افشاگری پندار توفیقی در مورد جعل قرارداد طارمی و سوپرجام

افشاگری پندار توفیقی در مورد جعل قرارداد طارمی و سوپرجام
پندار توفیقی معاون ورزشی اسبق استقلال با شرکت در یک برنامه اینترنتی به سوالات و ابهامات زیادی در خصوص دوران مدیریت افتخاری در استقلال پاسخ داد که مهمترین آن به موضوع مهدی طارمی و جعل قراردادش بر می گشت؛ او همچنین پرده از فریبکاری باشگاه پرسپولیس در موضوع سوپرجام پرده برداشت. در ادامه توجه شما را به گزیده ای از صحبتهای او جلب می نماییم.
 
 

افشاگری پندار توفیقی در مورد جعل قرارداد طارمی و سوپرجام

 
افشاگری پندار توفیقی در مورد جعل قرارداد طارمی و سوپرجام
 

ماجرای تیام و جبارف

 
توفیقی در این بخش از صحبتهای خود به قول عباس ملکی برای واریز 400 هزار دلار به یک صرافی در میدان تقسیم استانبول اشاره کرد و مدعی شد او با وعده عباس ملکی به همراه شفر برای مذاکره با تیام و جبارف به ترکیه رفته است اما پس از 6 ساعت مذاکره طاقت فرسا، پول مورد نظر واریز نشد و در تماسی که با ملکی داشته، عضو سابق هیئت مدیره استقلال به او گفته برای واریز 400 هزار دلار باید نذر کند و بنا به دلایلی واریز مبلغ مذکور منتفی بود و تمدید قرارداد این دو بازیکن که با سادگی قابل انجام بود به وسیله اراده ای نامرئی در بی پول جلوه دادن استقلال منتفی شد.
 
 

کنایه به جذب 6 بازیکن خارجی توسط خطیر با مبلغ 2.5 میلیون دلار

 
او در ادامه صحبتهایش به جذب 6 بازیکن خارجی در زمان حضور علی خطیر اشاره کرد که مبلغی بالغ بر 2.5 میلیون دلار روی دست باشگاه استقلال خرج گذاشت؛ بازیکنانی که به جز پاتوسی هرگز نتوانستند به در داستقلال بخورند. توفیقی مدعی شد در زمان مدیریتش، یکی از کارمندان باشگاه پرسپولیس که دلال معروفی در زمینه جا به جایی بازیکن هم هست، همام طارق را به او پیشنهاد داده ولی او به واسطه اینکه برانکو همام را نخواسته، از پذیرش این بازیکن صرف نظر کرده؛ او همچنین به پیشنهاد شدن نیومایر و الحاجی گرو در زمان مذاکره با تیام و جبارف اشاره کرد که جذب هر دو توسط او وتو شد اما در زمان مدیریت پس از افتخاری توسط همان دلال های معروف پایشان به استقلال باز شد. توفیقی با اشاره به قرارداد 400 هزار دلاری تیام با استقلال که با دلار 3 هزار تومانی منعقد شده بود؛ کنایه سختی به خطیر در عدم توانایی برای تمدید قرارداد این بازیکن انداخت. او مدعی شد اگر تیزهوشی مدیریت وقت استقلال در تنظیم قرارداد تیام نبود، او به سادگی می توانست استقلال را ترک کند اما به موجب قرار دادن چند کلمه هوشمندانه در متن قرارداد، تیام مجبور شد منتظر استقلال بماند و در انتها نیز به ازای انتقالش به تیم دیگر، مبلغی را به استقلال بدهد. این موضوع در خصوص مجید حسینی نیز رخ داده بود که پندار توفیقی مدعی بود به واسطه انتقال او به ترابوزان اسپور، پول خوبی نصیب مدیران بعدی استقلال شد اما مشخص نیست مجموع منابع درامدی از ترانسفر این بازیکنان صرف چه موضوعی شده است.
 

فریبکاری باشگاه پرسپولیس در پرونده سوپرجام

 
پندار توفیقی در بخشی از صحبتهای جنجالی خود مدعی شد در پرونده سوپرجام، باشگاه پرسپولیس هم وزیر و هم استقلال را دور زده است؛ او با تائید صحبتهای عباس ملکی مبنی بر دستور وزیر مبنی بر ارسال نامه به سازمان لیگ برای تعویق بازی اینطور گفت که افتخاری این نامه را برای سازمان لیگ ارسال کرد اما گرشاسبی اینکار را نکرد و با همدستی فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ، ترتیبی دادند تا کاپ سوپرجام به پرسپولیس برسد که البته برکناری محترمانه گرشاسبی از مدیریت پرسپولیس، تاوان سنگین سرپیچی از دستور وزیر برای گرشاسبی بود. او در ادامه گف اگر در استقلال سمت داشت، مستقیما به وزیر نامه میزده و از او درخواست می کرد به عنوان فردی که از همه چیز مطلع بوده، به پرونده ورود کند و موضوع را حل کند.
 

به خاطر ورود به پرونده جعل مهدی طارمی تهدید شدم

 
توفیقی در جنجالی ترین بخش از صحبتهای خود مدعی شد، پس از اثبات تخلف باشگاه پرسپولیس در پرونده مهدی طارمی به عنوان نماینده استقلال خواهان برخورد قانونی با این باشگاه و بازگرداندن کاپ قهرمانی به استقلال شدم اما تنها 20 دقیقه لازم بود تا از وزارت ورزش با او تماس بگیرند تا از این پس از هرگونه مصاحبه در خصوص این پرونده بپرهیزد و مصاحبه وی از سایت باشگاه استقلال نیز فوراً حذف شد؛ توفیقی در ادعایی قابل تامل مدعی شد برخی از مدیران باشگاه پرسپولیس در تماس با افتخاری به وی متذکر شده اند که امکان برخورد فیزیکی لیدرهای باشگاه پرسپولیس با توفیقی به واسطه طرح بازگرداندن کاپ قهرمانی وجود دارد و از افتخاری درخواست شده به مسئله ورود نکنند. توفیقی در بخش جنجالی از صحبتهای خود در توصیف حمایت بی شائبه دولت از پرسپولیس اینطور گفت که در طول زمانی حیات باشگاه استقلال پس از انقلاب، هرگز شاهد این نبوده ایم که عالی ترین مقام دولت برای حل یک مشکل فوتبالی با عالی ترین مقام فوتبال ترکیه مذاکره کند و این اتفاق برای باشگاه پرسپولیس رخ داد تا حمایت دولتی ها از پرسپولیس علنی شده باشد.
منبع : تماشاچی

ارسال دیدگاه

کس ننه همتون..کسکشهای نجس

سعید.م

مشکل طرفداران محترم باشگاه استقلال دقیقا همینه که به افرادی همچون توفیقی و خطیر اجازه میدن با گفتن اراجیف به شعورشون توهین کنه... حرفی که در اصل در مورد شجاعت گرشاسبی زد بنظرم فقط یک خودزنی بود