دلایلی که نشان میدهد کالدرون هم مثل دنیزلی رفتنی است | تماشاچی

دلایلی که نشان میدهد کالدرون هم مثل دنیزلی رفتنی است

دلایلی که نشان میدهد کالدرون هم مثل دنیزلی رفتنی است

ساعاتی پیش خبر عجیب جدایی توافقی مصطفی دنیزلی از تیم تراکتورسازی رسماً تائید شد تا یکی از عجیب ترین اتفاقات ممکن در فصل نوزدهم رقم خورده باشد اما به نظر می رسد این پایان کار نیست و سرنوشت مشابه دنیزلی در انتظار گابریل کالدرون سرمربی پرسپولیس نیز هست و به زودی با توجه به سیگنال هایی که از اردوی سرخ پوشان صادر می شود، شاهد استعفا یا برکناری این مربی از پرسپولیس خواهیم بود.  


 


پخش زنده بازی منچستریونایتد و منچسترسیتی


 


دلایلی که نشان میدهد کالدرون هم مثل دنیزلی رفتنی است


      حتماً در اخبار مطلع شدید که مصطفی دنیزلی نیز در مثل برمودای مرموز تیم تراکتورسازی گرفتار شد و در کمال ناباوری مثل چند مربی اسبق این تیم به یکباره از تیم جدا شد. رسانه های ترکیه بالافاصله پس از این اتفاق به پوشش علل آن پرداختند و از قول دنیزلی نوشتند که مهمترین علت این جدایی، دخالت دلالان در جذب بازیکن و عدم جذب بازیکنان مورد نظر دنیزلی در ابتدای فصل بوده است که تحمل این فضا را برای افندی دشوار کرده بود و او مجبور به ترک تبریز شد. البته شکست سنگین تراکتورسازی مقابل استقلال و همچنین تساوی ناباورانه این تیم در هفته سیزدهم مقابل شاهین بوشهر ته جدول آن هم در تبریز، مسئولین تراکتورسازی را برای تجدید نظر در خصوص همکاری با دنیزلی به فکر فرو برد و گفته می شود او در جلسه ای که بابت توقف مقابل شاهین بوشهر با مسئولین تیم داشته عنوان کرده که این نتایج، به واسطه عدم جذب نفرات مدنظرش است و زنوزی نیز که تصور می کرد تیمی رویایی برای دنیزلی آماده کرده، بلافاصله به قطع همکاری با او تن داد چرا که هر ناکامی احتمالی در بازیهای آتی این تیم ، احتمالاً با این توجیه دنیزلی همراه می شد و آنها تصمیم گرفتند تا سرمربی هدایت این تیم را در اختیار داشته باشد که با بضاعت فعلی تیم، به جلو حرکت کند که از گوشه و کنار خبر می رسد از بین برانکو ایوانکویچ و علی دایی، به زودی یکی به عنوان سرمربی تی تی ها انتخاب خواهد شد. گفتنیست در ماههای آخر سرمربیگری برانکو در پرسپولیس، زنوزی جلسه ای را با او در تبریز برگزار کرد اما برانکو در نهایت تصمیم به ترک ایران گرفت ولی اکنون سرنوشت او به تیم ملی و تیم تراکتورسازی در داخل ایران گره خورده است.   تنها استراماچونی بود که علی رغم ناکامی ابتدای فصل، بهانه جویی نرکد و ایتساد و تیمی مقتدر از استقلال با همان بضاعت ساخت. تیمی که 16 بازیکن خود را از دست داده بود و تغییرات زیادشف موجب ناهماهنگی در تیم استقلال شده بود.  


چرا کالدرون هم به زودی از پرسپولیس برکنار می شود؟


  وجه تشابه بهانه های دنیزلی برای ناکامی در هفته های اخیر را می توان در مصاحبه های گاه و بیگاه همکار او در پرسپولیس یعنی گابریل کالدرون نیز دید. کالدرون که از ابتدای فصل تاکنون بارها از جذب نفرات مورد نظرش گله کرده و با کنایه به باشگاه در خصوص جذب براندائو، به نوعی مدعی دخالت دلالان برای این انتقال بود اگرچه با سه برد پیاپی تا حدی از حاشیه خطر دور شده اما به نظر می رسد این اتفاق آتش زیر خاکستر است و آتشفشان کالدرون نیز به زودی فوران خواهد کرد چرا که او نه تنها از نفرات جذب شده برای تیمش راضی نیست بلکه دخالت های وقت و بی وقت برخی عوامل اطراف تیم را در حوزه فنی حس می کند به طوری که او با فشار بیرونی مجبور شد از سیستم مورد علاقه ش که با سه دفاع بازی می کرد دست بکشد و قلم قرمز بر روی نام تنها بازیکنی که با نظر مستقیم او(کنهانی زادگان) جذب تیم شد، بکشد تا با الگوی مورد نظر آقایان پشت پرده، پرسپولیس دوباره با همان سیستم 4 دفاعه و حضور زوج همیشگی یعنی شجاع خلیل زاده و سید جلال حسینی در دو بازی اخیر به میدان برود. اگرچه خروجی این اتفاق تا اینجای کار مثبت بوده و سرخ پوشان دوباره روی دور برد افتاده اند اما فوتبالی ها به خوبی می دانند که ساختار دفاعی پرسپولیس با وجود سید جلال حسینی پا به سن گذاشته به شدت آسیب پذیر نشان داده و حتی با وجود برد 5 گله مقابل شاهین بوشهر و برد 3 گله مقابل ذوب آهن نیز این تیمها که در قعر جدول رده بندی قرار گرفته اند، به سادگی قادر به باز کردن دفاع پرسپولیس بودند و اگر اشتباه داور یا درخشش دروازه بان این تیم نبود، کالدرون در بازی مقابل ذوب اهن نیز دچار مشکل می شد. هر چه که هست، مشکل دفاعی تیم پرسپولیس در بازیهای دشوار تر این تیم بار دیگر هویدا خواهد شد و در صورت بازخواست از سوی مدیرعامل، احتمالاً همان صحبتهایی را از کالدرون خواهیم شنید که از دنیزلی شنیدیم و انصاری فرد که تلویحاً اعلام کرده تا زمانی از سرمربی حمایت خواهد کرد که در کورس قهرمانی باشد، احتمالاً به گزینه جانشین برای کالدرون فکر خواهد کرد چرا که فوتبالی ها و پیشکوستان پرسپولیس به خوبی می دانند که نباید فریب نتایج پر گل این تیم مقابل تیم های قعر نشین جدول را خورد و  احتمالاً پرسپولیس با کالدرون در ادامه راه به مشکل خواهد خورد و از همین رو، در خروج برای کالدرون همیشه باز است و برای انصاری فرد که خود مرد فوتبال بوده چه زمانی بهتر از این که جدایی پرسپولیس و کالدرون نیز دوستانه و بدون پرداخت غرامت باشد چرا که به نظر می رسد چند تیم عربی خواهان حضور پیرمرد آرژانتینی در تیمشان هستند و انصاری فرد نیز مانند زنوزی بی میل نیست تا از یک نیروی با انگیزه که برای ناکامی ها بهانه نمی آورد، برای موفقیت پرسپولیس استفاده کند. نیرویی از جنس یحیی گل محمدی !

منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

ساسان

بی خود کردی سید جلال افت کرده کدوم اشتباه داوری همه کارشناسا گفتن پنالتی نبوده ، کالدرون پیشنهاد رسمی نداره ، حاشیه هم درست نکن کیسه کش

امین

ما هواداران پرسپولیس از کالدرون حمایت میکنیم.

هر کی

خیلی بی شرفی که اینجور پیام های ضد پرسپولیس مینویسی کیسه کش

گابی

نه برنامه اینه که تا نیم فصل بمونه و بعد ردش میکنن بره مسالمت آمیز. کالدرون موندنی نیست و فقط میتونه تیمای ضعیفو ببره و به قول نویسنده دفاع پرسپولیس فاجعه شده امسال