چرا گرشاسبی از نام بردن اسم آقای X واهمه دارد؟

چرا گرشاسبی از نام بردن اسم آقای X واهمه دارد؟
در حالی که مدتهاست از دوران مدیریت حمیدرضا گرشاسبی در پرسپولیس میگذرد اما مشخص نیست او با چه قصد و نیتی با مصاجبه ای جنجالی و تحریک کننده، بار دیگر فضای ورزشی کشور را متشنج کرده است؛ اظهارات گرشاسبی که به نوعی قهرمانی های پرسپولیس را زیر سوال برده، اکنون این سوال را در ذهن هواداران فوتبال به وجود آورده که آقای X مورد نظر او که از بالا دستور می دهد که چه تیمی قهرمان شود و چه تیمی قهرمان نشود، کیست؟
 

چرا گرشاسبی از نام بردن اسم آقای X واهمه دارد؟

 
چرا گرشاسبی از نام بردن اسم آقای X واهمه دارد؟
 
گرشاسبی در آخرین ادعای خود صحبتهای جنجالی را مطرح کرده که موجب تحریک هواداران پرسپولیس شده چرا که مصاحبه اخیر او به اشاره مقامات بالادستی برای توقف موفقیت های پرسپولیس با برانکو بوده که این موضوع باعث خشم هواداران پرسپولیس شده است؛ آنها که از نمایش ضعیف تیم خود در هفته های اخیر رضایت ندارند، دلشان برای بازیهای قدرتمندانه همراه با برانکو ایوانکویچ تنگ شده و هنوز هم علت جدایی ناگهانی برانکو ایوانکویچ را به طور روشن نمی دانند. اگرچه عنوان شده برانکو به دلایل مالی از این تیم جدا شده اما او نزدیک به 10 ماه حقوق خود را دریافت نکرده بود و باز هم می توانست شرایط را تحمل کند اما به نظر می رسد، همان آقای X که زمینه ساز موفقیت های سرخ پوشان در سه فصل اخیر بوده است، به یکباره برای تعدیل فضا در آستانه انتخابات، ترمز این تیم را با خروج برانکو و توقف موفقیت های پرسپولیس کشیده است.
 
در واقع گرشاسبی با اعلام این موضوع که قهرمانی ها در لیگ برتر در جایی خارج از مستطیل سبز تعیین می شوند، به طور ناخودآگاه سه قهرمانی پرسپولیس در لیگ را که اتفاقاً مورد اعتراض بسیاری از تیم ها از جمله استقلال و سپاهان نیز واقع شده بود، زیر سوال برد و مهر تائیدی بر مهندسی شدن لیگ به سود تیمی خاص با اهداف سیاسی خاص زد.
 
هواداران پرسپولیس به خوبی به یاد دارند که در دوران ریاست جمهوری  محمود احمدی نژاد، قریب به 9 سال این تیم رنگ ثبات را به خود ندید و پس از او به یکباره ورق برگشت و برخی اتفاقات به سود این تیم رقم خورد که در قهرمانی پرسپولیس موثر بوده اند. اتفاقاتی که خود برانکو نیز به سختی آن را باور می کرد اما او نیز در موج سیاسی به راه افتاده برای شادی بخشی از جامعه سهیم بود و بدون اینکه خودش هم متوجه شود،  به قهرمان پرسپولیسی ها تبدیل شد. قهرمانی که 5 هفته هم در لیگ عربستان دوام نیاورد و با کسب نتایج ضعیف در تیم متمول و با امکانات زیاد عربستانی، از الاهلی اخراج شد تا مشخص شود به واقع گرشاسبی درست می گوید و هر چه آقای X بگوید همان خواهد شد!
 
