کار پرسپولیس و برانکو به جای باریک کشید | چه کسی دروغ می گوید؟ | تماشاچی

کار پرسپولیس و برانکو به جای باریک کشید | چه کسی دروغ می گوید؟

کار پرسپولیس و برانکو به جای باریک کشید | چه کسی دروغ می گوید؟
به نظر می رسد کار برانکو ایوانکویچ و باشگاه پرسپولیس در تسویه مطالبات به جاهای باریک کشیده شده و س از شکایت برانکو به فیفا، اینبار باشگاه رسپولیس نیز قصد شکایت از او به فیفا را دارد و همین مسئله منجر به موضع گیری شدید طرفین نسبت به هم شده که احتمالاً بار دیگر رسپولیس بازنده یک پرونده مالی در محاکم بین المللی خواهد بود.
 

 

کار پرسپولیس و برانکو به جای باریک کشید | چه کسی دروغ می گوید؟

 
کار پرسپولیس و برانکو به جای باریک کشید
 
برانکو در اخرین اظهاراتش در خصوص دریافت مطالباتش از پرسپولیس گفت:
 
?من اصلاً قصد شکایت از پرسپولیس را نداشتم که بخشی از این موضوع به دلایل منطقی و بخشی دیگر به علاقه عاطفی من نسبت به پرسپولیس برمی‌گردد، اما رفتار‌هایی را دیدم که مجبور به شکایت شدم. ?آن‌طور که وکیلم گفته، مدارک ما برای پیروزی در این پرونده کامل است. ?به وکیل من پیشنهاداتی برای تسویه حساب دادند که اصلاً منصفانه نبود. آن‌ها خواستار تخفیف بیش از ۷۰ یا ۸۰ درصدی و پرداخت قسطی مطالباتم بودند که منطقی به نظر نمی‌رسید و باعث شد به شکایتم ادامه دهم. ?بار‌ها این مطلب را گفتم که حاضرم به پرسپولیس تخفیف بدهم به شرط آنکه همه چیز منطقی باشد و با من به سرعت تسویه‌حساب کنند، اما مدیران باشگاه حتی یک تماس هم با من نداشتند. این‌ها چه معنایی دارد؟ ?در این مدت که منتظر تماس‌شان بودم، می‌توانستند بخش کوچکی از مطالباتم را بپردازند تا شاید من هم به آن‌ها تخفیف بدهم، اما آیا چنین کاری انجام دادند؟ هرگز! ?اعتقاد من این است که انصاری‌فرد هم نمی‌تواند طلبم را بپردازد. ۶ ماه قبل از ایران خارج شدم و حالا تازه به دنبال آن هستند تا از من تخفیف بگیرند. تخفیفی که شرایط ویژه‌ای دارد؛ به من می‌گویند بعد از ۱۷ یا ۱۸ ماه، ۷۰ تا ۸۰ درصد طلب را ببخش و آن ۲۰ یا ۳۰ درصد باقی‌مانده را به صورت قسطی دریافت کن. چه کسی این‌طور توافق و مذاکره می‌کند؟ ? من هیچ وقت نمی‌خواستم برای پرسپولیس مشکلی به وجود بیاورم، اما مرا به این سمت کشاندند.
 
اما پس از این اظهارات باشگاه رسپولیس به صحبتهای برانکو واکنش نشان داد که از عمق اختلاف طرفین در این مناقشه خبر می دهد.
 
?برانکو مطالباتی دارد و حق دارد که این مطالبات را دریافت کند. ?بحث فسخ قرارداد یکطرفه او هم در میان است. ?پیشنهادی که باشگاه به وکیل برانکو داشت، مبلغ 70 یا 80 درصد تخفیف نبود و برانکو هم چنین صحبتی را مطرح نکرده است. همان طور که در تیتر روی جلد روزنامه خبرورزشی می بینیم، ایشان از تخفیف 40 درصدی صحبت به میان آورده است. ?باشگاه پیشنهاد تخفیف 40 تا 50 درصدی به ایشان داده و باوجود فسخ یکطرفه قرارداد، باشگاه نمی خواهد کار به فیفا کشیده شود. ?با این وجود، انصاری فرد تصمیم دارد به زودی مذاکرات مجددی را با برانکو و وکیلش داشته باشد. ?ما از برانکو دعوت می کنیم که پیشنهاد باشگاه را بررسی کند و مذاکرات مفصلی را انجام بدهیم. ?نیت انصاری فرد به رغم مشکلات عدیده و بحران های مالی که وجود دارد، توافق با برانکو است. انشالله با جذب اسپانسرهای جدید و اضافه کردن منابع مالی، بتوانیم از تمام این بحران ها خارج شویم. ?برخی 10 درصد، برخی 20 درصد و برخی هم مطالبات سنگین تری از فصل گذشته دارند. تعهداتی بابت فصل جدید داده شده و در کنار آن، مطالبات کالدرون و دستیارانش همچنین بازیکنان بابت فصل جاری را داریم که باید پرداخت شود. ?پرونده بدهی های دیگری از جمله شکایت بیش از 500 هزار یورویی بودیمیر، 7 میلیاردی ریحان فیلم، 3 میلیاردی یک آژانس هواپیمایی و... هم وجود دارد که در حال بررسی آن هستیم. ?برانکو حقش را می خواهد و باشگاه برنامه اش این است که بار دیگر مذاکره کند و قبل از اینکه کار به رای های فیفا کشیده شود، پرونده را با توافق و مذاکره ببندد.


همه این موارد در حالیست که باشگاه پرسپولیس در خطر جدی دیگری قرار گرفته به طوری که اکنون شرکت بهنام پیشرو قادر است تمام ضرر و زیانی که رسپولیس در طول چند سال اخیر وارد کرده را پس بگیرد که با توجه به افزایش چشمگیر ارزش دلار، این عدد بسیار بزرگ خواهد بود و انصاری فرد و تیم مدیریت پرسپولیس در مخمصه مالی بزرگی گیر افتاده اند.


دادگاه تجديد نظر استان تهران، حميدرضا سیاسی رئيس سابق هيات مديره و مديرعامل پيشين پرسپوليس را به اتهام انتقال منافع مال غير مجرم شناخت و با لحاظ تخفيف مجازات و فقدان سابقه كيفری به او حبس نداد و تنها ده ميليون تومان جزای نقدی در نظر گرفت
سياسی در دوران مديرعاملی‌اش قرارداد اسپانسری بهنام پيشرو را لغو كرده بود. اين شركت از وی شكايت كرد، دادگاه بدوی سياسی را تبرئه كرد اما محكمه تجديد نظر او را مجرم شناخت. دادگاه در رای نهايی خود اعلام كرده راجع به ايام تصرفی كه منافع آن به غير واگذار شده، شركت بهنام پيشرو می‌تواند از باب ضرر و زيان دعوی اجرت المثل ايام تصرف را مطرح كند
بر اساس ماده ۱۳۵ قانون تجارت، اقدامات مديران شركت‌ها در قبال اشخاص ثالث، نافذ و معتبر است و اكنون كه گفته می‌شود بهنام پيشرو دعوی مطالبه اجرت‌المثل را برابر ارشاد مندرج در رای مطرح كرده اقدام حميدرضا سياسی گريبانگير پرسپوليس است و البته پرسپوليس مستند به ماده ۱۴۲ همان قانون حق طرح دعوی و مطالبه به طرفيت سياسی را دارد. مبلغ قرارداد بهنام پيشرو ۲۵ ميليارد تومان بود.

به نظر می رسد با توجه به وضعیت جونیور براندائو و قرارداد 573 هزار دلاری او با پرسپولیس که به تائید انصاری فرد نیز رسید و همچنین عدم پرداخت مطالبات سنگین علیرضا بیرانوند پس از تیمدید قراردادش با تیم پس از جام جهانی و همچنین عدم واریز مطالبات گابریل کالدرون به حساب این مربی، انصاری فرد وارد بزرگترین مخمصه مالی تاریخ باشگاه پرسپولیس شده است که باید دید چه تدبیری برای برون رفت پرسپولیس از باتلاق بدهی که در آن گرفتار است، اندیشیده می شود.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه