مافیای رسانه ای فردوسی پور دست به کار شدند | اینترنت کشور خوابید!

مافیای رسانه ای فردوسی پور دست به کار شدند | اینترنت کشور خوابید!

در حالی که چهارشنبه هفته جاری ال کلاسیکو برگزار خواهد شد؛ عادل فردوسی پور با ترفندی قابل پیش بینی برای دور نماندن از ویترین رسانه ای فوتبال در ایران بار دیگر قصد دارد با مدلی جدید وارد عرصه شود که در این راه، دوستان رسانه ای او نیز کمک زیادی به روی دور افتادن برنامه جدید فردوسی پور کردند.


  


فعال شدن بازوی رسانه ای فردوسی پور برای تبلیغ برنامه کلاسیکو


 


فردوسی پور که از همان ابتدا مدل برنامه های تخصصی فوتبال در انگلیس را الگوی خود در پیشبرد برنامه نود قرار داده بود پس از نردیک به 20 سال اجرای ان، به شکلی عجیب از آنتن شبکه 3 دور شد و به نوعی با برنامه فوتبال 120 به شبکه ورزش تبعید شد؛ برنامه ای که مخاطبان زیادی ندارد و در بهترین حالت، 130 هزار شرکت کننده در برنامه های نظرسنجی آن شرکت می کنند. 


 


عادل که از پتانسیل بالای درآمدزایی در فوتبال ایران آگاه بوده و هست به عنوان اولین نفری که یک سایت پیش بینی فوتبال را در دوران کارشناسی ارشد خود در گرگان راه اندازی کرد شناخته می شود؛ تز کارشناسی ارشد او، پیش بینی فوتبال به روش رگرسیون بود و او بعدها از علاقه زیاد خود به پیش بینی فوتبال در بین علاقه مندان به این رشته ورزشی در برنامه نود و سایت این برنامه به سود خود استفاده کرد که همین موضوع، او را به سمت در خروجی شبکه 3 هدایت کرد چرا که برچسب ترویج فرهنگ قمار و شرط بندی به آن برنامه چسبید و عادل مجبور به ترک صحنه شد.


  


اما این پایان کار نبود و عادل می بایست از بین خروج از ایران پیوستن به یک شبکه ماهواره ای و ماندن و جنگیدن برای اثبات خود یکی را انتخاب می کرد که مورد دوم را انتخاب کرد چرا که هم می توانست از پتانسیل مخاطبین ایرانی در داخل کشور استفاده کند و هم بستر درامدزایی بیشتری برای او در ایران فراهم بود.


 


اشتباه مزدک در خروج از ایران را عادل مرتکب نشد


با تنگ تر شدن عرصه برای کار برخی مجریان فوتبالی، مزدک میرزایی راهی خارج از کشور شد و در برنامه هت تریک شبکه ایران اینترنشنال سعی می کند، جایگاهی شبیه به جایگاه برنامه نود را نزد مخاطبین پیدا کند که به نظر نمی رسد این اتفاق رخ دهد چرا که تعداد مخاطبینی که به این برنامه دسترسی دارند، بسیار محدود است و تنها کاری که مزدک می تواند انجام دهد، بررسی آزاد مسائل و موضوعات روز فوتبال ایران و تبلیغ برای همکاران خود از جمله برنامه جدید فردوسی پور است و لاغیر!


 


مزدک میرزایی که به شدت از اولین برنامه کلاسیکو هیجان زده به نظر می رسد، با انتشار متنی عجیب در کانال تلگرام برنامه هت تریک به کمک بازوی رسانه ای فعال فردوسی پور در چند سایت ورزشی، با بزرگنمایی استقبال از برنامه جدید فردوسی پور، قصد ایجاد موج تبلیغی برای جذب مخاطب برای برنامه فردوسی پور را دنبال کرد.


 


مافیای رسانه ای فردوسی پور دست به کار شدند | اینترنت کشور خوابید!


 


مزدک با بیان اینکه استقابل از برنامه جدید فردوسی پور آنقدر زیاد بوده که برای لحظاتی اینترنت کشور با اختلال مواجه شده قصد داشت تا به هجوم انبوه کاربران برای تماشای این برنامه اشاره کند که به نظر می رسد در انتخاب مثالش دچار اشتباه شده چرا که اکنون زیرساخت اینترنت کشور به مرحله ای رسیده که حتی در روزهای پر ترافیک نیز پهنای باند دچار مشکل نمی شود و برنامه جدید فردوسی پور که جای خود دارد و هرگز قادر به ایجاد اختلال در اینترنت کشور را نداشته و ندارد.


