مافیای رسانه ای برانکو فعال شدند | تلاش برای بازگرداندن مربی دیپورتی به ایران | تماشاچی

مافیای رسانه ای برانکو فعال شدند | تلاش برای بازگرداندن مربی دیپورتی به ایران

مافیای رسانه ای برانکو فعال شدند | تلاش برای بازگرداندن مربی دیپورتی به ایران
در حالی که در هفته گذشته بارها موضوع بازگشت برانکو به ایران در قامت سرمربی تیم ملی تکذیب شد اما ملاقات چندباره برانکو با سفیر ایران در کرواسی، شائبه ها را افزایش داده و موتور رسانه ای برانکو در داخل نیز در چند روز گذشته با حداکثر توان در جوسازی برای مهیا کردن حضور برانکو به عنوان سرمربی تیم ملی می کوشد.
 

مافیای رسانه ای برانکو فعال شدند | تلاش برای بازگرداندن مربی دیپورتی به ایران

 
مافیای رسانه ای برانکو فعال شدند | تلاش برای بازگرداندن مربی دیپورتی به ایران
 
بر هیچکس پوشیده نیست که ادعای برانکو مبنی بر دیدار با سفیر ایران در کرواسی برای رفاقت دیرینه پوچ بوده و حتی این ملاقات برای وصول مطالباتش از پرسپولیس نیز نبوده است چرا که او با شکایت به فیفا به طور قانونی ، حقوقش را از پرسپولیس خواهد گرفت و نیازی به مداخله سفیر برای تسهیل این امر ندارد و اگر قصد مصالحه با پرسپولیس را داشت، قبل از شکایت به فیفا این ملاقات را برای تسهیل مطالباتش ترتیب می داد نه اینکه شکایتش را در فیفا ثبت کند و پس از آن به دنبال مصالحه با پرسپولیس از طریق دیپلماسی باشد!
 
حقیقت این است که برانکو به سبب وجود قرارداد بین فدراسیون فوتبال ایران و مارک ویلموتس نمی تواند، مذاکراتش پشت پرده اش با فدراسیون را علنی کند چرا که در آن صورت راه شکایت ویلموتس برای شکایت از ایران و دریافت غرامت را باز خواهد کرد؛ او که پیشتر نیز در زمان کیروش مذاکرات پشت پرده ای با فدراسیون فوتبال برای حضور روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی 2018 داشت، با زرنگی کیروش مواجه شد و نتوانست به هدف خود که نشستن روی نیمکت تیم ملی بود برسد(علت تعلل در تمدید قرارداد برانکو با پرسپولیس نیز همین موضوع بود)
 
اما اکنون در شرایطی به سر می بریم که ویلموتس رسماً اعلام کرده کارش با تیم ملی ایران تمام شده و به نوعی تیم ملی بدون سرمربی می باشد و از همین رو فدراسیون نشینان به توصیه وزارت ورزش، به دنبال پیدا کردن جانشین برای ویلموتس هستند و به سراغ برانکویی رفته اند که از فوتبال عربستان دیپورت شده است! در این گزاره دقت کنید که او نه تنها از الاهلی عربستان اخراج شده بلکه از فوتبال عربستان اخراج شده به طوری که هیچ تیمی در رده ملی و باشگاهی حق همکاری با برانکو را ندارد!
 

 
حال چه شده که مسئولین فوتبال ایران شان و منزلت تیم ملی را تا این اندازه پائین آورده اند که به دیپورتی عربستانی ها برای حضور روی نیمکت تیم ملی التماس می کنند؟ قحط الرجال است یا مربی ایرانی واجد شرایط در ایران کم داریم که بتوانند تیم ملی را به جام جهانی برسانند؟ شاید هم دوستان بابت بخشش پرداختی باشگاه پرسپولیس به برانکو قصد دارند نیمکت تیم ملی را با برانکو معامله کنند. وقتی رضا چلنگر مترجم وفادار برانکو و دوست صمیمی اش از علاقه برانکو برای مربیگری در تیم ملی ایران پرده بر می دارد، به واقع لزومی برای التماس به او برای پذیرش هدایت تیم ملی دیده نمی شود.
 
حقیقت مسئله در مورد برانکو این است که او هرگز مربی موفقی نبوده و نیست و سه فصل موفقیتش در پرسپولیس نیز تنها و تنها به واسطه حضور عوامل فساد در فدراسیون فوتبال بود که همگی استعفا دادند و این موضوع در 5-6 سال قبل از حضورش در پرسپولیس نیز تائید شده (از تمامی تیمها اخراج شده بود) و بعد از کناره گیری از پرسپولیس نیز به بدترین شکل ممکن از الاهلی عربستان اخراج شد به طوری که پس از اخراج او، اکنون شاهد صدرنشینی الاهلی در جدول لیگ عربستان هستیم!
 

بزرگترین افتخار برانکو در جام جهانی 2006، تساوی با تیم نه چندان مطرح آنگولا بود که پس از آن هرگز در جام های جهانی حضور پیدا نکرد

 
 
نکته ای که همواره در خصوص برانکو در زمان حضورش در ایران و حتی عربستان وجود داشته، معرفی بازیکنان بی کیفیتی بود که تنها برای باشگاه پرسپولیس و الاهلی بار مالی تراشید؛ به عنوان مثال می توان به درخواست جذب نفراتی همچون گولچ، بودیمیر و ... اشاره کرد که بدون خروجی خاصی تنها خرج بر روی دست باشگاه پسپولیس گذاشتند و در عربستان نیز این خصلت آقای مربی ترک نشد و چند بازیکن بی کیفیت کروات، جذب این تیم شدند که منجر به نیمکت نشینی عمر السوما مهاجم گلزن سوری این تیم شده بودند! (الویس ساریچ نیز مثل ماریو بودیمیر با 650 هزار دلار به دستور آقای پروفسور جذب الاهلی شد که هرگز کیفیت لازم برای بازی در تیمهای بزرگ را ندارد)
 
در نهایت اینکه هنوز بازیهای ضعیف تیم ملی در زمان حضور برانکو در راس کادر فنی تیم ملی در جام جهانی 2006 را فراموش نکرده ایم و به نظر می رسد انتخاب برانکو به جای ویلموتس، افتادن از چاله به چاه است و یک عقبگرد کامل محسوب می شود.
 
پی نوشت: برخی رسانه های ورزشی که به خوبی از سوی برانکو ساپورت مالی می شدند، در چند روز گذشته به شدت بر روی بازگشت برانکو به تیم ملی تبلیغات کرده اند که همین موضوع نشان می دهد حضور او در فوتبال ایران برای برخی خبرناهاران موجب برکات گسترده ای خواهد شد و از همین حیث خواهان باز شدن سفره قدیمی هستند!
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

اره به خدا

اکبری

درزمانی که هیچکس جوابگوی ضعف فدراسیون در عملکردشان نمی باشندوبراحتی با آبروی فوتبال ایران بازی میکنند و برنامه های پشت پرده که منفعت مالی شخصی برایشان دارد و براحتی با مربیان بی کیفیت شراکت پنهانی دارند از چشم تیزبین مردم دور نیست پس خودشان را مسخره بدانند نه مردم را. شهروند فوتبال