خشم هواداران پرسپولیس از مصاحبه جنجالی دنیزلی با یورونیوز | تماشاچی

خشم هواداران پرسپولیس از مصاحبه جنجالی دنیزلی با یورونیوز

خشم هواداران پرسپولیس از مصاحبه جنجالی دنیزلی با یورونیوز
مصطفی دنیزلی مرد افسانه‌ای فوتبال ترکیه این عنوانی است که خبرنگار شبکه یورونیوز به سرمربی تراکتور داده است. دنیزلی در گفتگو با شبکه یورونیوز پیرامون فوتبال ایران و حضورش در تبریز صحبت‌های جالبی را مطرح کرد که بخش‌هایی از آن در پی می‌آید. دنیزلی که سابقاً سرمربی پرسپولیس نیز بوده است، به به زبان آوردن برخی صحبتها، هواداران پرسپولیس را آزرده خاطر کرد.
 

خشم هواداران پرسپولیس از مصاحبه جنجالی دنیزلی با یورونیوز

 
خشم هواداران پرسپولیس از مصاحبه جنجالی دنیزلی با یورونیوز
می‌گویند تراکتور تیمی با ۳۵ میلیون طرفدار و از نظر میزان تماشگر حاضر در ورزشگاه برای بازی‌هایش پنجمین تیم دنیا از دید ترانسفر مارکت است! بله و صحبت کردن در این‌باره ساده نیست. شما درباره تیم یک شهر خاص حرف نمی‌زنید. این تیم یک تیم فرامنطقه‌ای و به جرأت می‌توان گفت تیمی متعلق به کل آذری‌های فوتبال ایران است به همین دلیل نمی‌شود راحت درباره تراکتور حرف زد.
 
هدف شما با این تیم قهرمانی است چرا که هواداران از شما فقط قهرمانی می‌خواهند؟! خب در فوتبال همه می‌خواهند قهرمان شوند. همه دوست دارند برنده باشند و این فقط مختص به تراکتور نیست. من هرگز در طول دوران مربیگری‌ام چه زمانی که در ترکیه کار می‌کردم و چه در ایران درباره داوری‌ها حرف نزدم، ولی باید واقع‌بین باشیم چرا که برخی سوت‌ها می‌تواند روی تیم شما و زحماتی که می‌کشید تأثیر بگذارد و مانع موفقیت شود. به همین دلیل ما هم باید با روش خودمان کار کنیم و با روش خودمان برنده شویم.
 
قطعاً در چنین تیم پرطرفداری کار بسیار سختی دارید؟‌ می‌دانید پنجمین تیم پرطرفدار دنیا بودن یعنی چه؟ من در ۳ تیم بزرگ ترکیه کار کرده و قهرمانی آورده‌ام. سال‌ها با طرفداران ۲۰، ۲۵ میلیونی کار کردم، ولی همین تیم‌های ترکیه‌ای هرگز نمی‌توانند در حد و اندازه‌های تراکتور باشند. تراکتور بسیاری از باشگاه‌های بزرگ جهان را در فهرست بهترین‌ها پشت سر گذاشته و این فوق‌العاده است.
 
شما سابقه کار با دیگر تیم پرطرفدار ایران را هم دارید. بله. من با پرسپولیس که ۲۰ میلیون هوادار دارد کار کرده‌ام. استقلال هم طرفدارانی به همین اندازه دارد، ولی داستان تراکتور چیز دیگری است چرا که 35 میلیون آذری زبان آنها را حمایت می کنند. فوتبال همه جای دنیا طرفدار دارد، ولی این‌جا در بحث هواداری و طرفداری تیمی بحث پیچیده‌ای هست و عشق به فوتبال در ایران و به خصوص در تبریز متفاوت است.
 
قدرت فوتبال ایران را تا چه اندازه‌ای می‌دانید؟ ایران فوتبال قوی‌ای دارد. آن‌ها تقریباً در تمام جام جهانی‌ها و جام ملت‌ها حضور پیدا می‌کنند پس فوتبال حرفه‌ای و خوبی دارند اگرچه فوتبال در ایران از حمایت اقتصادی برخوردار نیست و پرسپولیس و استقلال و صدالبته تراکتور به خوبی حمایت نمی‌شوند.
 
آیا می‌توانید تراکتور را قهرمان لیگ ایران کنید. خب تبریزی‌ها هنوز قهرمان لیگ نشده‌اند. با هواداران که صحبت می‌کنی، می‌گویند ۲ قهرمانی آن‌ها طی این سال‌ها به سرقت رفته و دزدیده شده است. من نمی‌دانم که این موضوع صحت دارد یا نه و قضاوتی درباره آن ندارم، ولی فقط امیدوارم امسال با این شرایط مواجه نشویم و صحبت‌های هواداران عملی نشود و البته بازهم می‌گویم که این حرف هواداران است و من یک‌طرفه به قاضی نمی‌روم.
 