 


چرا کلاسیکو نمی تواند مخاطبین برنامه نود را بازگرداند؟


هر چه که هست به نظر نمی رسد فردوسی پور بتواند دوباره مخاطبین میلیونی که در برنامه نود از شبکه سه او را تماشا می کردند را به دست آورد چرا که تمشاای برنامه او از بسترهای مختلف اینترنتی مستلزم پرداخت درون برنامه ای و یا شارژ ماهانه است که بسیاری از کاربران عطای کار را به لقایش بخشیده و منتظر دانلود رایگان آن در روزهای آتی می مانند و فردوسی پور باید با انبوه مخاطبین خود در مناطق دورافتاده که تنها با فشردن یک دکمه روی کنترل تلویزیون خود، شبکه 3 و برنامه نود را برای تماشا انتخاب می کردند خداحافظی کند و دست و پا زدن دوستان او در پشت پرده رسانه های ورزشی برای بولد کردن برنامه او بی فایده به نظر می رسد چرا که او در این راه رقبای گردن کلفتی همچون پژمان راهبر و مجموعه فراکاو با سایت آنتن را پیش روی خود می بیند و از همه مهمتر، محمد حسین میثاقی با برنامه اختصاصی فوتبال برتر در دوشنبه شب ها، جای خالی برنامه نود را تا حد زیادی پر کرده است و قطعاً فردوسی پور برای جذب مخاطبین از دست رفته، می بایست با ایده جدیدتری پا به عرصه می گذاشت که تنها ایده جدید او، حضور همزمان دختران و پسران جوان برای کل کل فوتبالی است که این مورد نیز ایده چندان جذابی برای یک برنامه جدید به نظر نمی رسد چرا که نمونه این اتفاق، هم اکنون در کافه های پخش زنده فوتبال را به عنوان یک سرویس جدید به مشتریان خود ارائه می دهند، موجود است!


 


پی نوشت: به طور واضحی عادل بار دیگر سعی کرده با مهندسی اجتماعی که انجام داده از وجه اشتراک افکار عمومی یعنی نارضایتی از سیستم موجود برای جلب مخاطب حداکثری برای برنامه خود استفاده کند چرا که او در اولین برنامه خود از عوامل ناراضی ماه های اخیر فوتبال ایران یعنی وریا غفوری، علی دایی استفاده کرد و از امیرمهدی ژوله به عنوان یک نقاد همیشه در صحنه در جمع سلبریتی ها در خصوص فوتبال نیز در برنامه خود بهره برد. 

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

حمید

سلام یکطرفه به قاضی میروید و هرچه دلتان خواست مینویسید حیف عادل که برای صدا و سیما کار کنه

حامد

سلام . خیلی جالب عادل رو نقد کردید . اینکه کسی از برنامه ای در فلان جا الگو برداری کنه ، بعد برنامه اش بتونه ۲۰ سال روی انتن باشه . بعد بقیه بیان ازش الگو برداری کنن خیلی باید کار درست باشه.‌اونهم با مخاطبان دو میلیونی . شما برنامه ای تو ایران سراغ داری ؟ حتی ما اخبارهم اینگونه نداریم . .. ولی در هر حال متنی که شما گذاشتی من رو ترغیب کرد که حتما برنامه ال کلاسیکو ِ عادل رو ببینم .‌شما هم جزِ مافیای عادل هستید .

دلفان

عادل فردوسی پور اولا یک ایرانی است دوما جوان با تجربه ای است که پس از ۲۰ سال و هزینه های زیاد صدا و سیما ، عادل شده است ! سوما کنار گذاشتن او به ضرر صدا و سیما است ! چهارما بنده ی خدا جنایتی که نکرده است اتفاقا جوان محجوب و با اخلاقی است . پنجما تلاش او افزایش مخاطب برای صدا و سیما بود !

مهدی

دلواپسانی چون شما از چی وحشت دارن؟ عادل قماربازه، علی دایی بده، امیر مهدی ژوله خوب نیست، مزدک بد پس چه کسی از لحاظ شما خوبه. بله قربان گویی مثل میثاقی.

جمشید

این کد امنیتی چ صیغه ایه اینو برش دارین

جمشید

فقط اونجاش ک گفتین میثاقی تونسته جای خالی نود رو تا حد زیادی پر کنه😅🤣🤣🤣 اقا کیروشی پور دیگه نمیتونه اون شهرت سابثشو بدست بیاره حالا هی جون بکن