با تصمیم مهدی مهدوی کیا | گزارشگر پر حاشیه سرمربی تیم ملی شد | تماشاچی

با تصمیم مهدی مهدوی کیا | گزارشگر پر حاشیه سرمربی تیم ملی شد

با تصمیم مهدی مهدوی کیا | گزارشگر پر حاشیه سرمربی تیم ملی شد
هدی مهدوی‌کیا مدیر تیم‌های پایۀ تیم ملی ایران، در تصمیمی بسیار جالب و در نوع خود عجیب و بی‌سابقه، محمد سیانکی گزارشگر مشهور صداوسیما را به عنوان سرمربی تیم ملی زیر 17 سال برگزید تا این گزارشگر مطرح از این پس در این حوزه فعالیت کند.  اگرچه سیانکی مدرک مربیگری A آسیا را در کارنامه خود می بیند اما به نظر می رسد این تصمیم مهدوی کیا تبعات سنگینی برای او خواهد داشت چرا که آیا واقعاً فوتبال ایران به چنین فقری رسدیه که پست های حساس رده های ملی به نفراتی که سابقه بازی فوتبال در رده های بالا را ندارند، می رسد؟

با تصمیم مهدی مهدوی کیا | گزارشگر پر حاشیه سرمربی تیم ملی شد

 

 
پس از اینکه فراز کمالوند از کسوت خبرنگاری به سرمربیگری تیم های لیگ برتری نیز نائل آمد، به نظر می رسد سیانکی دومین نمونه از این قبیل انتخاب ها در فوتبال ایران باشد که باید دید تصمیم مهدوی کیا تا چه اندازه درست از آب در خواهد آمد.
 
گفتنیست وقتی حمید استیلی با آن وضعیت سکان هدایت تیم ملی امید را از فرهاد مجیدی قاپید و با آن کادر فنی پر ادعا مقابل تیم درجه 3 آسیا (اندونزی) تن به شکست داد باید هم انتظار چنین انتساب هایی از جنس غیرفوتبالی ها را کشید چرا که هیچ چیز در فوتبال ایران سر جای خود نیست که این یک مورد باشد!  آیا به واقع نفراتی همچون علی سامره، فرشاد پیوس و ... که سابقه موفقیت در رده های پایه را داشتند بر فردی همچون سیانکی ارجحیت نداشتند؟
 
پی نوشت: سیانکی با گزارش های عمدتاً ضعیف خود سابقه خوبی در اذهان فوتبال دوستان ندارد و شاید همین فشار نیز باعث تاثیر منفی بر روی عملکرد او در تیم ملی زیر 17 ساله های ایران شود.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه