بستن چمدان و چند اشتباه رایج

بستن چمدان و چند اشتباه رایج

تماشاچی -همانطور که میدانید اولین چیزی که در زمان سفر کردن نیازمند آن هستیم بستن چمدان هاست. اینکه بدانیم چطور چمدانمان را در عین سبکی پر از لوازم ضروری مورد نیازمان بکنیم که به درست در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و کمترین فضا را اشغال کرده اند یقیننا میتواند سفر لذتبخش تر و کم بار تری را برایمان به همراه داشته باشد. مطمئنا سفر کردن تنها با یک کوله پشتی و یا یک چمدان جمع و جور میتواند برای همه ما بهتر باشد. البته این ابدا بدان معنی نیست که لوازم ضروری سفرمان را برای به هراه داشتن بار کمتر برنداریم. نه اصلا. اتفاقا برعکس ، در این مقاله سعی شده اشتباهات ما در بستن چمدان ها مشخص شده و شیوه صحیح آن را بیاموزیم. لطفا با ما همراه باشید.


بستن چمدان و چند اشتباه رایج 


ضرورت یادگیری بستن چمدان به طرز صحیح


معمولا تجربه باز شدن شامپو و یا مواد مایع درون چمدان ها که تمام لباس ها و دیگر وسایلمان را خیس و رنگی کرده اند چیزی نیست که برای خیلی از ما غربیه باشد . در طول زندگی با برای خودمان پیش آمده و یا دست کم از دیگران بروز این موضوع را زیاد شنیده ایم. تمام این مشکلاتی که در زمان بستن چمدان ها رخ میدهد از سر ناآگاهی و یا حداقل نداشتن آگاه ی کافی راجع به بستن چمدان با مواد و وسایل  است.


بسته‌بندی مناسب ضدآفتاب 


معمولا سعی میکنم چمدانم را در نهایت دقت ببندم اما همین سال گذشته بود که به محض بازگشت از ایبیزا ، دیدم که بطری ضدآفتابم شکسته و روی تما وسایل ریخته است. از آنجا که لکه‌های چرب و سفید آن روی لباس‌های سفید و رنگ روشن ریخته و بسیار بد نمودشان کرده بود و با چند بار شست‌وشوهم باز با سماجت از روی لباس‌ها پاک نشد و متاسفانه ناگزیر چند تا از بهترین لباس هایم را دور ریختم. ناگفته نماند که ممکن است همیشه خسارت در اثر بد بستن چمدان با این سادگی و با خسارات کمی همراه نشود و خسارت گران قیمت تری به همراه داشته باشد این توصیه خصوصا برای کسانی که بطری آبشان را در کنار گوشی هایشان  قرار میدهد.


بستن چمدان و چند اشتباه رایج 


توصیه مهم : بطری‌های خود را خصوصا آنهایی را که حاوی آب هستند در کیسه‌های زیپ ‌دار قرارداده و سعی کنید که میانشان  را وسایل نرمی نظیر حوله بگذارید. تا در صورت یکه به چمدان‌تان فشاری آمد، آسیبی به بطری‌ها نرسد.


خرید کوله ‌پشتی


به تازگی فارغ ‌التحصیل شده بودم و صرفه جویی زیادی میکردم تا بتوانم سفر دور دنیایم را قطعی کنم. به همین جهت هم تصمیم داشتم اولین و ارزانترین کوله پشتی هایی را که در بازار موجود هستند خرید کنم و در آخر هم موفق شدم کوله پشتی را در یکی از مغازه سرکوچه خودمان بخرم.


بستن چمدان و چند اشتباه رایج 


بستن چمدان و چند اشتباه رایج 


تنها نکته ای که در خرید آن از نظر گذراند مرنگ بنفش خوشرنگ آن بود؛ در حالی که مهمترین عوامل مورد های دیگری نظیر کیفیت آستر آن هستند، چرا که این کوله پشتی تنها تا سه چهار ماه اول سفرم دوام آورد. کف ترمینال اتوبوس سان فرانسیسکو نشسته بودم و مشغول دوختن کوله‌ پشتی‌ام بودم!
توصیه: حتما برای سفرهای طولانی کوله پشتی انتخاب کنید که مقاوم باشد. حتما در مورد آستر و کیفیت دوخت دقت داشته باشید کوله ای متناسب با چثه خودتان انتخاب کنید چک کنید بندهای دوش آن پهن و مقاوم باشند تا شانه هایتان را اذیت نکنند و مهمترین تجربه ای که میتوان در اختبارتان قرار بدهم این است که حتما نخ و سوزن همراهتان داشته باشید! 


