فواید شگفت انگیز ورزش در آب

فواید شگفت انگیز ورزش در آب

واقعیت این است که تقریباً همه می توانند از ورزش های آبی بهره مند شوند. در اینجا چندین دلیل وجود دارد که چرا شما باید در آب ورزش کنید.

1. استحکام می بخشد
لحظه ای در مورد آب فکر کنید. در حالی که ممکن است کاملاً واضح باشد که آب از هوا ضخیم تر است ، بسیاری از مردم فکر کردن در مورد تناسب اندام را رها نمی کنند. در اصل ، هر جهت که حرکت می کنی، هر ضربه ، لگد ، پیچ و تاب و چرخش  نیاز به حر کت علیه مقاومت آب دارد.

شنا کردن یا آهسته دویدن یک مایل در آب بسیار طولانی تر از پیاده روی یا دویدن یک مایل در زمین است. این امر به این دلیل است که شناکردن  یک مایل به دلیل مقاومت مداوم آب ، بسیار دشوارتر است. وقتی در مقابل مقاومت آب تمرین می کنید ، ماهیچه های شما رشد می کنند و قوی تر می شوند ، به ویژه هنگامی که  برای پیشرفت کردن تلاش می کنید.

2. تحمل شنا برای مفاصل آسان است
تحمل شنا و سایر ورزش های آبی برای مفاصل بسیار آسان است. تحمل این فعالیت های کم وزن و بدون تأثیر وزن ، این امکان را برای افرادی که اضافه وزن دارند ، افراد باردار ، مجروح و یا افرادی که دردهای مفصلی مزمن را تجربه می کنند، فراهم می کند تا به راحتی در آب شنا کنند. این همان عواملی است که باعث می شود ورزش های آبی در اختیار جمعیت هایی قرار بگیرند که ممکن است نتوانند دوچرخه سواری کنند ، برای دویدن بروند یا وزنه برداری انجام دهند.

و از آنجایی که شنا فشار کمی روی مفاصل می آورد ، خطر آسیب کمی نیز دارد. در حالی که ممکن است در طول پیاده روی  پایتان پیچ بخورد یا هنگام یک ورزش سنگین عضله یتان کش بیاید ، بعید است که هنگام شنا آسیب های  ورزشی را تجربه کنید - به خصوص اگر به دنبال تناسب اندام هستید نه دنبال کردن آن به عنوان یک رقابت ورزشی. 

3. برای انعطاف بدن خوب است
انعطاف پذیری یکی از پنج مؤلفه تناسب اندام است ، و یکی از مواردی است که اغلب نادیده گرفته می شود. نکته ای که در مورد انعطاف وجود دارد  این است که با افزایش سن به ویژه اهمیت پیدا می کند. این امر به این دلیل است که انعطاف پذیری ضعیف می تواند دامنه حرکت و تحرک را کاهش دهد ، تعادل و هماهنگی را کاهش دهد ، که در نهایت می تواند منجر به  سقوط و افتادن فرد شود. ورزش آبی به دلیل داشتن محیط بی نظیری  که آب  فراهم می کند روشی آسان و مؤثر برای تقویت انعطاف پذیری است.

لحظه ای فکر کنید: حالت شناوری که از طریق آب فراهم می شود شما را قادر می سازد به گونه ای حرکت کنید که ممکن است آنگونه نتوانید روی زمین حرکت کنید . به عنوان مثال ، شما ممکن است قادر به انجام حرکت چرخشی سالتو در آب باشید ، اما تعداد کمی از بزرگسالان می توانند این حرکت را روی زمین انجام دهند. به همین ترتیب ، شما می توانید کش بیاید - چه در انتهای کم عمق بایستید ، چه در هنگام معلق بودن با استفاده از ابزاری (مانند بالشتک شنا) - که ممکن است برای این کار روی زمین تسلط نداشته باشید. این امر باعث می شود حتی افرادی که دارای ماهیچه ها و مفاصل سفتی هستند به آرامی انعطاف پذیری خود را بهبود ببخشند و دوباره دامنه حرکتی کامل خود را بدست آورند.
فقط بخاطر داشته باشید که آب گرم برای تقویت انعطاف پذیری بهتر است زیرا به نرم شدن عضلات کمک می کند. برای به حداکثر رساندن تجربه خود ، به دنبال کلاس هایی مانند یوگا در آب یا کلاس هایی در مورد التهاب مفاصل باشید که در استخرهای آب گرم برگزار می شود.

4. کالری می سوزاند
این یک افسانه است که ورزش با آب نمی تواند منجر به کاهش وزن شود!  شنا در واقع یک فعالیت کالری سوزان است. طبق محاسبه سوخت کالری که MyFitnessPal انجام داده است ، یک فرد 150 پوندی بسته به شدت تمرین ، می تواند انتظار داشته باشد بین 30 تا 350 کالری در 30 دقیقه شنا بسوزاند. به همین ترتیب ، دویدن آرام یک فرد 150 پوندی در آب می تواند 272 کالری را در 30 دقیقه بسوزاند - دقیقاً همان مقداری که انتظار داشت در هنگام دویدن با سرعت 12 مایل بر دقیقه روی زمین بسوزاند.
زیبایی واقعی ورزش های آبی این است که حتی اگر کالری را با سرعت مشابه سایر فعالیت های هوازی بسوزانید ، اما اغلب احساس راحتی می کنید. دلیل این امر تا حدودی به دلیل خنک کننده بودن آب است - شما احساس گرسنگی و عرق کردن را که روی زمین دارید تجربه نمی کنید - و این واقعیت است که ورزش آبی  لذت بخش است. به راحتی می توان از این نکته غافل شد که در حالیکه به سختی تمرین می کنید در واقع اوقات خوبی را سپری مبی کنید. 

5. برای سلامتی قلب مفید است
شناکردن ، دویدن در آب و انجام فعالیتهورزش های آبی همه فعالیتهای هوازی است. این بدان معناست که آنها قلب شما را پمپاژ می کنند و سیستم عروقی شما به منظور پمپاژ خون اکسیژن شده به عضلات در حال کار ، کار می کنند. و هر زمان ورزش پایدار و طولانی تر از 10 دقیقه انجام دهید ، سیستم قلبی و عروقی خود را به شکلی درگیر می کنید که می تواند سلامت قلب را بهبود بخشد.

با توجه به اینکه بیماری قلبی براساس CDC علت اصلی مرگ و میر زنان و مردان در آمریکا است ، انجام ورزش سالم از نظر قلبی در اولویت بسیار مهم است. فقط حتماً از مشورت پزشک خود برای مشارکت در هر نوع برنامه ورزشی استفاده کنید ، به خصوص اگر بیماری قلبی عروقی یا عوامل خطر مانند سابقه خانوادگی ، فشار خون بالا یا دیابت نوع II داشته باشید.

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه