امکان جدید گوگل مپ برای گشت و گذار راحت‌تر

امکان جدید گوگل مپ برای گشت و گذار راحت‌تر

تماشاچی -
در مقاله قبلی بود که شما عزیزان را با انواع کاربردهای گوگل مپ آشنا کردیم. هرچند که متاسفانه بسیاری از این قابلیت ها در ایران قابل استفاده نیست. اما باز هم معرفی آنها برای عزیزانی که قصد سفر به مناطقی خارج از ایران را دارند میتواند خیلی کمک کننده باشد. البته ناگفته نماند که این برنامه بصورت کامل در ایران غیر فعال نیست و کاربران ایرانی هم میتوانند از بسیاری از کاربردهای این برنامه استفاده کنند. در این مقاله شما را با امکان جدید گوگل مپ آشنا میکنیم که در مقاله قبلی به اختصار از آن یاد شد  این امکان جدید گوگل مپ با نام واقعیت افزوده، گشت و گذار در یک شهر جدید را برای مسافران راحت‌ تر خواهد کرد.


امکان جدید گوگل مپ


امکان جدید گوگل مپ


کاربرد امکان جدید گوگل مپ 


اینکه بتوانید با خیالی آسوده و بدون ترس از گم شدن و هدر رفت وقتتان با پای پیاده در یک شهر جدید راه بروید و از جاذبه ها دیدنی های آنجا دیدن بکنید یا حتی چرخی در بازار و فروشگاهایش بزنید، روشی عالی برای آشنایی با جاذبه‌ها و دیدنی‌های یک مکان جدید است که میتواند تجربه بینظیری از آن سفر را برایتان بسازد؛ ولی معمولا پیدا کردن اینکه بدانید از کدام مسیر باید حرکت کنید کمی دشوار به نظر میرسد.در این مواقع است که استفاده از گوگل مپ میتواند کمکی بزرگ برای شما باشد؛ اما در برخی موقعیت‌ها ممکن است استفاده از آن کم سخت شود، بعنوان مثال ندانید که کدام مسیر شما را زودتر به مقصد مورد نظرتان نزدیک میکند.
اما با وجود ویژگی جدیدی که اخیرا از طرف گوکل مپ رونمایی شده است، یعنی همان قابلیت Live View، با استفاده از واقعیت افزوده، این اپلیکیشن دقیقا به شما نشان خواهد داد که از کدام مسیر بروید این برنامه این کار را توسط استفاده از پیکان‌ها و علائم قرار گرفته در دنیای واقعی صورت میدهد.


امکان جدید گوگل مپ


امکان جدید گوگل مپ


نحوه کار این ویژگی جدید به این صورت است که : ابتدا مقصدی در اطراف خود که قصد بازدید از آن را دارید در برنامه سرچ میکنید یا با ضربه زدن روی نقشه، آن را مشخص می‌کنید. حالا دکمه‌ ی آبی ‌رنگ جهت‌یابی را که در پایین صفحه قرار دارد میفشارید. اکنون باید مسیرهای پیاده‌روی را از بالای صفحه مورد انتخاب قرار بدهید. Live View را از انتهای صفحه انتخاب کرده و سپس این امکان جدید، شما را برای طی کردن مسیر، راهنمایی خواهد کرد.
این امکان جدید توسط  Google’s Local Guides  و جامعه Pixel درطی چند ماه گذشته از هم نظر تست شده است و اکنون در دیوایس‌های اندروید و آی‌او‌اس که از ARCore و ARKit  پشتیبانی میشوند، قابل استفاده خواهد بود.


 دیگر کاربردهای گوگل مپ


همچنین  شما میتوانید  از کاربردهای دیگر گوگل مپ مانند کمک گرفتن برای دیدن همه پروازها و هتل‌هایی که در یک مکان رزرو شده اند، استفاده کنید؛ به کمک ویژگی Your Match رستورانی بیابید که مطابق با ذائقه و سلیقه شما شکل گرفته باشد و طبخ غذا در آن با ذائقه شما هماهنگ باشد. تا بتوانید بدون حتی خارج شدن از اپلیکیشن، رستورانی را رزرو کنید. اگر تنظیمات تاریخچه لوکیشن را در حالت روشن بگذارید، می‌توانید از ورژن به‌روز‌رسانی شده‌ی تایم‌لاین استفاده کرد تا همه مکان‌هایی که در یک شهر یا کشور بازدید کرده‌اید،یکجا برایتان قابل روئیت باشد. همچنین قادر هستید برخی از مکان هایی را که دیده اید  و یا نکاتی که در حین سفر آموخته اید را با دوستانتان به اشتراک بگذارید یا محل‌های مورد علاقه خود را برای سفرهای بعدی، از قبل تعیین کنید.در صورتی که شما هم تجربه ای در این مینه دارید و یا پیشنهادی برای دوستان گردشگر دارید که که چطور از قابلیت های دیگر این برنامه هم استفاده کنند میتوانید با ما و دوستان عزیزتان به اشتراک بگذارید. 

منبع : تماشاچی

نظرات