هواداران پرسپولیس خواهان محرومیت مدافع استقلال شدند | تماشاچی

هواداران پرسپولیس خواهان محرومیت مدافع استقلال شدند

هواداران پرسپولیس خواهان محرومیت مدافع استقلال شدند
در حالی که کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، شجاع خلیل زاده را به دلیل حرکت دستش مقابل داور دربی، محروم کرد؛ هواداران پرسپولیس معتقدند این کمیته می بایست نسبت به حرکت مشابه دانشگر مدافع استقلال که در بازی مقابل صنعت نفت تکرار شد نیز واکنش مشابه از خود نشان دهد.
 

هواداران پرسپولیس خواهان محرومیت مدافع استقلال شدند

 

محرومیت شجاع خلیل زاده پس از اتفاقات دربی در حالی اتفاق افتاد که گزارشی مبنی بر اهانت وی به داور از سوی تیم داوری گزارش نشده بود و استناد کمیته انضباطی تنها به حرکت دست شجاع خلیل زاده در صحنه مذکور بوده است. نکته اینکه خلیل زاده، خطای دید و زاویه عکاس را علت سوتفاهم بابت عکس منتشره می دانست ولی کمیته انضباطی بدون توجه به این موضوع، او را محروم کرد. حال باید دید کمیته انضباطی که با احکام نامتوازن خود در هفته های اخیر صدای اعتراض تیم های مختلف را در آورده، در خصوص صحنه مشابه چه تصمیمی می گیرد.
 
البته دوستان در کمیته انضباطی پیشتر نیز در شرایط مشابه، تصمیم مشابه نگرفتند چرا که به واسطه قانون آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال، علی القاعده علیرضا بیرانوند به واسطه حواشی بازی پرسپولیس و تراکتورسازی باید دو جلسه محرومیت را متحمل میشد اما به واسطه عذرخواهی او از مردم تبریز، این جریمه به یک جلسه تقلیل پیدا کرد تا بیرانوند بتواند در دربی برای پرسپولیس به میدان برود اما در مورد مشابه که برای هرویه میلیچ مدافع استقلال رخ داد و او از ناظر داوری عذرخواهی کرد، محرومیت وی اجرا شد و خبری از بخشش نبود.
 
احکام نامتوازن کمیته انضباطی در شرایط مشابه بدون تردید نه تنها اعتبار احکام را زیر سوال می برد بلکه باعث افزایش نارضایتی از عدم اجرای عدالت بین تیمهای مختلف لیگ برتر نیز می شود. به عنوان نمونه شاهد این مسئله هستیم که کمیته انضباطی در خصوص فحاشی هواداران در استادیوم های فوتبال به صورت سلیقه ای رفتار می کند و با یک تیم مماشات کرده و با تیم دیگر به شدت برخورد می کند که همین رویه متناقض، منجر به ایجاد شائبه هایی نزد هواداران فوتبال شده است.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

Kasra

چرا واسه شجاع خلیل زاده دو جلسه محرومیت ؟ مگه یک جلسه شو کمیته انضباطی نبخشیده بود چرا این لنگی ها اینقدر هوچی گرن هر وقت کالدرون محروم شد دانشگر رو هم محروم کنید