اتفاقی تلخ در فوتبال ایران که در فصل جاری، پرسپولیس را زمینگیر کرده و هواداران این تیم که به حمایتهای نامرئی از تیمشان عادت کرده بودند به یکباره پشت تیمشان را خالی از عوامل موثر در قهرمانی های پرسپولیس که همگی با دستور آقای X فعالیت می کردند می بینند چرا که در اقدامی خودجوش، بسیاری از آنها استعفا دادند تا دوران خوش موفقیت های پرسپولیس نیز با صلاحدید آقای X به پایان برسد که همین موضوع موجب خشم تیفوسی های پرسپولیس شده است.
اما حال که گرشاسبی شجاعت این را داشته که به رقم خوردن نتایج لیگ برتر و قهرمانی ها در خارج از مستطیل سبز اشاره کرده شاید بهتر بود نام آقای X را نیز بر زبان می آورد تا همگان متوجه شوند فوتبال ایران سیرکی بیش نیست و قهرمان و نتایج در جایی غیر از مستطیل سبز تعیین می شوند.
 
در نهایت اینکه جناب گرشاسبی آمدید رسوا کنید اما رسوا شدید چرا که اگر آن مقام بالادستی دستور توقف موفقیت های پرسپولیس را در ابتدای فصل صادر کرده، مسلماً دستور استمرار موفقیت های پرسپولیس در سه فصل گذشته را نیز شخص او صادر کرده بود و شما و عوامل شما نقش زیادی در شکل گیری این موفقیت نداشته اید.
 
پی نوشت: سایت تماشاچی در همان زمان نیز به خطر نوبتی شدن و سهمیه بندی شدن قهرمانی ها در لیگ برتر و مهندسی لیگ اشاره کرده بود اما دوستان در باشگاه پرسپولیس که سوار بر موج قهرمانی هایی بودند که همان آقای X برایشان به ارمغان آورده بود، منتقدین را  افرادی نا آگاه خواندند و اکنون در شرایطی گرفتار شده اند که معترفند نظر همان آقای X بنا به شرایط و صلاحدید بر عدم موفقیت پرسپولیس و برانکو در فصل جاری بوده است؛ جناب گرشاسبی تا زمانی که آقای X حامی شما و تیمتان بود، چرا این صحبتها مطرح نشد و اکنون که نوبت به سایر تیمها رسیده، صدای اعتراض شما در نقد این رویه به هوا بلند شده است؟ اگر آن روز مثل یک انسان آزاده از عدالت و حقیقت دفاع می کردید و به فوتبال سیاسی نه می گفتید اکنون تیم محبوبتان گرفتار همان بلا نمی شد ... شاید بهتر باشد، امثال گرشاسبی و سید جلال حسینی و ... به طور واضح از نام فرد مورد نظر یاد کنند تا هواداران این تیم هم عامل اصلی قهرمانی های سه فصل اخیرشان را بشناسند و هم مانع پوکر قهرمانی آنها با برانکو !
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

سروش حاتمی

دستور از بالا فقط اونجاش که به استقلالیا گفتن فقط مربی داخلی خوبه براتون دستور از بالا فقط اونجاش که هدایتی با اختلاسی از بانک سرمایه شبانه رفت تو اردوی تیم ملی برای بُرزدن بازیکنان برای لنگ دستور از بالا فقط اونجاش که وزیر دستور که نقل و انتقالات باشگاه استقلال بخاطر اینکه لنگ بازیکن بگیره باید متوقف بشه دستور از بالا فقط اونجاش که از مسیرشون رو از ترکیه به دبی کج کردن تا از گزینه تریم برسن به شفر دستور از بالا فقط اونجاش که استقلال بابت ۱۵۰میلیون اقابل از یه پنجره نقل و انتقلاتی محروم شد ولی بدهی ها چند میلیاردی شو تو این دولت داره تسویه میکنه دستور از بالا یعنی تمام جام ها اسنپی که تقدیمتون کردن

هوچیگران آبی قهرمان بلامنازع دسته سه

سروش جان آبو بریز همونجات که میسوزه دوست کیسه کشه من... بی عرضگی خودتونو گردن کسی نندازشمافقط نیمار و مسی رو نخردین (نگاهی بنداز ببین چندبازیکن خریدین ولی بی عرضه بودین و دلال).. ضمننن شما تا الان یه جام حلبی نبردین ولی ما نایب قهرمان یوسی ال هستیم و پول پاداش داریم ولی خرج بازیکنای بی کیفیته مدیرای دلال شما شد تا وزارت هوچیگرارو راضی کنه