شما از بچگی عاشق بشیکتاش بوده‌اید حالا طرفدار کدام تیم هستید؟ من زیاد فوتبال دنیا را به آن شکل که می‌گویید دنبال نمی‌کنم، اما من از کودکی طرفدار بشیکتاش بودم و حالا طرفدار تراکتور هستم.
 
حضور بانوان را پس از ۴۰ سال در ورزشگاه‌های ایران چطور ارزیابی می‌کنید؟ این اتفاق بزرگی است که مقابل کامبوج رقم خورد. خانم‌ها آمدند و کنار مردان بازی را دیدند. این‌جا در فوتبال ایران بانوان علاقه فراوانی به فوتبال دارند. یادم می‌آید در همین تبریز یک مراسمی بود که ما ورود بانوان را هم آزاد کردیم. در آن مراسم یک‌چهارم سالن پر شده بود از بانوان طرفدار تراکتور که استقبال زیادی کرده بودند. در کل این جا فوتبال را به گونه دیگری دوست دارند. وقتی درباره تراکتور حرف می‌زنید درباره ۳۵ میلیون آذری‌زبان حرف می‌زنید.
 
پی نوشت: هواداران پرسپولیس که خاطرات خوشی از دنیزلی در ذهن دارند به واسطه این مصاحبه سرمربی سابقشان به شدت علیه او در فضای مجازی موضع گرفته اند و تعداد هواداران تراکتورسازی را کمتر از پرسپولیس می دانند.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

علیرضا

لنگی های عزیز لطفا زیاد حرص نخورید پوستتون خراب میشه هاااا???

ناصر مالکی

کجای ایران ٣٥میلیون ترک زبان داره؟ گیریم که داره ؛ مگه همه آذری زبانها هوادار تراکتورن؟ قطعا این درست نیست آخه این ترتر تو کدوم کشور طرفدار داره؟ و یعنی مردم ترکیه تیمای خودشونو ویل میکنن و هوادار تراکتور میشن پرسپولیس و استقلال تو تموم شهرها بجز تبریز و خیلی از کشورها طرفدار دارن. این بارها و بارها ثابت شده پس هیچ تیمی به پرسپولیس و استقلال نمیرسه بخصوص پرسپولیس که تو همه نظرسنجی‌ها همیشه با اختلاف اول بوده بهتره کمی منطقی فکر کنیم

صابر

سلام . در کل زنده باد ایران . زنده باد ترک زنده باد فارس و زنده با عرب و کرد و لر . من خودم گیلکم و مازندرانی . ولی عاشق وطنمم . و دوستای زیادی از تبار ترک و کرد و فارس و لر دارم . من خودم طرفدار پرسپولیسم کاری ب کدوم تیم طرفدار بیشتر داره یا نداره ندارم . من ب شخصه طرفدار فوتبال زیبا و پرشورم و چه زیبا میشه که تو ورزشگاه ها فقط و فقط از تیم خودت طرفداری کنی و تمام انرژیتو واسه تیم خودت بزاری . نه ب قومیت نه خانواده بازیکنی اهانت بشه چون همه اونا مثل همه شما عزیزان خانواده دارن و براشون با ارزشن . در نهایتم هر تیمی لیاقت داشته باشه جامو میگیره . ایرانی باشید و ایرانی بمونید وسلام

متوهمین آذری درسته ترک تو اکثر شهرهای ایران هست . اما کی گفته طبق چ منطقی اونارو تراکتوری میدونید . حالا یه چند نفر مقلا از همدان بنر میزنند طرفدار تراکتورن ک نماینده ی همدان نیستند یا شهرهای دیگه . تازه معلوم نیست اون بنرهارو خود تراکتوریا ب اسم شهرهای دیگه نزده باشن ک بگن مثلا کال ترکهای ایران تراکتورین . جمع کنید بساطتونو ببینید چندسال دیگه میتونید تو لیگ دوام بیارید . تازه دوسه ساله لیگ برتری شدید . این زنوزی هم چند روز دیگه جمع کرد رفت ک کاسه چکنم باید دست بگیرید . شهرمن ترک زیاد داره ولی اکثر سرخابین و هوادار تیم شهرمون پاس بزرگ همدان . نخندونیمون تراکتوریایزمتوهم

Reza

مدیر جان اگر تو از اونا نیستی پس بزار تایید بشه

اقبال

با غلطهایی که جماعت بیشعور طرفدار تیم مزخرف تراکتورسازی در حق ملت بزرگ کرد کردند قطعا هیچ آدم باشرف کردی طرفدار این تیم بی ارزش نخواهد بود.

ببخشیدا ولی موقعی که سربازای مظلوم و بی دفاع هنگ مرزی و سپاه رو تو مناطق مرزی همین کردها میکسن شما کدوم گوری بودی که بیای نظر وفتوا صادر کنی گوه نخور پس