اظهارات تاسف برانگیز عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد افت بورس

اظهارات تاسف برانگیز عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد افت بورس
در حالی که بسیاری از مردم با وعده مقامات ارشد کشور، سرمایه های خود را به بورس وارد کرده اند؛ در هفته های اخیر بورس تهران با ریزشی تاریخی مواجه شده و نه تنها مسئولین امر در این خصوص پاسخگو نیستند بلکه برخی از آنها در موضعی حق به جانب، متضرر شدن سهامداران تازه وارد را حق آنها دانسته و این ضرر را حاصل بی تجربگی انها در بازار می داند.
 

اظهارات تاسف برانگیز عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد افت بورس

 

 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در حالی ضررهای بالای 20 درصد را لایق سهامداران تازه وارد و بی تجربه بورس می داند که گویا فراموش کرده در دورانی که رئیس جمهور در مجمع عمومی سازمان ملل حضور داشت و در تمام روزهایی که ترامپ بر علیه ایران تحریم های تازه ای وضع می کرد، برخی با تزریق نقدینگی سنگین به بورس باعث رشد آن شدند تا با رشد شاخص بورس با آن عکس یادگاری بگیرند و به جهانیان بگویند که تحریم ها بر ما اثری ندارد!
 
این دوست عزیز احتمالاً فراموش کرده اند که  نماینده مردم هستند و در روزهایی که شاخص بورس به طرز بی رویه ای بالا می رفت می بایست به نهاد ناظر بورس بابت این رویه هشدار می داد تا بادکنک پوشالی بورس ایران را به منظور اهداف سیاسی اینقدر باد نکنند. این دوست عزیز احتمالاً نمی داند که ارزش کل سرمایه سهامداران خرد بورس که تازه به این بازار پر از فساد و رانت وارد شده اند، کمتر از 5 درصد ارزش کل بازار است و او اکنون به عنوان یک عضو کمیسیون اقتصادی کشور می بایست نسبت به علل خروج بیش از 3 هزار میلیارد تومان نقدینگی از بورس پاسخگو باشد.
 
 
در هر صورت، در اولین روز کاری پس از تعطیلات نیز شاهد عرضه های سنگین در بازار بورس هستیم و همچنان شاهد تماشاگر بودن مسئولین امر نسبت به آب شدن سرمایه مردم ! مسئولینی که خود وعده ورود سرمایه ها به بورس را دادند و اکنون زیر پای سرمایه گذاران جدید بورس را خالی کرده اند که احتمالاً با هدف ذوب هیولای نقدینگی در کوره بورس، اینکار انجام شده و مثل سال 92، بورس به ابزاری برای سرکوب نقدینگی موجود در دست مردم و کنترل تورم تبدیل شده است.
 
آن روزهایی که مسئولین ارشد کشور با رکوردهای جدید شاخص بورس عکس یادگاری می گرفتند، خانم معصومه آقاپور علیشاهی به عنوان فردی که بی تجربگی سهامداران جدید را علت متضرر شدن آنها می داند کجا بودند؟
منبع : تماشاچی

نظرات