جداکردن وسایل


بستن چمدان و چند اشتباه رایج 


بستن چمدان و چند اشتباه رایج 


درست به یاد دارم اولین سفر مشترکی که با همسرم داشتمتصمیم گرفتیم تا تمام وسایلمان را درون چمدانی بزرگ جا بدهیم چون تنها یک ماشین اجاره ای کوچک داشتیم. میتوانم بگویم که نیمی از مسافرت ما صرف پیدا کردن وسایل در چمدان میشد و نیمی دیگر صرف برگرداندن وسایل درون چمدان. چرا که مجبور میشدیم برای پیداکردن یک جفت جوراب، تمام وسایل دیگر را خالی کنیم و بگردیم و از طرفی مجدد لوازمات را باید درون چمدان برمیگرداندیم. سوای از اینها در انتهای سفر، چمدان‌ ما مملو از لباس‌های تانشده ای و به‌هم ریخته ای بود که هربار احساس میکردیم چیزی نیاز داریم ناگزیر بودیم تا کل وسایل را بیرون بریزیم و دوباره در چمدان قرار بدهیم.  
توصیه: زمانی که با یک همراه به مسافرت میروید حتما به صورت جداگانه چمدان های کوچکی بردارید و لوازمتان را باتوجه به برنامه روزانه هاتان با الویت روی هم بچینید.


چمدان سبک 


سال‌ها پیش بود که به همراه دوستم، پیاده ‌روی از ساحل تا ساحل در سراسر بریتانیا را در پیش گرفتیم و از سنت بیز در کامبریا تا رابین هودز بی در یورک‌شر را پیاده طی کردیم. ما توانستیم تا این مسیر ۳۰۸ کیلومتری را که از وسط سه پارک ملی عبور می‌کرد، در طی هفت روز سخت بپیماییم، و در تمام مسیر چمدان های سنگین و کمرشکنمان هم همراه ما بود، سال‌هابعد از آن متاسفانه مجددا همین اشتباه را مرتکب شدم و بار سفر بسیار زیادی را با خود حمل کردم؛ اما اینبار دیگر اطمینان دارم که این اشتباه را مرتکب نخواهم شد.
توصیه: همه‌ی لوازمتان را در یک ‌جا بگذارید، سپس نیمی از آن‌ها را کناری گذاشته و شروع به بستن چمدان‌تان بکنید.


قراردادن داروها در یک جا 


بستن چمدان و چند اشتباه رایج 


من همیشه طبق عادت همه‌ی قرص‌های ویتامینم را برای تعطیلات همراهم میبرم و اوایل امسال فکر کردم که برای داشتن فضای بیشتر در چمدان دستی‌ کوچکم، همه‌ی بطری‌هادرون کفش‌هایم جای بدهم. البته نگفته نماند که این موضوع هنگام حضور در فرودگاه، چقدر موجب جلب‌ توجه مأموران امنیتی و هدر رفت زمان من شد اما فضای کمتری را اشغال کرد!
توصیه:  تمامی داروها، ویتامین‌ها و کرم‌ها و غیره را باهم بسته بندی کنید. در صورتیکه بتوانید ویتامین‌ها را در کنار چسب ‌زخم و قرص‌های مسکن بگذارید در مقایسه با گذاشتن آن‌ها در کفش‌هاتان، کمتر باعث شک‌وظن مأموران خواهد شد.


