بررسی هجومی ترین ترکیب پرسپولیس با یحیی گل محمدی

بررسی  هجومی ترین ترکیب پرسپولیس با یحیی گل محمدی
تماشاچی - حتما به یاد دارید که گابریل کالدرون سرمربی سابق پرسپولیس همواره از عدم وجود مهاجمی با کیفیت و بلند قامت در ترکیب بازیکنان پرسپولیس گلایه میکرد اما با خروج کالدرون، مدیران پرسپولیس به سراغ دو مهاجم بلند قامت و با کیفیت به نام های آنتونی استوکس و اوساگونا رفتند و حالا دست سرمربی جدید این تیم یعنی گل محمدی برای انتخاب تاکتیک های مختلف باز تر از نیم فصل اول است. در ادامه به بررسی ترکیب پرسپولیس با بازیکنان جدید این تیم می پردازیم.
 
 
 

پرسپولیس با چه سیستمی در نیم فصل دوم به میدان می رود؟در خط دروازه احتمال اینکه دوباره علیرضا بیرانوند به قفس طوری سرخ ها بازگردد بسیار زیاد است؛ اگرچه رادوشویچ با عملکرد خیره کننده خود در بازیهایی که برای پرسپولیس به میدان رفت، تحسین هواداران این تیم را برانگیخت اما کادر تمام ایرانی گل محمدی احتمالاً بار دیگر مراعات بیرانوند را که نفر اول دروازه تیم ملی نیز محسوب می شود خواهد کرد و او که با کالدرون نیز به مشکل خورده بود، بار دیگر در درون دروازه خواهد ایستاد.


در خط دفاعی، تقریباً وضعیت مشخص است. یحیی که علاقه ای به استفاده از سیستم های سه دفاعی ندارد، قطعاً با سیستمی با 4 مدافع پرسپولیس را به میدان خواهد فرستاد و به نظر می رسد انتخاب های اصلی او در دفاع راست، شیری، در دفاع میانی خلیل زاده و کنعانی زادگان و در دفاع چپ انصاری باشند.


در خط میانی با توجه به پتانسیلی که نفرات فعلی دارند احتمالاً گل محمدی در بازیهایی که میزبان است با سه هافبک میانی و در بازیهای خارج از خانه با 4 و حتی 5 هافبک، تیمش را روانه می دان می کند. در سیستم های سه هافبکه، انتظار می رود احمد نوراللهی در پست هافبک دفاعی، و مهدی ترابی و بشار رسن جلوتر از او بازی کنند.


در خط حمله به نظر می رسد تقریباً وضعیت سه مهاجم این تیم مشخص است و اوساگونا در مرکز خط حمله بازی خواهد کرد و علی علیپور و وحید امیری نیز به عنوان دو وینگر از او حمایت خواهند کرد.


در پرسپولیس پر مهره فعلی نفرات مطرحی همچون سید جلال حسینی، امید عالیشاه، سیامک نعمتی و آنتونی استوکس و حتی کمال کامیابی نیا مجبور به تحمل نیمکت نشینی هستند که باید دید، یحیی چه تدبیری برای مدیریت نیمکت پرسپولیس خواهد داشت. 
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه