تیم منتخب یک دهه گذشته پاری سن ژرمن؛ نیمار غایب بزرگ

تیم منتخب یک دهه گذشته پاری سن ژرمن؛ نیمار غایب بزرگ
تماشاچی - با شروع سال 2020، مجلات و خبرگزاری‌های بزرگ دنیا در مقالات مختلفی عملکرد یک دهه گذشته بازیکنان مختلف و تیم‌های بزرگ اروپایی را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار دادند. مجله معتبر فرانس فوتبال نیز با بررسی عملکرد بازیکنان تیم پاری سن ژرمن در طول سالهای از ابتدای 2010 تا انتهای 2019 اقدام به معرفی تیم منتخب یک دهه گذشته این باشگاه کرده است. کارشناسان با توجه به بازیکنان سرشناس و کلیدی باشگاه پاری سن ژرمن در طول این مدت، ترکیب 3- 4- 3 را برای چینش بازیکنان انتخاب کرده‌اند، بررسی ترکیب این تیم برای طرفداران فوتبال خالی از لطف نیست.  
دروازه بان
دروازه‌ بان فعلی تیم پاری سن ژرمن کیلور ناواس است که عملکرد خوبی از خود در ترکیب این تیم ارائه داده است، اما بهترین گزینه برای قرار گرفتن در دروازه تیم  منتخب یک دهه گذشته برای پاری سن ژرمن بدون شک سالواتوره سیریگیو دروازه بان ایتالیایی و سابق این تیم است که در سال 2011 به این تیم پیوست و به مدت 5 سال از دروازه این تیم حراست کرد. سیریگیو در ترکیب پاری سن ژرمن عملکرد بسیار مطمئنی داشت و در مجموع 190 بازی را با پیراهن این باشگاه انجام داد که 145 بازی در لیگ 1 فرانسه و 30 بازی مربوط به لیگ قهرمانان اروپا می‌شود. سیریگیو به دلیل عملکرد فوق‌العاده بوفون در تیم ملی ایتالیا، فرصت زیادی برای بازی برای تیم ملی را نداشت اما بدون شک یکی از دروازه‌ بانان خوب و مطمئن یک دهه گذشته فوتبال دنیا محسوب می‌شود.
مدافعین
خط دفاع تیم منتخب یک دهه گذشته پاری سن ژرمن سه نفره است. مهمترین بازیکن در خط دفاعی تیاگو سیلوا است، سیلوا از زمان اولین حضورش در پاری سن ژرمن در سال 2012 تا به امروز که بیش از 300 بار با پیراهن این تیم به میدان رفته است همواره مدافعی مستحکم و کم اشتباه بوده که نقش زیادی در موفقیت‌های تیمش داشته است؛ در تیم منتخب، مارکینیوش در کنار سیلوا قرار گرفته است، این بازیکن در چند سال اخیر زوج بسیار مناسبی برای سیلوا بوده و خط دفاع پاری سن ژرمن را به یک دیوار بتونی غیر قابل نفوذ تبدیل کرده‌اند. مارکینیوش نیز در سال 2013 از تیم آ اس رم به این تیم پیوست و در این مدت 270 بار با پیراهن پاری سن ژرمن به میدان رفته است. نفر سومی که در خط دفاع تیم منتخب قرار گرفته است مکسول مدافع برزیلی این تیم است که در سمت چپ این تیم عملکرد درخشانی داشت. نکته قابل توجه در خط دفاعی منتخب این تیم، نبود دنی آلوز است، البته این امر شاید به این دلیل باشد که آلوز در سالهای پایانی دوران حرفه‌ای خود به این تیم پیوست. نکته ویژه دیگر خط دفاعی، ملیت برزیلی هر سه  بازیکن می‌باشد.
بازیکنان خط میانی
در خط میانی تیاگو موتا، مارکو وراتی و متیودی در کنار هم قرار گرفته‌اند، این سه بازیکن در زمان مربیگری لوران بلان و اونای امری، خط هافبک تیم پاری سن ژرمن را به یکی از بهترین خطوط میانی در سطح اروپا تبدیل کرده بودند. موتا عملکرد فوق‌العاده‌ای در کارهای دفاعی داشت و قدرت حفظ توپ بالایی داشت. وراتی نیز علاوه بر حفظ توپ، به عنوان بازیساز در میانه میدان برای پی اس جی آقایی می‌کرد و متیودی نیز بازیکن بسیار پرتلاشی بود که هرچند در اکثر مواقع بازی او به چسشم نمی‌آمد اما همواره در خدمت تیم بود و نقش مهمی در کیفیت بالای تیمش داشت؛ این سه بازیکن در مجموع 825 بار برای پاری سن ژرمن به میدان رفته‌اند.  
بازیکن دیگری که در کنار این سه بازیکن در خط میانی و متمایل به سمت چپ حضور دارد آنخل دی‌ماریا است، دی‌ماریای آرژانتینی در سال 2015 بعد از یک دوره حضور ناموفق در منچستریونایتد به پاری سن ژرمن پیوست و در این مدت 205 بار با پیراهن این تیم به میدان رفته است که موفق به ثبت 79 گل و همچنین 78 پاس گل برای تیمش شده است. 
مهاجمان
انتخاب بازیکنان خط حمله بدون شک سخت ترین مرحله در انتخاب تیم یک دهه گذشته تیم پاریسی است. سه بازیکنی که برای این پست انتخاب شده‌اند عبارتند از ادیسون کاوانی، زلاتان ابراهیموویچ و کیلیان ام‌باپه؛ بحث و جدل‌ های فراوانی وجود دارد که نیمار با توجه تکنیک و عملکرد فوق‌العاده‌اش، شایستگی حضور در ترکیب منتخب پاری سن ژرمن را دارد اما در انتخاب ترکیب اصلی همیشه باید واقعیت‌ها را دید و پذیرفت؛  کاوانی با 198 گل زده برای پی اس جی، بهترین گلزن تاریخ این باشگاه محسوب می‌شود و وجود او در ترکیب اصلی لازم و ضروری است. زلاتان نیز با 156 گل برای پاری سن ژرمن در رده دوم بهترین گلزنان تاریخ این باشگاه قرار دارد، زلاتان علاوه بر عملکرد عالی در گلزنی، در زمان حضورش در این تیم باعث شد تا پاری سن ژرمن از نظر شخصیتی نیز به سطح بالاتری برسد. در سمت راست این دو بازیکن نیز ام‌باپه حضور دارد، این نابغه 21 ساله از زمان حضورش در سال 2017 در پاری سن ژرمن تا به حال 107 بازی برای این تیم انجام داده که حاصل آن 79 گل و 43 پاس گل بوده است. 
 
منبع : تماشاچی
برچسب : پاری سن ژرمن

ارسال دیدگاه