با جدایی یحیی از شهر خودرو | یورگن کلوپ سرمربی منچستریونایتد شد

با جدایی یحیی از شهر خودرو | یورگن کلوپ سرمربی منچستریونایتد شد

تماشاچی - سرانجام اتفاقی که از شب گذشته رسانه ای شده بود، رسمی شد و یحیی گل محمدی رسماً از شهر خودرو جدا شد و به پرسپولیس پیوست . اتفاقی که شاید بتوان آن را به عنوان یک رکورد در گینس ثبت کرد چرا که در هیچ جای دنیا شاهد این موضوع نیستیم که مربی دو تیم مدعی قهرمانی به یکباره جا به جا شود که این موضوع نیز مثل اتفاقات فینال جام حذفی در فصل گذشته که مالک داماش وادار به برگزاری بازی شد، ناشی از فشار سیاسیون بر مالک شهر خودرو بود که او در نهایت تن به کاری داد که حتی اول فصل نیز راضی به انجامش نبود، چه برسد به اینکه هفت روز دیگر تیم شهر خودرو در پلی اف لیگ قهرمانان آسیا می بایست به میدان می رفت!


فقط یک لحظه تصور کنید که سران منچستریونایتد با رقمی بالا خواهان جذب یورگن کلوپی شوند که هم به لحاظ مالی در لیورپول تامین است و هم اینکه تیمش از لحاظ فنی نمایش بهتری نسبت به منچستریونایتد ارائه کرده است اما به یکباره ملکه الیزابت وارد معرکه شده و با دستور سلطنتی(!) کلوپ را به تیم محبوب خود یعنی منچستریونایتد می برد! 


اگر شما نیز به این اتفاق خندیدید، یقین بدانید انتقال گل محمدی از شهر خودرو به پرسپولیس از این اتفاق نیز خنده دار و چه بسا گریه دار تر بوده است. به واقع که مدیران پرسپولیس و حتی هواداران این تیم از ضعف فنی کالدرون در نیم فصل اول مطلع بودند و صرف قهرمانی این تیم در نیم فصل که به لطف ایجاد تزلزل در رقبا به وجود آمد نمی تواند باعث تغییر نظر بسیاری از کارشناسان در خصوص کیفیت پائین نمایش های پرسپولیس با کالدرون شود و از طرفی با قاطعیت می توان گفت که تمامی هواداران پرسپولیس، سطح فنی یحیی گل محمدی را به مراتب بالاتر از کالدرون ارزیابی می کنند و پرسپولیس از قطع همکاری با کالدرون، و شروع همکاری با گل محمدی قطعاً برد کرده است!


 


مقایسه غیرمنصفانه ماجرای برانکو و استراماچونی


برخی دوستان با این ادعا که عزم سیاسیون برای بازگرداندن استراماچونی بسیار زیاد بوده قصد عوام فریبی و پاک کردن صورت مسئله را دارند چرا که اولاً در مسئله بازگردانن برانکو نیز وزیر ایران در کرواسی سه بار به طور مستقیم با برانکو صحبت کرده بود و این مربی دیگر حاضر به ادامه کار با پرسپولیس ولو دریافت تمام مبلغ مطالباتش نبود. از طرفی در ماجرای استراماچونی نیز دوستان با صحنه سازی وانمود می کردند که پیگیر بازگرداندن استراماچونی هستند اما با نگه داشتن عوامل خود در هیئت مدیره استقلال که عامل فراری دادن استرا بودند، هر بار با یک ترفند مانع از هموار شدن بازگشت جدی او به تیم می شدند؛ این خیمه شب بازی را در خصوص کالدرون نیز به راه انداختند و همانطور که پس از بازی با نفت مسجد سلیمان تصمیم بر قطع همکاری با کالدرون گرفته شد و به بازیکنان معترض تیم نیز اعلام شده بود، با عدم پرداخت اقساط کالدرون، در خروج را به او نشان دادند تا مشخص شود، اساتید صحنه سازی و خیمه شب بازی، حرف اول را در فوتبال ایران می زنند و قهرمان در زمین مسابقه تعیین نمی شود. نکته جالب ماجرا وقتی است که بدانیم مدیرعامل پرسپولیس در اواسط نیم فصل اول و در کوران شکستهای پیاپی پرسپولیس دم از این زد که مستنداتی دارد که دوست ندارند پرسپولیس قهرمان شود اما حالا با روی کار آمدن گل محمدی به سادگی دم از قهرمانی چهارم این تیم در لیگ برتر می زند! آیا دستان نامرئی مورد اشاره مدیرعامل پرسپولیس دیگر در فوتبال وجود ندارد یا او نیز مثل بسیاری از هواداران و پیشکسوتان پرسپولیس به ضعف فنی کالدرون آگاهی پیدا کرده بود و به دنبال تغییرات در کادر فنی در فرصت مناسب بود؟


 


پی نوشت: مسئولین شهر خودرو رسماً از دخالت دو وزیر کابیه حسن روحانی برای صدور رضایتنامه یحیی گل محمدی برای پرسپولیس گفتند.

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

تف تواین کثافت کاری لنگیا

وقتی معافیت ترابی و بیرانوند رو میگیره وقتی با مالک داماش تو فینال دستور میده بیاید بازی کنید ببازید برید . وقتی میگه صندلی منو بگیرید ولی علیپورو نه .... آیا ایمان نمیارید؟