همراه داشتن تجهیزات فناوری و وسایل جانبی 


من همیشه در رابطه  با برداشتن تجهیزات سفر بسیار منظم بوده ام و علاوه بر برداشتن آداپتورهای مناسب، فناوری‌های لازم را نیز همراهم برمیدارم. اما یکبار با بد شانسی برای عروسی خانوادگی از انگلیس به استرالیا برمیگشتم که متوجه شدم شارژر و باتری دوربین را همراهم برداشته اما خود دوربین را نه! این موضوع بشدت من را ناراحت و افسرده کرد به طوری که نتوانستم لذت زیادی از سفرم ببرم.
توصیهحتما قبل از سفر تمامی تجهیزاتتان راچک کنید، به‌ طور مثال باید چک کرده باشید تا رسیدن به اولین منبع برق دستگاه های برقی ما شارژ داشته باشند، کارت حافظه‌تان به‌اندازه‌ی کافی فضای خالی داشته باشد و مواردی مانند این. البته لوازم اصلی مانند دوربینتان را هم مانند من جا نگذارید! چون هرچقدر که لوازم اصلی وابسته به لوازم جانیشان هستند برداشتن لوازم جانبی بدون هدف اصلی فقط ار اضافه درست کردن است.


خرید سوغاتی 


در طی سفرمان به جزایر مانش بود که سه عدد قهوه‌جوش به‌عنوان سوغاتی خریدیم برای آنها فکری تعبیه نکرده بودیم و با وجود نبود فضای کافی مجبور شدیم آنها را بزور درون چمدانمان جا دادیم. با گذر از اینکه ماموران امنیتی با دیدن اشای فلزی درون چمدان ما اصلا خوشحال نشدند! و ما را هم کم یناراحت کردند اما در آنجا یاد گرفتیم همیشهمتناسب با فضایی که داریم سوغاتی بخریم.
توصیه در زمان خرید سوغاتی فضای خالی چمدان و کیسه هایتان را در نظر داشته باشید و حتما یک ساک دستی کوچک جداگانه برای جای دادن آنها بردارید. حتما خصوصا در سفرهای طولانی از خرید سوغاتی های بزرگ اجتناب کنید.
در صورت که شما هم تجربه ای دیگر در مورد بستن چمدان و توصیه های مربوط به آن دارید خوشحال میشویم ما و دوستانتا نرا این تجربه آگاه کنید تا به این ترتیب دیگر بستن ناآگاهانه و اشتباه چمدان ها موجب برهم ریختن برنامه های سفر و از دست رفتن زمان ترتیب داده شده نشود و بتوانیم بیشتر لذ ت را از برنامه ریزی که کرده ایم ببریم. د رنهای یک توصیه کلی باقی میماند که این است:
در زمان جمع کردن وسایل فکر کنید که آیا این وسیله ای که برداشته اید را میتوان با هزینه های اندک در میان راه تهیه کرد؟ به عنوان مثال برداشتن چند عدد دستمال مرطوب میتواند برای شما کافی باشد تا زمانیکه به یک فروشگاه در مکان هدفتان  برسید نیازی نیس در تمام مسیر بسته بزگ دستمال مرطوب را با خودتان حمل کنید. برداشتن برخی خوراکی های هم همینطور شما میتوانید در حین سفر در صورت نیاز هب هرکدامشان آنها را خریداری کنیدو خلاصه کلام اینکه دقت داشته باشید زیره به کرمان نبرید! بار اضافی موجب خستگی شما و عدم لذت بردنان از مسیر و جاذبه ها میشود و در نهایت این موضوع باعث دلزدگی از سفر و کاهش سفرهای سالیانه در کشورمان میشود که یقیننا طبعات روانی مانند افسردگی ، عدم خوشحالی و تندرستی و موارد ااینچنینی را برای مردم عزیزمان در پی دارد هرچند شاید با خودتان بگویید که مهترین مسئله برای اقدام به سفر داشتن شرایط است ما باور کنید بستن چمدان هم درست به همان اندازه میتواند بادارنده و یا تشویق کننده باشد. زمانیکه برای مسافرتتان تنه به یک کوله پشتی نیاز دارید و نیازی نیست از ماها قبل برنامه ریزی کنید ناخودآگاه سفر کرن و بستن چمدان به برنامه ای روتین برایتان تبدیل خواهد شد.

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه