قطعی شدن حضور گلمحمدی در پرسپولیس | با حمایت آن اراده نامرئی هر غیرممکنی ممکن می شود

قطعی شدن حضور گلمحمدی در پرسپولیس | با حمایت آن اراده نامرئی هر غیرممکنی ممکن می شود

تماشاچی - برخی منابع خبری از جمله خبرگزاری تسنیم در ساعات گذشته از قطعی شدن حضور یحیی گلمحمدی روی نیمکت پرسپولیس در نیم فصل دوم خبر دادند که این موضوع با هیچ عقل سلیمی جور در نمی آید مگر اینکه آن اراده نامرئی که در بزنگاه ها به کمک دوستان آمده، اینبار نیز به یاری آنها بشتابد.


حتماً به خاطر دارید که در ابتدای فصل علی رغم اصرار شدید ایرج عرب و تمایل گلمحمدی برای حضور در پرسپولیس به جای برانکو ایوانکویچ، اما مالک تیم خصوصی شهرخودرو زیر بار این اتفاق نرفت و گلمحمدی به سبب قراردادی که با شهرخودرو داشت، مجبور به تبعیت از قراردادش شد و پرسپولیسی ها به سراغ گابریل کالدرون رفتند. 


چرخ روزگار چرخید و با منتفی شدن ادامه همکاری پرسپولیس و کالدرون، بار دیگر نام گلمحمدی به عنوان یکی از گزینه های اصلی هدایت تیم پرسپولیس مطرح شد و به فاصله کمتر از 24 ساعت از پایان همکاری کالدرون و پرسپولیس، برخی منابع خبر از قطعی بودن حضور گلمحمدی در پرسپولیس خبر داده اند.


البته هنوز این خبر به طور رسمی از سوی باشگاه پرسپولیس اعلام نشده است اما در صورت تحقق آن باید این سوال را پرسید که چه اتفاقی رخ داده که مالک شهرخودرو که در ابتدای فصل حاضر به در اختیار قرار دادن یحیی به پرسپولیس نبود، اکنون در فاصله کمتر از دو هفته به حضور تیمش در پلی اف لیگ قهرمانان آسیا، تن به خواست دوستان داده است؟


اجازه میدادید 24 ساعت از قطع همکاری با کالدرون بگذرد بعد ...


بدون شک مسائل مالی در این بین مطرح نبوده و نیست چرا که مالک شهر خودرو به قدری متمول است که نیازی به پیشنهاد مالی سنگین پرسپولیس ندارد و از طرفی انصاری فرد نیز با کوه بدهی های انباشتی که بر گردن دارد، اصولاً توان ارائه پیشنهاد سنگین برای به خدمت گرفتن گلمحمدی را ندارد و در صورت به حقیقت پیوستن این شایعه، باید در خصوص آن دستان پشت پرده ای که انصاری فرد در موردشان صحبت کرده بود، بار دیگر تامل کرد؛ دستان پشت پرده ای که کالدرون نیز به آنها اشاره کرد و اتفاقات را طوری پیش بردند تا کالدرون خودش راه خروج از پرسپولیس را در پیش بگیرد و گزینه مدنظر دوستان، راهش برای ورود به پرسپولیس باز شود.


سلطان مسعود فوتبال ایران


وادار کردن تیم های خصوصی به تبعیت از دستورات وزارت ورزش اولین بار نیست که در فوتبال ایران دیده می شود و تا قبل از این مورد نیز وزیر ورزش با ورود به قضیه فینال جام حذفی فصل گذشته، تیم خصوصی داماش را مجبور به انجام بازی کرد و اینبار نیز اگر یحیی گل محمدی سر از پرسپولیس در آورد، دومین موردی خواهد بود که با دستور از مقامات بالا، مدیر یک تیم خصوصی مجبور به تن دادن به خواسته های یک طرفه وزیری که کفایتش برای وزارت زیر سوال است، می رود.


کالدرون و استراماچونی، کارشکنی مدیران در کارشان را حس کردند


 کالدرون و استراماچونی به خوبی از نقش برخی مدیران پرسپولیس در فراری دادن آنها با خبر بودند به همین دلیل نیز  هر دو شرط برکناری برخی مدیران حاضر را برای بازگشت مطرح کردند. باید از مدیران استقلال و پرسپولیس که مجری اراده بالاترین مقام ورزش در کشور هستند این سوال را پرسید که چرا دستمزد سرمربیان خود را به موقع پرداخت نکرده اید تا راه فسخ برای آنها باز شود و کار به شروط غیرمعقول برای بازگشت برسد. سوال این است که آقایان چه کارهای پشت پرده ای کردید که هر دو مربی خارجی استقلال و پرسپولیس را مجبور به فرار کردید؟ استراماچونی با تیم مقتدر و صدرنشینش نیاز به فرار داشت یا کالدرون یا تیم صدرنشینش؟ نکته مشترک در هر دو تیم استقلال و پرسپولیس این بود که مدیران دو تیم با نظر وزارت ورزش، شرایطی را فراهم کردند که مربیان دو تیم، به سمت در خورج حرکت کنند. مربی استقلال به دلیل اوج گرفتن تیمش محکوم به رفتن بود و مربی پرسپولیس به دلیل مشکل پیدا کردن با چند بازیکن و برخی مدیران تیم و البته نمایش ضعیف تیمش، محکوم به رفتن شد.


پی نوشت: هر چه که هست، هر مربی ایرانی جایگزین، کالدرون شود، حاصل اراده وزارت ورزش و شخص وزیر ورزش بوده است چرا که اصولاً رفتن کالدرون نیز با اراده او انجام شد. هنوز هواداران فوتبال از خاطر نبرده اند که چطور وزارت ورزش با رویه مشابه، راه را برای خروج استراماچونی از استقلال هموار کرد و از حضور دی بیاسی در استقلال ممانعت به عمل آورد تا فرهاد مجیدی سرمربی این تیم شود.

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

دنیزلی خودش نتایج بد میگرفت اخراجش کردند

سلطان مسعود

ینی واقعاً شاشیدم تو اول و آخر شیطانی خر استراماچونی رو از استقلال فراری داد (استقلال رفت تو باقالیا) دستور رد کردن دنیزلی از تراکتور رو داد (تراکتور رفت تو باقالیا) قلعه نویی رو میخواد سرمربی تیم ملی کنه (سپاهان رفت تو باقالیا) گلمحمدی رو به زور از شهر خودرو گرفت (پدیده رفت تو باقالیا) کالدرون رو از پرسپولیس فراری داد (پرسپولیسو از دست یه مربی ضعیف نجات داد)

سعید

آقای سلطان مسعود همون مربی ضعیفی که گفتید، قهرمان نیم فصل شد. اینقدر متوهم نباشید.