مکانیزم ماشه وزارت ورزش در قبال ریزترین مسائل استقلال و پرسپولیس

مکانیزم ماشه وزارت ورزش در قبال ریزترین مسائل استقلال و پرسپولیس

تماشاچی - صبح امروز یکی از معاونین وزیر ورزش با بی پروایی تمام به مالک تیم شهرخودرو حمله کرد و مدعی شد اگر حمیداوی مدرکی دال بر فشار وزیر ورزش در جریان انتقال اجباری گل محمدی به پرسپولیس دارد، رو کند! او که در اظهارات خود به طور کلی اعتراف کرد از همه چیز بی اطلاع است به یکباره وارد پرونده ای شده که از هیچ چیز آن اطلاعی ندارد و در ادامه عوام فریبی شب گذشته در برنامه فوتبال برتر که مدیرعامل پرسپولیس مدعی بود، به قرآن قسم می خورد که به کسی بابت رضایتنامه گل محمدی زنگ نزده، قصد داشت وزیر ورزش را از این اتهام مبرا کند. البته با رصد اتفاقاتی که در سالهای گذشته برای دو تیم استقلال و پرسپولیس رخ داده به سادگی می توان به این نتیجه رسید که وزارت ورزش بر خلاف ادعای علی نژاد، در ریزترین مسائل دو تیم استقلال و پرسپولیس نیز دخالت می کند به طوری که از توضیخ مستقیم شخص وزیر برای جذب مرتضی تبریزی در استقلال و همچنین جمله معروف صندلی من را بگیرید ولی علیپور را نه ! به عنوان بارزترین مصداق های عیان ورود وزیر ورزش در جزئیات دو باشگاه استقلال و پرسپولیس یاد کرد.


اگرچه مدیران سابق استقلال بارها و به دفعات از دخالت مستقیم شخص مسعود سلطانی فر در امور داخلی باشگاه استقلال خبر دادند اما برای اثبات این موضوع کافیست به یک موضوع ساده در این دو تیم اشاره کرد که اتفاقات در آنها با خواست وزارت ورزش که متولی هر دو باشگاه است، انجام می شود.


مورد 1: خواست وزارت ورزش، خروج جبارف و تیام از استقلال بود


هواداران استقلال به خوبی به یاد دارند که دو سال پیش چطور به طرز عجیبی شاکله اصلی این تیم متلاشی شد و دو عنصر اصلی و تاثیرگذار در موفقیت تیم شفر یعنی سرور جبارف، مامه تیام به بهانه نبود منابع مالی از تیم جدا شدند اما به فاصلخ چند روز پس از روی کار آمدن مهره مورد نظر سلطانی فر یعنی امیرحسین فتحی، به یکباره چاه نفت در باشگاه استقلال پیدا شد و با مبلغی به مراتب بیشتر از آنچه تیام و جبارف طلب کرده بودند، آنها 4 بازیکن به نام های همام طارق، مرتضی تبریزی، الحاجی گرو، مارکوس نیومایر را جذب کردند.


مورد 2: خواست وزارت ورزش خروج استراماچونی از استقلال بود


یکی دیگر از شگفتی های وزارت ورزش در ماه های اخیر، هدایت سرمربی تیم مقتدر و صدرنشین آن روزهای لیگ به سمت در خروج باشگاه بود. بار دیگر مدیران منصوب توسط وزارت ورزش با تعویق عمدی پرداخت به استراماچونی او را به مرحله ای رساندند که قادر به استفاده از بند فسخ قراردادش باشد و در نهایت نیز با یک خیمه شب بازی عوام فریبانه ظاهراً در جهت بازگرداندن استرا تلاش می کردند اما مهره های آنها در داخل ایران، هر روز بیشتر از دیروز استرا را عصبانی می کردند و در آخرین حرکتشان، مبادرت به انتشار قرارداد استرا در سانه ها کردند که به طور کلی نظر استراماچونی برای بازگشت را عوض کرد. جالب اینکه بار دیگر پس از خروج استرا از تیم، یک چاه نفت دیگر در باشگاه استقلال پیدا شد و جذب دو بازیکن خارجی و پرداخت به بازیکنان داخلی و پرداخت مطالبات عقب مانده میلیچ و دیاباته انجام شد تا مشخص شود، هدف دوستان کنار گذاشتن استرا بود که به آن رسیدند و پس از رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده، به یکباره سر و کله پول در این باشگاه پیدا می شود!


مورد 3 : خواست وزارت ورزش خروج کالدرون از پرسپولیس بود


در یکی از موردهای جالب دیگر نیز به هدایت سرمربی تیم پرسپولیس به سمت در خروجی باشگاه می توان اشاره کرد. کالدرون که توانسته بود علی رغم انتقادات عملکرد خوبی از خود به نمایش بگذارد و با تیمش صدرنشین نیم فصل شود با مخالفت برخی از ارکان درونی تیم از جمله افشین پیروانی، انصاری فرد و بازیکنان شاکی مواجه بود که در نهایت نیز همین لابی قوی توانست با مساعدت وزارت ورزش نشینان، او را به سمت فسخ قرارداد سوق دهد. به نظر شما چطور ممکن است با سرمربی تیمی که صدرنشین نیم فصل شده، این برخورد شود و در شرایطی که اتفاقات استراماچونی، الگویی برای مدیران پرسپولیس شده بود، بار دیگر کالدرون به سبب عدم پرداخت دستمزدش بتواند قراردادش را فسخ کند؟ جواب این سوال مشخص است چرا که مدیران پرسپولیس که منصوبین سلطانی فر هستند، به این نتیجه رسیدند که تیمشان با کالدرون به جایی نخواهد رسید و از همین حیث با به راه انداختن یک نمایش تکراری و عدم پرداخت مطالبات کالدرون، او را به سمت در خروج باشگاه هدایت کردند(این مورد توسط کالدرون تائید شده است) و در کمتر از 24 ساعت نیز گزینه مدنظر خود را با قشون کشی و اعمال فشار بر مالک تیم شهر خودرو، به پرسپولیس آوردند. نکته جالب اینکه بار دیگر یک سناریوی تکراری در پرسپولیس شاهد بودیم چرا که تا پیش از این، پولی برای پرداخت دستمزد کالدرون در باشگاه وجود نداشت اما به محض خروج قطعی او از تیم، به یکباره یک چاه نفت دیگر در باشگاه پرسپولیس شناسایی شد و مدیریت این تیم مبادرت به خرید دو بازیکن خارجی به نام های اوساگونا و احتمالاً آنتونی استوکس کرد و پرداخت سنگینی به مالک شهر خودرو برای رضایتنامه گل محمدی انجام شده و پرداخت طلب بشار رسن نیز در برنامه های انصاری فرد قرار دارد و از این گذشته بخشی از مطالبات بازیکنان داخلی نیز پرداخت شد که همگی نشان می دهد، مشکل پول پرسپولیس تا زمانی وجود داشته که کالدرون در این تیم حضور داشته و پس از خروج قطعی او از تیم، همه مشکلات مالی به یکباره بر طرف شدند.


با رصد اتفاقات چند سال اخیر به سادگی می توان دریافت که وزارت ورزش با مکانیزمی ساده، اراده خود در اتفاقات ریز دو باشگاه استقلال و پرسپولیس را تحمیل می کند و  تاکنون توانسته بارها از استیضاح و پاسخگویی به نمانیدگان مردم در این خصوص فرار کند تا وزیر متواری دولت کابینه با بدترین آمار ممکن، همچنان در مسند قدرت باشد؛ البته با انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی احتمالاً تعداد دوستان سلطانی فر در مجلس نیز به حداقل خواهند رسید و او اولین وزیری خواهد بود که در مجلس جدید، باید کابیه دولت را ترک کند چرا که آنقدر حجم ابهامات و فساد در فوتبال ایران در دوران سلطانی فر بالا بوده که احتمالاً قادر به پاسخگویی در مورد آنها نیست.


 


پی نوشت: جناب علی نژاد که به دنبال سند در حرفهای حمیداوی می گردند، بهتر است در خصوص بایگانی شدن پرونده جعل قرارداد مهدی طارمی که به گفته مسئولین وقت استقلال به درخواست شخص وزیر ورزش صورت گرفت، به افکار عمومی پاسخگو باشند تا بعداً در جریان جزئیات تضعیف یکی از نمایندگان فوتبال ایران (شهر خودرو) به فاصله 10 روز به بازی حساس پلی آفش در لیگ قهرمانان آسیا قرار بگیرند. علی نژاد باید از رئیسش این سوال را داشته باشد که چطور ممکن است مدیری که باعث نابودی استقلال صدرنشین شد، همچنان در بدنه مدیریتی این تیم قرار داشته باشد؟


 


وزارت نشینان با سیاست ماشه در دو تیم استقلال و پرسپولیس مدیریت می کنند و اگر مدیر منصوبی توسط آنها، مطابق میلشان عمل کند که ماندگار است و اگر اینطور نباشد، ماشه را چکانده و او محکوم به استعفا یا برکناری خواهد شد و همانطور که در چند مورد بالا اشاره شده، محدودیت منابع مالی نیز ابزار دوستان برای کنترل مدیران منصوبشان در هیئت مدیره استقلال و پرسپولیس است.


 


استاد سلطانی فر عزیز شاید شما سیاسی باشید اما مردم احمق نیستند و در حوادث اخیر نیز به خوبی دروغگوها را شناسایی کردند.


 

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

هاکان

روزنامه گلم امروز گفته که بازم دارن فشار میان به تراکتورسازی که بی خیال قضیه استوکس بشه تا بتونه بیاد پرسپولیس

میرعماد

مربیگری تو پرسپولیس طوری شده که میگن تو فقط بیا .. بقی کاراش با ما . منتها دیدن این کالدرون خیلی پرت تشریف داره و با این نمیتونن به جایی برسن سریع زمینه خروجشو فراهم کردن . از اونورم دیدن استقلال استراماچونی خیلی خطرناکه و با داور هم نمیتونن جلوشو بگیرن اون بدبختم کله پا کردن رفت . ینی شاشیدم تو تک تک قهرمانیای تیم حقیر پیزوری

ناظر بین المملی

برای همینم هست که کل هوادارای فوتبال پاک از تیم لجن حکومتی لنگ بدشون میاد و با شکست این تیم تو فینال آسیا میتونم بگم 60-70 میلیون نفر خوشحال شدن و اساتید دروغ و صحنه سازی ناراحت شدن چون هزینه سنگینی کرده بودن تا سوگولیشون قهرمان اسیا بشه

سلطان مسعود

هنوز یادمون نرفته این زالو چطوری دستور داد نقل و انتقالات استقلال متوقف بشه و یهو دو تا بازیکنی که با استقلال توافق کرده بودن یه دفعه سر از پرسپولیس در اوردن

سهیل

دیگه این فوتبال رو دنبال نمی کنم ...

جی جی

تا 1400 باید این شیطانی خر رو تحمل کنیم . بی همه چیز خودش خره فک میکنه بقیه هم مثه خودش هستن و نمیفهمن . هنوز یادمون نرفته گریه ش گرفته بود بابت رفتن مهدی طارمی و همه کار کرد تا برش گردونن و برا همینم هست که دستش توی فساد هست و مجبوره ماسمالی کنه وضعیتو .