خالی کوله پشتی خود جا داده و بارتان را سنگین تر کنید.
همین قانون در مورد سفر هم صادق است. اگر معمولا از چمدان کوچک استفاده می‌کنید، یک ساک دستی را جایگزین کنید. اگر معمولا ساک دستی برای سفر برمی‌دارید، ببینید آیا با یک کوله پشتی کوچک کارتان راه می‌افتد یا نه.بهترین راه برای سبک کردن بار سفراین است که از چمدان، ساک یا کیفی استفاده کنید که شما را وادار ‌کند تا وسایل کمتری بردارید.


لباس‌های کمتر با قابلیت‌های بیشتر


هر تکه لباسی انتخاب میکنید تا همراهتان ببرید باید با فکر باشد. باید لباسی انتخاب کنید که با ست‌های مختلف لباس قابل استفاه باشد فراموش نکنید که شما نمیتوانید ست های مختلف لباسی را بردارید. مثلا برداشتن یک پیراهن نخی آستین ‌بلند اسپرت که می‌توانید آن را هم با شلوار هم با شلوارک بپوشید میتواند انتخابی مناسب باشد. یک پولوشرت آستین کوتاه و شلوار جینی که تنها با هم پوشیده میشوند یقیینا برای شما یی که قصد دارید بار سفرتان را کم کنید مناسب نیست. 
انتخاب برخی لباس‌ها که فقط در موقعیت‌های خاص آب و هوایی میتوان آنها را پوشید اصلا انتخاب های مناسبی نیستند سعی کنید لباس‌هایی انتخاب کنید که همه‌جا قابل پوشیدن هستند و در آب و هوای مختلف بکار بیایند.حتما قبل از سفر آب و هوای مقصد را درنظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب لباس بکنید. برخی از مقصدها هستند که  لباس‌ها اصلا لازم نمی‌شود مثل لباس‌های گرم برای مقصدهایی که در تمام طول سال گرم هستند و فصل سرما ندارند.


جوراب و لباس زیر با قابلیت خشک شدن سریع


برفرض که شما فردی مستعد تعریق هستید یا به مقصدهایی می‌روید که احتمال عرق کردن شما زیاد خواهد بود در نتیجه باید این نکته را در نظر بگرید که جوراب و لباس‌های زیر شما زودتر کثیف می‌شوند. شاید فکر کنید مثلا برای سفر یک هفته‌ای با این اوصاف، به ۷ جفت جوراب و ۷ دست لباس زیر نیاز دارید. این مقدار لباس تقریبا نصف چمدان‌تان را اشغال خواهد کرد.این طرز فکر اشتباه است.
باید لباس‌هایی انتخاب کنید که دارای الیاف طبیعی باشند و زود خشک می‌شوند. پوشیدن این لباس‌ها اولا شدت تعریق را کاهش میدهد  و ثانیا در صورت شست و شو به سرعت قابل استفاده هستند. می‌تونید از دو جفت جوراب و دو دست لباس زیر تهیه شده از الیاف طبیعی و دارای خاصیت ضدتعریق و ضدبو بهره ببرید که وزن چندانی ندارند در صورت کثیف شدن یکی را شسته و دیگری را به تن کنید تا پایان سفر با جابجا کردن ان میتوان از شر عرق کردن و بوگرفتن لباس ها درامان باشید. در نهایت در صورتی به یک جفت یا یک دست لباس اضافه‌ تر نیاز داشته باشید، هر جایی به راحتی می‌توانید آن را پیدا کنید.


موقع انتخاب، کوچک‌ترها را انتخاب کنید! 


روش‌های بسیاری وجود دارد تا بتوانید وزن چمدانتان را  کاهش بدهید و حجم وسایل سفر را کمتر کنید. این روزها تقریبا همه لوازم آرایشی و بهداشتی در سایز‌های مناسب سفر هم محصولات زیادی را ارئه داده اند میتوانید کیف لوازم آرایشی و بهداشتی کوچکتری انتخاب کنید و در آن لوازم بهداشتی سفری خود را بگذارید.
یکسری از لباس‌های مخصوص سفر هم هستند که در صورت صحیح تا شدن حجم آنها بسیار کم می‌شود. می‌توانید از این وسایل مخصوص سفر بهره بگیرید که نقش زیادی در کاهش حجم و زن وسایل سفر دارند.


بررسی وسایل! 


این یک سنت قدیمی در بین کوله‌گردان است. بعد از اینکه همه وسایل خود را جمع کردید و تلاش کردید تا ضروری‌ترین و سبک‌ترین وسایل را بردارید، چمدان خود را با وسایل وزن کنید. وسایل را بیرون بریزید و آنها را دوباره بررسی کنید. هر کدام از وسایل را بردارید و در مورد آن، این سه سوال را از خودتان بپرسید:


  •     آیا جایی که می‌روم واقعا به این وسیله نیاز پیدا می کنم؟

  •     آیا این وسیله کاری برای من انجام می‌دهد که سایر وسایل موجود در چمدان، نمی‌توانند جایگزین آن باشند؟

  •     آیا این وسیله واقعا بهتر از گزینه دیگری است که در خانه دارم و سبک‌تر و کوچک‌تر است؟


اگر جواب شما به هر سه سوال، مثبت است، آن وسیله را در چمدان خود قرار دهید. اگر پاسخ به هر کدام از سوال‌ها منفی است، دوباره در مورد برداشتن آن وسیله فکر کنید. برای تصمیم‌گیری می‌توانید از مشورت دوستان و همسفران خود هم استفاده کنید.
بعد از اینکه دوباره وسایل را جمع کردید و در چمدان قرار دادید، آن را وزن کنید. در این حالت معمولا باید بار سفرتان سبک‌تر شده باشد و اطمینان حاصل می‌کنید که حتما همه وسایل ضروری را برداشته‌اید.
در نهایت اگر احساس امنیت وسایل بیشتر را ترجیح می‌هید، مشکلی نیست و می‌توانید با بار سنگین‌تر سفر کنید!

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه