آشنایی با کیکه ستین سرمربی جدید بارسلونا

آشنایی با کیکه ستین سرمربی جدید بارسلونا

تماشاچی -بعد از شکست بارسلونا مقابل اتلتیکو مادرید در نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا بود که شایعات اخراج ارنستو والورده قوت گرفت و در نهایت دقایقی پیش باشگاه کاتالانی به طور رسمی اعلام کرد که بعد از دو فصل و نیم، به همکاری با این مربی پایان داده است. بلافاصله هم کیکه ستین، سرمربی سابق بتیس به عنوان جانشین او معرفی شد.


 


بامداد امروز (سه‌شنبه به وقت تهران) سرانجام اقدام به اخراج ارنستو والورده از سمت سرمربیگری بارسلونا و کیکه ستیِن را جانشین او کرد. این اخراج در پی نتایج پرفراز و نشیب بارسلونا در فصل جاری و درست پس از شکست ناامیدکننده ۳ بر ۲ آبی‌واناری‌ها مقابل اتلتیکومادرید در دیدار نیمه‌نهایی سوپرجام اسپانیا صورت گرفت.


ستیِن ۶۱ ساله که سابقه سرمربیگری تیم‌هایی همچون لاس‌پالماس و رئال بتیس را در کارنامه‌اش دارد تا سال ۲۰۲۲ هدایت کاتالان‌ها را برعهده خوهد داشت، اما بر اساس ادعای شبکه تلویزیونی «ESPN» در قرارداد وی بند فسخی وجود دارد که طرفین می‌توانند در پایان فصل جاری به همکاری با یکدیگر پایان دهند و به این ترتیب بارسلونا می‌تواند سراغ استخدام سرمربی دیگر برود.


کیکه ستیِن که شصتمین سرمربی تاریخ باشگاه بارسلونا است، علاقه زیادی به بازی شطرنج دارد و سابقه بازی با شطرنج‌بازان مطرح دنیا از جمله آناتولی کارپوف و گری کاسپاروف را دارد. نکته جالب اینجاست که در رنکینگ جهانی فدراسیون جهانی شطرنج (FIDE)، سرمربی جدید بارسا با ریتینگ ۲۰۵۵ در رتبه جهانی ۵۴ هزار ۴۱۹ قرار دارد.


آخرین تجربه سرمربیگری ستین ۶۱ ساله بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ در رئال بتیس بود. او در ماه ژانویه سال گذشته نیز بحث حضورش روی نیمکت آبی‌واناری‌ها مطرح بود، اما در نهایت این اتفاق نیفتاد و او در ادامه در ماه مِی سال ۲۰۱۹ از سرمربیگری بتیس اخراج شد. از آن زمان بحث حضورش روی نیمک تیم‌های مختلف از جمله واتفورد مطرح بوده است.


سرمربی جدید بارسلونا که متولد شهر بندری سانتاندر واقع در شمال اسپانیاست، پیش از این چندین اظهارنظر جالب داشته که قطعاً به مذاق هواداران بارسا خوش می‌آید.


ستین زمانی که برای اتلتیکومادرید بازی می‌کرد در اظهارنظری مشهور با اشاره به اینکه عاشق فلسفه کاری یوهان کرایف فقید است، گفته بود؛ «حاضرم انگشت کوچکم را بدهم و در بارسلونای تحت‌هدایت یوهان کرایف بازی کنم».


وی همچنین زمانی که سرمربی رئال بتیس بود، گفته بود؛ «دوست دارم روزی سرمربی بارسلونا شوم!» که این باعث شده بود تا هواداران بتیس از این اظهارنظر او ناراحت شوند و موضع بگیرند.


کیکه همچنین زمانی که هدایت لاس‌پالماس را برعهده داشت، اظهار داشته بود: «من واقعاً هرگز تا زمانی که بازی بارسلونای تحت‌هدایت کرایف را ندیده بودم، به درکی از فوتبال نرسیده بودم. اولین باری که بازی تیم تحت‌هدایت او را دیدم، دنیای جدیدی به روی من باز شد. همان موقع بود که متوجه شدم فوتبال ورزشی گروهی است که با همکاری بازیکنان می‌توان توپ را در کل زمان بازی در اختیار داشت».


وی همچنین در ماه مِی ۲۰۱۹ در اظهارنظر جالبی گفته بود: «وقتی بازیکنی مانند ژاوی بازنشسته می‌شود، مثل این می‌ماند که شما کلیه خود را از بدن‌تان خارج کنید. روزی هم که لیونل مسی کفش‌هایش را بیاویزد، من برای همیشه گریه خواهم کرد».

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

مودریچ

تیمش قشنگ بازی میکنه این خیلی مهمه