لغو مشکوک بازی پرسپولیس و نساجی در هوای شفاف منطقه ورزشگاه آزادی | تماشاچی

لغو مشکوک بازی پرسپولیس و نساجی در هوای شفاف منطقه ورزشگاه آزادی

لغو مشکوک بازی پرسپولیس و نساجی در هوای شفاف منطقه ورزشگاه آزادی
در حالی که قرار بود بازی پرسپولیس و نساجی عصر امروز در ورزشگاه آزادی برگزار شود اما شورای تامین استان به یکباره وارد گود شد و به دلیل آلوده بودن هوای تهران، انجام این بازی را لغو کرد!
 

 

لغو مشکوک بازی پرسپولیس و نساجی در هوای شفاف منطقه ورزشگاه آزادی

 
این اتفاق در حالی رخ داد که اگر بنا به لغو بازی بود، از روز گذشته که شاخص آلایندگی تهران مشخص بود می بایست نسبت به اعلام لغو بازی اقدام می شد ولی کاروان نساجی در تهران حاضر شدند و در فاصله کمتر از 5 ساعت به شروع بازی دوستان به یکباره با بهانه آلودگی هوای تهران، این بازی را لغو کردند و از احتمال برگزاری آن تا 24 ساعت آینده سخن گفتند!
فوتبالدوستانی که در تهران حضور دارند و یا حداقل یکبار به ورزشگاه آزادی رفته اند می دانند که موقعیت جغرافیایی ورزشگاه آزادی در غرب تهران در بهترین وضعیت آب و هوایی واقع شده و ارتباط زیادی به مرکز و جنوب تهران که عمده آلودگی در ان مناطق گزارش شده نداشته و ندارد و تصاویر منتشر شده از وضعیت آب و هوای اطراف ورزشگاه آزادی نشان می دهد، مشکل خاصی برای برگزاری بازی با نساجی وجود نداشت و شورای تامین می بایست مسئولیت لغو این بازی را بپذیرد.
اما از گوشه و کنار خبر می رسد که اعلام فوت ناگهانی پدر بزرگ و دائی علیرضا بیرانوند در اثر سانجه تصادف در تمایل پرسپولیسی ها بر لغو بازی به سبب بر هم خوردن تمرکز تیمی بی تاثیر نبوده و آلودگی هوا بهانه ای برای لغو رسمی این بازی و برگزاری آن در شرایط روحی روانی بهتر شاگردان کالدرون بوده است.
 
نکته جالب اینکه خود بیرانوند نیز نسبت به لغو بازی به واسطه آلودگی هوا ابراز تعجب کرده است!
 

پی نوشت: همانطور که دوستان به سادگی اعلام کردند تا فردا میزان آلایندگی در تهران کم خواهد شد و تیم مهمان یعنی نساجی را نگه داشتند تا احتمالاً فردا این بازی برگزار شود، آنها می توانستند روز گذشته میزان آلایندگی امروز تهران در منطقه ورزشگاه آزادی را به سادگی تخمین بزنند و اگر شرایط برگزاری بازی مهیا نبود، روز گذشته اعلام می کردند تا نه هواداران پرسپولیس مباردت به خرید بلیط نمایند و نه کاروان تیم نساجی عازم تهران شود! اما واقعیت این است که جریانات دیگری در فوتبال به شدت سیاسی ما حکمفرماست که عوامل پشت پرده به سادگی با اهرم های قدرت و پتانسیل هایی که در اختیار دارند، سرنوشت نتایج را تغییر می دهند.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه