ردپای کارلوس کیروش در موفقیت استقلال استراماچونی | تماشاچی

ردپای کارلوس کیروش در موفقیت استقلال استراماچونی

ردپای کارلوس کیروش در موفقیت استقلال استراماچونی
در حالی که هواداران استقلال که هفته های کابوس وار ابتدایی فصل را پشت سر گذاشته اند این روزها غرق شادی هستند و شاهد نمایش دلپذیر همراه با بردهای پیاپی تیم محبوبشان اند؛ به نظر می رسد ردپای کارلوس کیروش در موفقیت استقلال استراماچونی وجود داشته باشد.
 

خلاصه بازی استقلال و صنعت نفت (5-0)

 

ردپای کارلوس کیروش در موفقیت استقلال استراماچونی

 
ردپای کارلوس کیروش در موفقیت استقلال استراماچونی
 
استراماچونی که در هفته های ابتدایی فصل نتوانسته بود انتظارات را برآورده کند و هم در سبک بازی تیمی و هم در نتیجه گیری و هم در بازیخوانی لب خط ضعیف عمل کرده بود از 12 مهرماه استارت بردهای سریالی خود با استقلال را زده است که این موضوع با یک اتفاق ویژه در این تیم همراه شده است.
 
حتماً به یاد دارید که در ابتدای فصل آندرا استراماچونی به دلایل نامعلوم از پذیرش یک دستیار ایرانی در کادرش طفره می رفت و در حالی که مقدمات حضور پیروز قربانی در این تیم فراهم شده بود، او به واسطه بندی در قراردادش که اختیار انتخاب دستیارانش را به سرمربی داده بود، از پذیرش یک غیرخودی در کادر فنی استقلال امتناع می کرد اما با انتقاد پیشکسوتان و هواداران استقلال از نتایج ضعیف این تیم که به واسطه عدم شناخت استرا از فوتبال ایران نشئت می گرفت او سرانجام متقاعد شد تا از صالح مصطفوی که مغز متفکر کارلوس کیروش در تیم ملی ایران بود، به عنوان آنالیزور تیم استفاده کند.
 

نکته جالب اینکه تاریخ حضور صالح مصطفوی در استقلال مصادف با 6 مهر ماه است و بردهای سریالی استقلال در لیگ و جام حذفی نیز از 12 مهر و همزمان با اولین بازی استقلال در معیت انالیزور مجرب سابق تیم ملی آغاز شد. از همان بازی به بعد تغییرات شگرفی در سبک بازی استقلال و همچنین بازیخوانی کنار خط استراماچونی به وجود آمد به طوری که تعویض های طلایی او عمدتاً نتیجه می داد و بازیکنی همچون سجاد آقایی عصای دست استرا شد.
 
مصطفوی با آنالیز کامل سبک بازی حریف و نقاط ضعف آنها، مجالی برای سرمربیان حریف برای برگشتن به بازی نمی داد و در بردهای اخیر استقلال شاهد این موضوع هستیم که در همان نیمه اول، استقلالی ها معمولاً کار حریف را تمام کرده اند و فرصتی برای بازسازی و سازماندهی مجدد به آنها نمی دهند.
 
اکنون به جرات می توان گفت، هواداران استقلال مدیون یکی از کلیدی ترین اعضای کادر فنی سابق تیم ملی هستند چرا که اگر استراماچونی قصد داشت تا با آزمون و خطا، فوتبال ایران و طرز فکر مربیان شاغل در آن را بشناسد، احتمالاً در پایان فصل باید برای بقا و فرار از سقوط تلاش می کرد اما او لجاجت در عدم به کار گیری یک ایرانی در کادر فنی اش را کنار گذاشت و این تصمیمش در نهایت منجر به نتیجه گیری استقلال شد.
 
پی نوشت: امیدواریم مدیران فوتبال در ایران به درجه ای از فهم و درک از فوتبال برسند که تنها آوردن مربی خارجی را علاج کار تیمهای ایرانی ندانند چرا که استعدادهای با دانش بسیاری در زمینه مربیگری در فوتبال ایران وجود دارد که به دلیل بها دادن به مربیان خارجی، کمتر به چشم آمده اند؛ نکته اینکه سرمربیان تیم ملی فوتبال ژاپن،  تیم ملی والیبال ژاپن، تیم کاشیما انتلرز، اوراواردز و ... جملگی بومی و ژاپنی هستند و ژاپنی ها پس از سالها، از مربیان خارجی عمدتاً  در رده های پایه استفاده می کنند.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه